Dog.bg Форуми : Приучаване на хигиенни навици

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Приучаване на хигиенни навици Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   sno Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 23-June 16

Публикувано: 25 August 2016 - 09:18 AM

Здравейте, вече може би за втори път се обръщам за помощ конкретно за този проблем. но така и не успявам да намеря решението му. Кучето ми е тримесечен мъжки голдън. До третата ваксина живееше вътре, а след третата вече си е на двора. Има много място за игра и е доволен, а когато не слуша го затварям в направеното за него заграждение, което също е достатъчно голямо и пригодено. Проблемът е, че от както е на двора така и не успявам да го науча да ходи по нужда навън. Бях отпуска 2 седмици и още от първият ден, в който го смъкнах долу започнахме да правим разходки (кратки - върши работата и се прибираме) първо през час, после през час и половина. Това в продължение на две седмици всеки ден. Излизаме, стоя с него докато не свърши работата, стояли сме и по час и повече, свършва, награждавам го щедро и се прибираме веднага да си играем или почиваме. Обаче вече ходя на работа и не мога да го изкарвам през час, а той дори и не прави опити да се стиска и си прави бели където му скимне. Ако е пуснат да тича си ходи по нужда където си иска. По-лошото е, че понеже му е забранено да влиза в градините, прави всичко по плочките и е доста неприятно. С разходките процедираме по следният начин - първата е от 6 до към 6:45 сутринта веднага след ядене, втората е от 12 до 12:30 преди ядене (прибирам се от работа, за да го храня и да го изкарам за малко) и после имаме около час и половина два разходка от 17:30 до към 19-19:30 отново след ядене. Последно го изкарвам в 10 вечерта преди последното хранене. Моля за съвет, аз ли греша нещо, нещо ако мога да променя по режима или някакъв начин да го науча или изобщо няма да успее да направи разлика между навън и двора? Казват ми, че ще започне да прави разлика между двора и навън и кога трябва да се облекчава и къде, но за сега не виждам никакъв напредък, а наистина полагам усилия. Днес сутринта след разходката се изпика, прибрахме се и 30 минути по-късно се изпика и вътре и това се случва доста често.

#2 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 25 August 2016 - 02:12 PM

Привет,
На три месеца не можете да очаквате, че ще стиска. От моя опит това започва около шестия месец, постепенно започват да разреждат пишкането и да стискат по-дълго.
За това дали ще прави разлика между двора и извън него не съм убедена, поне относно пишкането. Моето куче е гледано в апартамент, но когато сме на село или някъде на гости, пишка в двора, а за голямата нужда иска навън.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни