Dog.bg Форуми : Куцане с предна дясна лапа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Куцане с предна дясна лапа странна работа

#1 Потребителят е офлайн   Martin Yordanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 06-April 16

Публикувано: 22 August 2016 - 05:03 PM

Здравейте, преди време пуснах подобна тема свързана с кучето ми (питбулче почти на 6 месеца). За момента нямам кой знае какъв резултат и ще си позволя да попитам пак, ако някой има предполужения или се е сблъсквал с подобен проблем, ще се радвам да сподели.

Накратко проблема е следният: преди известно време кучето започна да куца с предна дясна лапа. Куцането почти изчезва по време на разходка, когато е пуснато кучето бяга, скача и тн. Като се приберем и легне да почива, почти винаги ляга на проблемната лапа, след което куцането се засилва. При първото посещение при ветеринар ми казаха, че е може да е леко навехната лапата и сложиха някава противо вазпалитена, обезболяваща инжекция. Състоянието му се подобри веднага, след 2-3 дни куцането изчезна, до момента в който при една разходка се получи по-голямо натоварване, дърпане и отново се появи куцане. Това става около 7 дни след, като биха инжекцията, предполагам, че просто ефектът и е преминал. Заведох го пак, казаха ми, че най-вероятно се дължи на хранененто и това, че от време на време му давам хляб. В него се съдържал фосфор и това прецаквало баланса с калция, препоръчаха ми да спра хляба и да го наблюдавам. От тогава минаха четири дена куцането след почивка продължава, като се раздвижи почти изчезва нацяло но все пак от време на време питбулчето вдига лапата и стъпва по-плахо на нея.
Щателно съм проверил лапата за следи от набождане, за чуждо тяло и тн. няма изкривявания, подувания, отоци нищо, което да прави впечатление на пръв поглед.
Възможно ли е да е куцота на растежа, понеже доста бързо израстна и качи килограми, като цяло го храня с гранули, намалям дневната дажба на половина и допълвам с храна (извара, кисело мляко, ориз с моркови и месо, хляб, булюни) и тн. Давах му и таблетки калций няколко пъти всичко съобразено с ветеринар. И ако е подобна куцота, кави са симптомите и колко време трае?
Другата ми хипотеза е, че като по-малко на около 2 - 3 месеца, баща ми го презскрипа неволно с вратата, дори незнам коя лапа беше но е възможно да е проблемната, тогава нямаше ядове и евентуално, като натежа са се появили сега.
Просто незнам какво да мисля, всеки който го види в движение ми казва, че няма проблем, включително и ветеринари но като си обездвижи лапата и полежи на нея полужението става съвсем друго. Незнам дали и това не се дължи на изтръпване на лапата в следствие леженето върху нея.
За момента не търся мнение от други ветеринари, понеже съм от Ямбол и ме претеснява, че не са кой знае колко компетенти и може да му сложат някаква измислена диагноза за да ми вземат парите и да стане по-зле. Извинявам се за дългият пост но за момента нямам към кой да се обърна.

И да допълня, че куцането започна след като изкарах кучето на разходка, продължила с 2 часа повече от нормалните които му правя, така че най-вероятно съм го попреуморил малко и може това да е отключило травмата.

#2 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 23 August 2016 - 04:54 AM

Не го натоварвайте.
Ако проблемът не отмине е добре да се консултирате и с друг лекар. Евентуално да направите и рентгенова снимка.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 23 August 2016 - 06:53 AM

за по-компетентно мнение си преместете темата в правилния раздел.

#4 Потребителят е офлайн   Martin Yordanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 06-April 16

Публикувано: 23 August 2016 - 11:14 AM

owl - стремя се да не го натоварвам, почти не го пускам без повод но все намира начин да побеснее поне малко, дали навън, дали вкъщи. Лошото е, че скача често от леглото и дивана, не е много високо но се отразява на лапата.

AXEL Бултериерът - извинявам се, нов съм в форума. Ако му се занимава на някой от модераторите да премести темата ако не пишете къде и как да я преместя.

#5 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 23 August 2016 - 12:05 PM

Премести я ТУК

Не съм компетентна, но ако проблемът не отшуми е добре да направиш рентгенови снимки, за да провериш за ставни проблеми.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни