Dog.bg Форуми : Рики - "как ме изхвърлиха на магистралата"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Рики - "как ме изхвърлиха на магистралата"

#1 Потребителят е офлайн   ca7walk Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 08-June 14

Публикувано: 18 August 2016 - 12:05 AM

Здравейте, приятели!

Рики го срещнахме на прибиране от морето, когато спряхме на бензиностанция Лукойл-Пазарджик на магистралата. Ама че късмет извади...
Честно да ви кажа, помислих, че е умрял като го видях - мухите го бяха накацали, кожа и кости куче... беше си полегнал като за последно...
Предполагам, че някой "добър човек" го е изхвърлил от колата си в нищото, за да е сигурен, че няма да се върне там, откъдето е дошъл...
Истината е, че Рики беше "пътник", едвам дишаше и не можеше да се изправи съвсем, гледаше безразлично. Сипах му вода в на детето плажната кофичка, дадох му малко останали гранули от тези на моето куче..
Като видях, че ги яде, изтичах до Бъргъркинг да взема и някакви сандвичи с повече месо, за да му ги дам. Милото беше умряло от глад, в буквалния смисъл...

Беше ми ясно, че храната и водата, които му дадохме, нямаше да спасят живота му, най-вероятно щяха да удължат агонията му с ден... най-много...
Не можах да взема тежкото решение да го оставя там и да продължим по пътя си, защото щях да знам, че решението е било мое той да не живее и това щеше да ме преследва дълго време и да лежи на съвестта ми.
Натоварихме го и тръгнахме за София. Ровейки из Интернет, звънях в много клиники, но никъде нямаше места в стационар, в едната не бяха и много щастливи, че ги занимавам с бездомно куче...

Минахме през квартална клиника, за да поне да го прегледа лекар, пък щяхме да му мислим... Състоянието му не беше никак цветущо - тежка кахекция, анемия, вътрешна инфекция (левкоцити 62 хиляди), за бълхите не е нужно да казвам...
Горкия нямаше сили да помръдне изобщо на масата, изглеждаше, че му е много неудобно, защото кокалите му се триеха в твърдата повърхност и го убиваше дори лежането...
Веднага включихме система, до днес (17.08) все още му се вливат системи, от утре минава само на инжекции.

Рики е младо куче - на 6-7 месеца, кръстоска с питбул по мое наблюдение.
Миловиден, не е агресивен, нито към кучета, нито към деца (дори се зарадва на малката ми дъщеря един ден). Засега е просто резервиран към хората, явно не е видял нищо добро от тях.
Успяхме да пригодим импровизиран кът за него в клиниката (един гараж), сега е на стационар там. Лечението му ще продължи още 4-5 дни, после антибиотика и другите медикаменти могат да му бъдат давани и през устата и реално няма нужда да стои в клиниката.

Рики търси отговорен човек, който да му помогне да си стъпи на краката (макар, че вече момчето ходи и е далеч от първоначалния си вид), но все още е скелет, защото захранването трябва да става бавно и внимателно.
Ваксини могат да му се сложат едва след като мине време от лечението с антибиотиците, вътрешно го обезпаразитихме, външно също ще сложим пипета, но засега е добре той да не комуникира с други кучета и да не се разхожда много навън,
защото е малък и най-вероятно няма ваксини, поставени му от предходните "стопани".
Искам момчето да си намери хубав дом и усилията ми да са си заслужавали, а не да го пусна отново да се скита, защото след месец-два може да изглежда по същия начин... или по-зле.
Ако някой има интерес и иска да му даде шанс за нов, по-добър живот, моля да се свърже с мен. Кучето е в София, Клиника Орион, ж.к. Люлин.
тел. 0896758840

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   ca7walk Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 08-June 14

Публикувано: 05 September 2016 - 10:38 AM

ОСИНОВЕН! :ae_085:

#3 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 05 September 2016 - 02:19 PM

Браво! Дано е намерил неговите хора!
ca7walk, :rc_036:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни