Dog.bg Форуми : Моля за съвет!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за съвет! Как да отуча кучето ми да яде яйца? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   небосвод Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 26-September 16
  • Gender:Male
  • Location:Русе

Публикувано: 26 September 2016 - 03:03 PM

Здравейте! Извинете ако не пиша където трябва!
Изчетох много но подобен проблем не срещнах.
Трябва ми съвет за следното:
От няколко дена кучето ми започна да яде яйца. Живее на село при родителите ми. Изчаква кокошките да снесат , и ам... Макс е доберман на 5 месеца. Много социализирано, много обича да играе с деца, сравнително дисциплинирано ( влиза си в двора след разходка, не закача котката като му кажеш "НЕ" ...).
Как да го отучим да яде яйца?
п.п. Не е гладно в никакъв случай.

#2 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 26 September 2016 - 03:24 PM

Показване на мнениетонебосвод, в 26 September 2016 - 03:03 PM, написа:

Здравейте! Извинете ако не пиша където трябва!
Изчетох много но подобен проблем не срещнах.
Трябва ми съвет за следното:
От няколко дена кучето ми започна да яде яйца. Живее на село при родителите ми. Изчаква кокошките да снесат , и ам... Макс е доберман на 5 месеца. Много социализирано, много обича да играе с деца, сравнително дисциплинирано ( влиза си в двора след разходка, не закача котката като му кажеш "НЕ" ...).
Как да го отучим да яде яйца?
п.п. Не е гладно в никакъв случай.

Ами вземи кучето при теб, нали казваш, че е твое, защото в момента е кучето на родителите ти.
Те могат да затворят кокошарника по добре, така че кучето да не стигне до тях. Казваш, че е на 5 месеца.
След още 10 месеца, да не пускаш нова тема " Как да отуча кучето ми да яде кокошки ", защото е много вероятно.

#3 Потребителят е офлайн   небосвод Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 26-September 16
  • Gender:Male
  • Location:Русе

Публикувано: 26 September 2016 - 04:40 PM

1. Добре , нека го наречем "кучето на родителите ми".
2. Кокошарника не може да се затвори , защото кокошките денем са на двора. Ако се затвори ще снасят на двора.
3. Не, няма да яде кокошки. Израснало е с тях. Както и с котката , която от малко коте носи в устата си. И тя продължава да му се доверява.
4. Наистина очаквам някакви съвети. Търсих още по темата. Единствените конкретни препоръки, които видях, бяха да му дам горещо яйце. Това обаче ми се струва малко жестоко.

Ако въпросите се струват идиотски на специалистите , моля модераторире да изтрият темата.

#4 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 26 September 2016 - 06:33 PM

Виж сега, не се обиждай. Просто кучето е още пале, а ще порасне. Котката може да не закача, но за кокошките, не съм сигурен. Като кучето стане на две години ще се промени сериозно, а на три, още по сериозно. Не забравяй, че е хищник. Може да го отучиш да яде яица във ваше присъствие, но като остане сам, пак ще ги яде. Това е като търкалянето в мърша, тя е неустоима. Тъкмо си мислиш, че си го отучил и той те опровергава. А кучето различава топло от студено. Така, че с топли яица, няма да стане.

#5 Потребителят е офлайн   небосвод Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 26-September 16
  • Gender:Male
  • Location:Русе

Публикувано: 26 September 2016 - 08:01 PM

Не се обиждам.
И аз реших, че това с горещо яйце е неуместен съвет.
Защо обаче другото куче( което е възрастно, но също хищник) , не яде яйца? Защото е дребно ли?
Направо не знам какво да правя. В градината сигурно няма да му е толкова весело като на двора. ...
Благодаря за бързите отговори!

#6 Потребителят е офлайн   asito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-July 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 26 September 2016 - 08:49 PM

Не знам дали ще проработи, но си мисля ако инжектираш яйцето със спринцовка с тънка игла с нещо люто, примерно чили сос, може и да се откаже. Това при условие, че не подуши лютото. Но не пречи да се пробва.

#7 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2016 - 10:53 PM

Има начин да се отучи, но за целта до кучето трябва да има постоянно човек, който да го отучи трайно и с търпение. Няма "хапче", което да дадеш и кучето да спре да яде. Ако няма човек, който да го направи, просто не пускайте кучето при кокошките.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#8 Потребителят е офлайн   небосвод Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 26-September 16
  • Gender:Male
  • Location:Русе

Публикувано: 27 September 2016 - 08:37 AM

Показване на мнениетоasito, в 26 September 2016 - 08:49 PM, написа:

Не знам дали ще проработи, но си мисля ако инжектираш яйцето със спринцовка с тънка игла с нещо люто, примерно чили сос, може и да се откаже. Това при условие, че не подуши лютото. Но не пречи да се пробва.


Благодаря, може би ще опитаме.


Показване на мнениетоdmm, в 26 September 2016 - 10:53 PM, написа:

Има начин да се отучи, но за целта до кучето трябва да има постоянно човек, който да го отучи трайно и с търпение. Няма "хапче", което да дадеш и кучето да спре да яде. Ако няма човек, който да го направи, просто не пускайте кучето при кокошките.


Да това ми трябва. Просто търся съвет относно съответните действия.
Вчера майка ми го е издебнала и като тръгнало към яйцето му извикала рязко "НЕ", после го хванала и за 10 мин. го е вързала. Това му се случва за първи път и той виновно стоял като замръзнал 10мин. изправен. После го отвързала , галила и гледайки го в очите му обяснявала да не прави така. Не знам какво е разбрал , но се оттеглил и още 10 мин. не мръднал. Днес ще го наблюдава пак.
Та молбата ми е за съвет относно действия и тяхната последователност.

#9 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 27 September 2016 - 10:33 AM

Не съм сигурен на 100%, но кучето май няма рецептор за люто. И ако му напълниш яица с люто, дали няма за него това да са просто яица, дадени му доброволно.

#10 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 27 September 2016 - 02:09 PM

Показване на мнениетоasito, в 26 September 2016 - 08:49 PM, написа:

Не знам дали ще проработи, но си мисля ако инжектираш яйцето със спринцовка с тънка игла с нещо люто, примерно чили сос, може и да се откаже. Това при условие, че не подуши лютото. Но не пречи да се пробва.


Браво! Ще ги изде и ще се просере...

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни