Dog.bg Форуми : Куцане с предна дясна лапа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Куцане с предна дясна лапа

#1 Потребителят е офлайн   Martin Yordanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 06-April 16

Публикувано: 23 August 2016 - 12:50 PM

Здравейте, преди време пуснах подобна тема свързана с кучето ми (питбулче почти на 6 месеца). За момента нямам кой знае какъв резултат и ще си позволя да попитам пак, ако някой има предполужения или се е сблъсквал с подобен проблем, ще се радвам да сподели.

Накратко проблема е следният: преди известно време кучето започна да куца с предна дясна лапа. Куцането почти изчезва по време на разходка, когато е пуснато кучето бяга, скача и тн. Като се приберем и легне да почива, почти винаги ляга на проблемната лапа, след което куцането се засилва. При първото посещение при ветеринар ми казаха, че е може да е леко навехната лапата и сложиха някава противо вазпалитена, обезболяваща инжекция. Състоянието му се подобри веднага, след 2-3 дни куцането изчезна, до момента в който при една разходка се получи по-голямо натоварване, дърпане и отново се появи куцане. Това става около 7 дни след, като биха инжекцията, предполагам, че просто ефектът и е преминал. Заведох го пак, казаха ми, че най-вероятно се дължи на хранененто и това, че от време на време му давам хляб. В него се съдържал фосфор и това прецаквало баланса с калция, препоръчаха ми да спра хляба и да го наблюдавам. От тогава минаха четири дена куцането след почивка продължава, като се раздвижи почти изчезва нацяло но все пак от време на време питбулчето вдига лапата и стъпва по-плахо на нея.
Щателно съм проверил лапата за следи от набождане, за чуждо тяло и тн. няма изкривявания, подувания, отоци нищо, което да прави впечатление на пръв поглед.
Възможно ли е да е куцота на растежа, понеже доста бързо израстна и качи килограми, като цяло го храня с гранули, намалям дневната дажба на половина и допълвам с храна (извара, кисело мляко, ориз с моркови и месо, хляб, булюни) и тн. Давах му и таблетки калций няколко пъти всичко съобразено с ветеринар. И ако е подобна куцота, кави са симптомите и колко време трае?
Другата ми хипотеза е, че като по-малко на около 2 - 3 месеца, баща ми го презскрипа неволно с вратата, дори незнам коя лапа беше но е възможно да е проблемната, тогава нямаше ядове и евентуално, като натежа са се появили сега.
Просто незнам какво да мисля, всеки който го види в движение ми казва, че няма проблем, включително и ветеринари но като си обездвижи лапата и полежи на нея полужението става съвсем друго. Незнам дали и това не се дължи на изтръпване на лапата в следствие леженето върху нея.
За момента не търся мнение от други ветеринари, понеже съм от Ямбол и ме претеснява, че не са кой знае колко компетенти и може да му сложат някаква измислена диагноза за да ми вземат парите и да стане по-зле. Извинявам се за дългият пост но за момента нямам към кой да се обърна.

И да допълня, че куцането започна след като изкарах кучето на разходка, продължила с 2 часа повече от нормалните които му правя, така че най-вероятно съм го попреуморил малко и може това да е отключило травмата.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни