Dog.bg Форуми : Възпитание, обучение, етология

Към съдържанието

 
 
 
  • (37 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възпитание, обучение, етология Оцени темата: ***** 3 Гласове

#61 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 November 2004 - 03:40 PM

Цитат

Аз мисля че цялата работа, е че като сме в къщи толкова много обръщаме внимание на Дру, че той вече не може без нас.Душата страшно много се привърза към нас-изглежда преди не са го гледали толкова добре.
Още първия ден като го взехме много ни се радваше и веднага си научи новото име.

Pri nas e su6toto. I nie Sara ia vzehme ot ulicata, suotvetno ne prili4a6e na ni6to slaba, sas strah da ne ia biem. I tia taka za sekundi prosto useti, 4e ne sme lo6i i vednaga ni obikna. I pri nas kato e vku6ti vse niakoi se zanimava s neia i sigurno i tova e edna ot pri4inite da lae. Moje bi ako ia ostaviame po-4esto sama...mislia 4e 6te vi poslu6am vsi4ki po malko da vidim kakvo 6te stane.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#62 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2004 - 03:51 PM

Аз Кари не я оставям сама.Не вика ама си е малка...Най-дълго е стояла 4 часа...Тогава едно перде загази.....:)
User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 November 2004 - 04:07 PM

A bi triabvalo, pone vednuj na den da ia ostavia6, za da ne ti se slu4i su6toto kato na men. Ve4e ne moga da otida nikude, za6toto niama koi da gleda ku4eto prez tova vreme. Ne pravi mnogo beli, no lae i sasedite ve4e 6te me sudiat sigurno.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#64 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2004 - 04:08 PM

Ми добре,ще я оставя за поне 5-6 часа(докато съм на училище:)
User's Signature

Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 November 2004 - 04:11 PM

Hubavo 6te e, za da svikne, moita ne e svikvala, predi da doide pri nas i sega e kato zalepena za niakoi v ku6tata, i do toaletnata ne moje da se otide bez neia :)))
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#66 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 13 November 2004 - 05:42 PM

това ме навежда към мисълта че изглежда твърде се угажда на кучето,когато сте с него.Когато непрекъснато му се обръща внимание,за всичко което е поискало,резултатът може да е същия- причина да вие когато е само.
да започнем с определени моменти,в които независимо каквото е поискало от Вас,не му обръщате внимание.Само това.
Интересува ме резултатът.Примерно след два -три дни.
User's Signature

Marten BG

#67 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2004 - 06:20 PM

Моето куче попринцип като има само един човек в къщи ходи след него или само го проследява с поглед ама ако го изпусне тръгва:)
User's Signature

Качена снимка

#68 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 November 2004 - 07:24 PM

Probvala sum. Kogato ne polu4i ne6toto, koeto e iskala purvo zastava do teb i te gleda, ako ne oburne6 vnimanie te gali s lapata niakolko pati, ako ne obarne6 vnimanie zapo4va da rumji i togava ako ne oburne6 vnimanie zapo4va da lae i poniakoga da ska4a po tebe. Ina4e sled kato niakolko pati i se kaje NE produljava samo da si stoi do tebe i da te gleda jalno.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#69 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 13 November 2004 - 09:34 PM

Аха.мисля че вече открихме причината.Трябва да пристига при Вас и да се поглезва само когато Вие решите.Всички други случаи се игнорират.Няма лапа,няма поглед,просто си вършите Вашата работа и не му обръщате внимание.
Моля да опитате поне два-три дена така.Убеден съм вече в резултата.Просто го направете,за Ваше удобство.
User's Signature

Marten BG

#70 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 November 2004 - 09:45 PM

Mersi mnogo, 6te probvame i 6te kaja sled 2-3 dni kakuv e rezultata...:)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#71 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 15 November 2004 - 08:01 PM

Zasega deistva...malko po malko zapo4va da stava malko po-poslu6na...metoda mi haresa i mislia da produlja da go prilagam, mnogo Vi blagodaria, ako ima o6te ne6to, koeto triabva da znam molia pi6ete.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#72 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 15 November 2004 - 10:41 PM

Радвам се че сме били полезни тук.
Нищо повече не е необходимо.Просто грешката е моя- в началото се подведох по ника "Самотната".Емоции.Веднага го свързах със самотата на кучето.Ако бях разсъждавал по трезво,още в началото щях да събера 2 и 2 -че всъщност то е повече глезено от необходимото.
Това е.
Желая успех в общуването.
User's Signature

Marten BG

#73 Guest_Az_*

  • Група: Гости

Публикувано: 22 November 2004 - 01:15 PM

И аз да се включа.
Чувам че и кучето кара пубертет както и хората:)
До тук добре -ако е така , но на колко трябва да е за да е в пубертета?
Питам защото до сега никога кучето не е късало или разрушавало нещо в къщи.
Като беше много малък, се пробваше да рови по саксийте, то това продължи ден и половина и разбра че навън може в къщи не.
А сега е започнал да взима списания който се намират под масата и да ги къса:(
Няма промяна в натоварването или за нищо не мога да се сетя което да го кара да прави такива неща.

#74 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 22 November 2004 - 04:10 PM

Терминът "пуберитет" е използуван съвсем условно,за да стане по ясна фазата на растеж"Кой съм аз?".
За да сме обективни са необходими повече данни: порода ,възраст,съдържание,глезотийки,разходки....
В противен случай ще сбъркаме лекарството: боли ме глава и вземам аналгин,а става въпрос за висока кръвна захар:)))
User's Signature

Marten BG

#75 Guest_gost_*

  • Група: Гости

Публикувано: 22 November 2004 - 04:53 PM

Здравейте :),
по темата за възпитанието не мога да се въздържа и да не кажа,че принципно нещата са така,както казвате, но в реалността всяка екстремна ситуация,която не е тренирана, изважда кучето от състоянието на подчинение.
Колкото и добре да сте го възпитали, има моменти, когато излиза извън контрол.
Затова смятам, че едно от най-важните неща,на които трябва да се научи кучето е завръщането на едно определено място,в случай на раздяла с господаря.Каквото и да става(среща с разгонено куче, сбиване,дори отвличане на кучето), то рано или късно трябва да дойде на уреченото място.Само така, собственикът на куче може да си гарантира минимум спокойствие.
Колкото до командите,за кучето по-важното е не самата дума,а интонацията!Ако произнасяте една и съща команда с различен тон,кучето много трудно ще я научи.Но ако казвате с един и същи тон "седни" и "сядай",които малко се различават по звучене,то ги възприема като едно и също нещо.
Ползването на команди на немски език носи главно неудобство и е начинание,което съветвам да се избягва(твърде много усилия-неубедителен резултат),а и изглежда смешно за околните.
Поздрави на всички горди собственици на кучета.Аз имам 14 годишен ягд териер,което е един вид рекорд по дълголетие за ловно куче :)

#76 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 22 November 2004 - 06:27 PM

Да си уредим "място на среща" и да тръгнем по различни пътеки в гората е отлично постижение в едно обучение.Счита се че това при българските гончета е трудно постижимо.
Според Вас как се постига връщане на "уреченото място"?
User's Signature

Marten BG

#77 Guest_Az_*

  • Група: Гости

Публикувано: 23 November 2004 - 11:42 AM

Цитат

Терминът "пуберитет" е използуван съвсем условно,за да стане по ясна фазата на растеж"Кой съм аз?".
За да сме обективни са необходими повече данни: порода ,възраст,съдържание,глезотийки,разходки....
В противен случай ще сбъркаме лекарството: боли ме глава и вземам аналгин,а става въпрос за висока кръвна захар:)))

Ми започвам да изреждам каквото се сещам.
Golden retriever скоро навърши 1.8 г.- мъж
През седмицата сутрешна разходка от 6:30 до 7:30 или с няколко минути разлика :)
Вечерна разходка от7:00 до 8:00
Разходката протича спокойно шляене и физиологични нужди около 30 мин. след това игра около 10 мин. понякога , но не всяка разходка 10 мин послушание после пак игра и е готов един час:)
В къщи след като си почине от разходка около 15-20 мин е готов за забавление носи играчки , понякога си играя с него веднага щом дойде , друг път не му обръщам внимание и той си полягва , и след като ми дойде кефа си играеме .А да не забравя задължителното според него галене и мачкане :))), но и това не винаги го получава.Но той се е научил да усеща кога може да мине номера:)
Събота и неделя са изключение понеже сме почти по цял ден заедно и повъзможност навън- и той си го знае.Не знам как разбира кога е събота и неделя но знае:)
Като темперамент по скоро е сангвиник , само може би има повече енергия и е по-подвижен(май на нервак отиват нещата) от познатите ми голдени.С удоволствие прескача бариери , за това се занимаваме с аджилити.
Ми това е което се сещам .

#78 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 23 November 2004 - 04:32 PM

Варианти:
(1)ПОДРАЖАНИЕ-Ами случайно нервно да сте късали списание (или по скоро "жълта преса") и да сте я хвърляли под масата?
Мисля че се опитва да повтори някое Ваше действие.Вие сте му модел на поведение вече.То е във фазата на развито куче- "аз и семейството ми"
(2)ПРОМЯНА В НАВИЦИТЕ ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ ДНИ - нещо е променено и то се опитва да се чуствува ангажирано с други действия .
(3) фазата цитирана по горе е в началото си: "все пак да се разберем- кой какво прави"
Според отговорите кое е по вероятно като вариант,търсим решение.
User's Signature

Marten BG

#79 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 24 November 2004 - 11:50 AM

Цитат

Варианти:
(1)ПОДРАЖАНИЕ-Ами случайно нервно да сте късали списание (или по скоро "жълта преса") и да сте я хвърляли под масата?
Мисля че се опитва да повтори някое Ваше действие.Вие сте му модел на поведение вече.То е във фазата на развито куче- "аз и семейството ми"
(2)ПРОМЯНА В НАВИЦИТЕ ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ ДНИ - нещо е променено и то се опитва да се чуствува ангажирано с други действия .
(3) фазата цитирана по горе е в началото си: "все пак да се разберем- кой какво прави"
Според отговорите кое е по вероятно като вариант,търсим решение.

Много мерси за отговора след като го прочетах ми просветна.
Преди 2 седмици някъде направих леко разместване на мебелите в хола, нали стана и студено и вече балконската врата е затворена.
Предполагам че това е донесло да се чувства несигурен , днес съм му оставила врата отворена и довечера ще гледам резултатите.
Според теб трябва да е стигнал фазата на развито куче , но аз не съм много сигурна.
Не знам как да го обясня , малко ми е лабилен :)

#80 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 24 November 2004 - 12:32 PM

Пак аз:)
Marten BG от прочетеното знам че се занимаваш с САО и че имаш наблюдения кучетата как се държът в грутница.
Може ли да напишеш какви роли имат според теб как се разпределят задълженията.
Е такива неща.
Може ли още когато кучето е бебе да се предвиди къде ще е в йерархията.
Има ли кучета който да са "единаци"?

  • (37 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни