Dog.bg Форуми : Артритни изменения

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Артритни изменения 5 годишно куче с артритни изменения

#1 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 14 September 2016 - 04:11 PM

Здравейте,

Притежавам Шотландска овчарка - Коли на 5 години, 23 килограма.
Вчера при разходка, както душеше тревата, изведнъж наведе главичката ниско напред - поза преди повръщане, получи дезориентация за 3-4 секунди, стоеше като вкаменен и не искаше да ходи. Изчаках малко, започна да куца с предното ляво краче. Почти на ръце го прибрах у дома.
Отидохме на лекар, направиха му снимка и установиха, че има артритни изменения на лакътната става. Предписаха ни: Carprodyl F 100 мв по една таблетка след ядене на ден. Той яде три пъти на ден.
Споменах, че кучето ми дойде от развъдника на 6 месеца с хроничен гастрит, тогава лекарят ми каза да давам половин таблетка след ядене т.е. една таблетка и половина на ден.

(още от малък ми направи впечатление, че не желае да изкачва стълби, затова не го насилвах. преди около половин година ми направи впечатление, че при разходки изведнъж ляга - споделяйки с лекари нетипичното му поведение - не ми назначиха изследвания)

Въпросът ми е: Трябва ли да се назначат допълнителни изследвания (кръвни и т.н.), за да установим причината, стадий, какво по-конкретно причинява промените при сравнително младо куче?

Имам съмнения, че не е засегнато само лявото краче - тъй като при по-силно тичане, като малък, спираше изведнъж, и не искаше да играе повече.
Има ли по-щадящи медикаменти, изискващи по-дълъг прием? Тъй като страничните ефекти на това лекарство са силни. А ние не сме установили причината.

Как да променя начина на хранене - в момента го храня натурално поради гастрита, може би ще преминем на вет серия за стави. Витамини, добавки, разходки, терапия, масажи.

Прилагам и снимка, търсейки и друго мнение и препоръки. Благодаря!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни