Dog.bg Форуми : Драскане,хапане на котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Драскане,хапане на котка

#1 Потребителят е офлайн   Ogi7771 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-August 16

Публикувано: 30 August 2016 - 01:12 AM

Здравейте на всички.Нов съм тук и искам да попитам как може една малка котка която е на 3 м. да я накараш да не драска и да хапе.Постоянно го прави даже може да се каже, че друга работя тя няма освен да хапе и драска. Породата мисля че е турска ангора.Подариха ни я като беше на 2 месеца и сега много си я заобикнахме. Купихме и драскалка и я храниме с прясно (варено) краве мляко.Чета по теми че е нормално това но вчера как си играех с нея леко ме надраска по брадичката и вече ме е страх да си поиграя с нея давах и да ми хапе пръстите и пръстите на краката и не престава до като аз не спирам.По същия начин и с детето с играе.Рядко се гали и се вгушва в мене и почва да мърка и като мине 10мин. пак започва.Дразни ме това нещо.За първи път имаме животно вкъщи.Иначе я научих да ходи на тоалетна, вече съм спокоен за това, но драскането много ме притеснява.Моля някой който е по опитен в това да ме посъветва как може да я накарам да не и хапе и драска, боя се да не и стане навик и като порасне да го прави и с какво трябва да я храня за нейната възраст. Благодаря предварително.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 30 August 2016 - 05:52 AM

Напълно нормално е да драска и хапе, така играе и опознава. Все още е дечко, рано му е просто да лежи и да мърка по цял ден.
Просто не играйте с ръце, а с играчка. Имаше играчки на въженце, нещо пухесто след което да ти ча и да се опитва да хване.
И понеже все пак ще иска да играе и с ръцете ви, може да пробвате с кухненска ръкавица :)
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Ogi7771 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-August 16

Публикувано: 04 September 2016 - 08:18 AM

Показване на мнениетоowl, в 30 August 2016 - 03:52 AM, написа:

Напълно нормално е да драска и хапе, така играе и опознава. Все още е дечко, рано му е просто да лежи и да мърка по цял ден.
Просто не играйте с ръце, а с играчка. Имаше играчки на въженце, нещо пухесто след което да ти ча и да се опитва да хване.
И понеже все пак ще иска да играе и с ръцете ви, може да пробвате с кухненска ръкавица :)



Благодаря ти за отговора но бих искал да разбера на каква възраст ще спре да го прави

#4 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 04 September 2016 - 02:35 PM

Строго индивидуално е кога ще се кротне. Обикновено около шестия месец вече се държат като възрастни :)
Прочетох, че го храните с краве мляко. Недейте, не е добре за тях. С гранули е най-лесно, като е добре да се избягват най-евтините, цветни, защото могат да му докарат проблеми. Пилешко и риба (не солена) също е ок.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Reyna123 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 28-December 16

Публикувано: 29 December 2016 - 11:34 AM

Здравейте! :)

Ние си взехме малко женско коте, когато беше на два месеца. Сега е на 4 месеца и половина.
В началото хапеше и дереше ужасно. Не е агресивна, но определено не познаваше граници в играта. Най-големият проблем беше скачането и кътеренеро върху нас, с което оставяше ужасни следи по гърбовеъе ни. Този проблем решихме със закупуване на катерушки и улесняване на достъпа и до високите места. Сега вече не го прави, а ако и се наложи да се качи на гърба ни, е изключително внимателна.

Продължава да хапе... Не както преди и не силно, но ако решим да си легнем, когато и се играе или сутрин няма храна, идва и започва да се гали. Ако това не ни събуди се започва със скачане върху нас и хапане.

Всичко, обаче, е много по-добре от преди. С наказания не става. Нито крясъци. Трябва да я игнорираш. Колкото и да те мързи, ако те ухапе, ставаш и и обръщаш гръб... отиваш в другата стая и няколко минути се правиш, че не съществува. Прави ги тъжни и започват да свързват това поведение с негативни емоции. Никога не играй с нея с ръце. Винаги с играчка и ако се заиграе с нея, дай и награда. Аз дълго време и давах гранулки от ръка докато играем.

Понякога хапе и дере, но вече е много рядко. Всичко се оправя с времето. Просто трябва много да я обичаш и да отделиш време да я възпиташ, с правилните методи. Моето коте е най-любвеобилното същество в момента. :))

#6 Потребителят е офлайн   Reyna123 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 28-December 16

Публикувано: 29 December 2016 - 11:59 AM

Забравих да вмъкна, че и моето е Турска Ангора.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни