Dog.bg Форуми : Възпитание, обучение, етология

Към съдържанието

 
 
 
  • (37 Страници) +
  • « Първа
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възпитание, обучение, етология Оцени темата: ***** 3 Гласове

#681 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 27 July 2012 - 09:37 AM

Здравейте, има нещо в поведението на кученцето ми и не мога да го разбера, или поне не напълно. Ще се радвам на други мнения, за да мога да го коригирам правилно, понеже сме в етап на възпитание. Кучо е на 4 месеца + 1 седмица. От известно време ми прави един и същ номер в къщи, мисля, че е опит да доминира. Започва да ме лае и се опитва да захапе ръцете ми, но ме лае все едно ми е ядосан за нещо. В началото реших да не му обръщам внимание и да спре да го прави от само себе си, но нямаше ефект. Това се случва всеки ден поне по 4-5 пъти ако не и повече. И не е да му е скучно, правим разходки на различни места, играем навън с любимата му топка, а в къщи играем с останалите му играчки. Гледам и да го оставям от време на време той да си играе сам, понеже съм по цял ден в къщи и не искам да се разглези.
Та последните ми опити да преборя това му поведение е като му казвам "НЕ!" карайки го да млъкне. Изръмжава леко в недоволство и продължава да лае. Като застана пред него и му казвам "НЕ!", той започва да бяга из вкъщи и често се налага първо да го хвана докато бяга, тупвам го по дупето и му казвам "НЕ" и след няколко Не-та се успокоява. Аз съм тази, която му дава храна, която го разхожда и го води на ветеринар. По принцип е послушен, знае команди и ги изпълнява. Проблем навън имаме само с боклуците, които иска да изяде, но сме в етап на "плюй" и награда :))
Интересното е, че мъжа ми като му каже строго НЕ и има повече респект спрямо него и много по-бързо се успокоява! Това го правим в продължение на .. две седмици. Мислех си, че така ще се научи и ще разбере, но вече имам нужда от чуждо мнение. Правя нещо грешно?
Иска ми се да го възпитам правилно докато е още малък :dh_188:

#682 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 27 July 2012 - 10:59 AM

Показване на мнениетоjujkavn, в 27 July 2012 - 09:37 AM, написа:

Здравейте, има нещо в поведението на кученцето ми и не мога да го разбера, или поне не напълно. Ще се радвам на други мнения, за да мога да го коригирам правилно, понеже сме в етап на възпитание. Кучо е на 4 месеца + 1 седмица. От известно време ми прави един и същ номер в къщи, мисля, че е опит да доминира. Започва да ме лае и се опитва да захапе ръцете ми, но ме лае все едно ми е ядосан за нещо. В началото реших да не му обръщам внимание и да спре да го прави от само себе си, но нямаше ефект. Това се случва всеки ден поне по 4-5 пъти ако не и повече. И не е да му е скучно, правим разходки на различни места, играем навън с любимата му топка, а в къщи играем с останалите му играчки. Гледам и да го оставям от време на време той да си играе сам, понеже съм по цял ден в къщи и не искам да се разглези.
Та последните ми опити да преборя това му поведение е като му казвам "НЕ!" карайки го да млъкне. Изръмжава леко в недоволство и продължава да лае. Като застана пред него и му казвам "НЕ!", той започва да бяга из вкъщи и често се налага първо да го хвана докато бяга, тупвам го по дупето и му казвам "НЕ" и след няколко Не-та се успокоява. Аз съм тази, която му дава храна, която го разхожда и го води на ветеринар. По принцип е послушен, знае команди и ги изпълнява. Проблем навън имаме само с боклуците, които иска да изяде, но сме в етап на "плюй" и награда :))
Интересното е, че мъжа ми като му каже строго НЕ и има повече респект спрямо него и много по-бързо се успокоява! Това го правим в продължение на .. две седмици. Мислех си, че така ще се научи и ще разбере, но вече имам нужда от чуждо мнение. Правя нещо грешно?
Иска ми се да го възпитам правилно докато е още малък :dh_188:

Знаете ли,Вие сте една от малцината / това е лично мнение и не го налагам /,чийто
въпроси ме карат да вярвам,че човек живее с кучето заради удоволствието от връзката
помежду им.То контактува с нас не само по време на разходките и игрите, но дори и когато липсва пряк физически контакт – позата на тялото, изражението на лицето,жестовете,възклицанията ни дори също са средство за общуване.И не е задължително да се свързват степента и успехите от възпитанието с емоцийте.Ние човеците грешно причисляваме кучешкото поведение към постигнатото от него в процесът на създаване на условни рефлекси и често забравяме,че то е живо същество
а не робот...Ще Ви кажа как живеят моите кучета – за тях няма забранени неща,и всяко / а те са 8 / дава воля на емоцийте си .Извън ежедневните упражнения ние сме група и всеки откликва на другият – търси контакт,кани за игра,знае докъде е позволеното.
Научете кученцето да разчита правилно Вашите послания,защото в тяхното общество освен акустичните ,много важни са и визуалните сигнали.
Желая Ви успех!
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#683 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 27 July 2012 - 11:57 AM

Здравейте.
Първо искам да ви благодаря за отговора. И да, прав сте, че трябва да има реална комуникация между кучето и мен и винаги съм се стараела да има такава. Понякога е трудно да се направи, друг път напротив - е доста лесно. Липсата на опит от моя страна ме прави несигурна. Но лично с този проблем, който описах по-горе не знаех на какво се дължи.. Явно кучо все пак иска да комуникира, а аз си мисля, че иска да се прави на шеф :)
Ще пробвам да го заиграя или просто да му обърна внимание. :ba_025:

#684 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 27 July 2012 - 12:08 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 27 July 2012 - 09:59 AM, написа:


Знаете ли, Вие сте една от малцината / това е лично мнение и не го налагам /,чийто
въпроси ме карат да вярвам, че човек живее с кучето заради удоволствието от връзката
помежду им.



Винаги съм обичала кучетата, възприемам ги като свои, но едно е да обичаш - съвсем друго е да умееш да общуваш с тях, да бъдете едно цяло - без поведенчески проблеми и въобще от всякакъв тип. Това за мен е изключително трудно понеже се изисква много търпение, внимание, отдаденост и най-вече опит, виждане и разбиране. Кучетата са като хората, със собствен характер и то не какъв да е - а сложен сам по себе си. Ако не се разбираме с кучето си, то се самообразова и тогава настъпват реалните проблеми.. а тогава те са още по-трудни за преодоляване ..
Винаги съм мечтаела да имам куче, да сме най-добрите приятели аз и той, да се разхождаме дружно и да бъдем щастливи :))) Но когато си взех куче разбрах, че кучето има нужда да му се покаже, обясни - и аз самата да се уча от него, за да можем да направим бъдещата връзка задружна и приятна... Това е изключително трудно!

И все пак.. кучето е едно от най-благодарните същества на планетата. Как да не му се отблагодариш за това като споделиш живота си с него? :rc_036:

#685 Потребителят е офлайн   VGAlexandrov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 226
  • Регистрация: 17-October 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 July 2012 - 12:37 PM

Браво ! Много е хубаво да има хора като вас, с всеки изминал ден обичам кучето си все повече, а хората все по-малко, кучето никога няма да злобее, да лъже, никога няма да се обърне срещу човека когото обича и който го обича, никога няма да ти търси сметка къде си бил последните 8 часа и защо не си го разходил - то просто се радва да те види и го показва, кучето винаги те разбира и подкрепя, обичайте си животинките и не ги тормозете, намерете начин да прекарате живота си с тях по възможно най-мирния начин, аз и приятелката ми имаме 2 кучета и живота с тях е страхотен, те са причината да ходиме на различни места, те са причината да прекарваме толкова време заедно, те са причината да се срещаме с нови и нови хора и да се учиме, вярвам, че всеки който обича кучето си и иска да се разбира по-добре с него винаги може да се промени в положителна посока, с повече старание съвместният ви живот винаги може да стане по-приятен!! Успех на варненската ви дружинка, вярвам, че ще се справите :)))

П.П съжалявам за офтопика, просто не се сдържах :))

#686 Потребителят е офлайн   vani7y Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 22-August 12

Публикувано: 22 August 2012 - 05:35 PM

Здревейте,искам малко помощ. Имам куче немска овчарка на 2 месеца и 7 8 дена. Никога досега не съм гледала куче,даже имам стах от тях но за няколко дена свикнах с нея и сега искам да ми дадете съвети как да я обуча да ме слуша,защотото наистина не знам от къде да започна. Нямам възможност да я гледам вкъщи,затова е в една доста просторна стая и всеки ден ходя при нея да я виждам за по полвин един час. Когато сам при нея се вре из краката ми и се мъчи да ме хапе. Ако може да ми кажете основни напътсвия как да процедирам,от кога, как да я науча да изпълнява и т.н?

Благодаря :)

#687 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 11 September 2012 - 02:33 PM

Това Не е спам !
Това са разкази за проблемни различни случаи при различни видове животни . Написани са така за да е интересно за четене ,но всъщност споделям опит .
"Пухчетата" - през погледа на котките и кучетата

#688 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 13 September 2012 - 07:10 AM

Показване на мнениетоvani7y, в 22 August 2012 - 05:35 PM, написа:

Здревейте,искам малко помощ. Имам куче немска овчарка на 2 месеца и 7 8 дена. Никога досега не съм гледала куче,даже имам стах от тях но за няколко дена свикнах с нея и сега искам да ми дадете съвети как да я обуча да ме слуша,защотото наистина не знам от къде да започна. Нямам възможност да я гледам вкъщи,затова е в една доста просторна стая и всеки ден ходя при нея да я виждам за по полвин един час. Когато сам при нея се вре из краката ми и се мъчи да ме хапе. Ако може да ми кажете основни напътсвия как да процедирам,от кога, как да я науча да изпълнява и т.н?

Благодаря :)

Здравейте,
Извинете за сравнението,но това ми звучи като - ...купих си холна гарнитура,но я покрих с найлон/?/ да не се скапе.Е,ползвам я,но .....
Обикновено преди да си вземе куче,човек поставя всички „за’ и „против” пред себе си.В момента Вие нищо не правите и дори да прочетете или чуете съвет,той не би Ви свършил работа.При така зададеният въпрос,не виждам кой ще се наеме да Ви даде напътствие?!....Пък знае ли човек,може и да се намери....
Преосмислете връзката си с кученцето докато не е станало твърде късно.А иначе сте в правилният раздел....общо взето.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#689 Потребителят е офлайн   Arolski9111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 17-June 11
  • Gender:Male
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 13 September 2012 - 01:49 PM

Показване на мнениетоvani7y, в 22 August 2012 - 05:35 PM, написа:

Здревейте,искам малко помощ. Имам куче немска овчарка на 2 месеца и 7 8 дена. Никога досега не съм гледала куче,даже имам стах от тях но за няколко дена свикнах с нея и сега искам да ми дадете съвети как да я обуча да ме слуша,защотото наистина не знам от къде да започна. Нямам възможност да я гледам вкъщи,затова е в една доста просторна стая и всеки ден ходя при нея да я виждам за по полвин един час. Когато сам при нея се вре из краката ми и се мъчи да ме хапе. Ако може да ми кажете основни напътсвия как да процедирам,от кога, как да я науча да изпълнява и т.н?

Благодаря :)



Жалко, че няма ЗОО полиция, за мен това си е тормоз над животното. Взех го, ама не става вкъщи, и стои в няква стая само по цял ден, а ти излизаш с оправданието, че я виждаш всеки ден за по час. Ами това си е чист тормоз, по зле от затворник. Като искаш куче или го гледай като хората, или го дай някой да го гледа.

П.п. Това е живо същество, не е плюшена играчка. Има си своите нужди. Така, че я пак помисли, и виж дали няма кой да я гледа нормално, защото това твойто не е нормално !
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици

Качена снимка

#690 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 September 2012 - 08:14 PM

Здравейте, кучето ми е на три години и напоследък не търпи хора да му се лигавят и да са прекалено инвазиви и малки деца да му пискат на главата! Не му харесва непознати да се надвесват над него и да го прегръщат, за първи път се случват тия неща от три години насам! Според вас на какво се дължи??? Не мисля, че би ухапал, но все пак е куче, пък и понякога ръмжи ! Една група пискащи деца го обградиха да го галят и той изръмжа, което беше достатъчно да се разпръснат, но все пак за първи път прави такова нещо? Какво бихте ме посъветвали?
User's Signature

Качена снимка

#691 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 24 September 2012 - 02:25 AM

Показване на мнениетоFlawless, в 23 September 2012 - 08:14 PM, написа:

Здравейте, кучето ми е на три години и напоследък не търпи хора да му се лигавят и да са прекалено инвазиви и малки деца да му пискат на главата! Не му харесва непознати да се надвесват над него и да го прегръщат, за първи път се случват тия неща от три години насам! Според вас на какво се дължи??? Не мисля, че би ухапал, но все пак е куче, пък и понякога ръмжи ! Една група пискащи деца го обградиха да го галят и той изръмжа, което беше достатъчно да се разпръснат, но все пак за първи път прави такова нещо? Какво бихте ме посъветвали?

Това може да подобрите с /ако има къде/ нарочни упражнения.
Пак ще повторя - ако можете да поработите с хора,които да помогнат във връзка с ритуалът на среща,показвайки на кучето единствено добрият изход от нея,ще е от полза. А при среща с кучета какво е поведението му?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#692 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 24 September 2012 - 11:03 AM

Както ви е казал starrkopf. Нарича се социализация. Или социализирате или отбягвате пискащи деца и предупреждавате непознати да не го пипат. Аз бих избрала първото.

Когато ръмжи Вие какво правите обикновено?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#693 Потребителят е офлайн   Liutenicza Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 20-March 12
  • Gender:Male

Публикувано: 24 September 2012 - 11:49 AM

И аз имам въпрос свързан с куче и деца. Моя куч е на 7 месеца, ~35kg и чат-пат му се случва да си играе с комшийските деца. Играта е свързана с хвърляне и гонене на предмети, след което децата почват да гонят кучето, като се опитват да му вземат предмета. След поредица от финтове, накрая го събарят като в ръгби мач и му взимат предмета, след което всичко се повтаря. Притесненията ми в случая са, че макар да е 3 пъти по тежък от тях, с тези събаряния винаги има вероястност да го повредят. От тук идват и другите проблеми. Ако случайно някога му причинят болка, каква е вероятността да не иска повече да се доближат деца до него ? И също така колко е полезна тази игра от към възпитателна гледна точка, защото я прилагам и когато сме сами,при команда "Давай" започваме да се "гоним" и след команда Мирно, застива на едно място и спокойно си взимам предмета. Може ли да е проблем при започване на обучение за Апорт да бърка дали трябва да донесе или да не дава да му се вземе?!?

#694 Потребителят е офлайн   vani7y Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 22-August 12

Публикувано: 24 September 2012 - 11:51 AM

Цитат

Жалко, че няма ЗОО полиция, за мен това си е тормоз над животното. Взех го, ама не става вкъщи, и стои в няква стая само по цял ден, а ти излизаш с оправданието, че я виждаш всеки ден за по час. Ами това си е чист тормоз, по зле от затворник. Като искаш куче или го гледай като хората, или го дай някой да го гледа.

П.п. Това е живо същество, не е плюшена играчка. Има си своите нужди. Така, че я пак помисли, и виж дали няма кой да я гледа нормално, защото това твойто не е нормално !



То по тази логика,всичко хора които си гледат кучетата в апартаменти трябва да извикаме ЗОО полиция така ли ?
Най е лесно да се упреква някой,като не се знае цялата история,защотото нямам намерение да започвам да обеснявам къде ще се гледа,колко човека си играят с нея и т.н Писах тук за съвет от къде да започна,защотото е малка и искам да си гледам както трябва,но май направих грешка. Всеки почва с упреците без да знае ситуацията,жалко.

#695 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 24 September 2012 - 01:08 PM

Показване на мнениетоvani7y, в 24 September 2012 - 11:51 AM, написа:

Цитат

Жалко, че няма ЗОО полиция, за мен това си е тормоз над животното. Взех го, ама не става вкъщи, и стои в няква стая само по цял ден, а ти излизаш с оправданието, че я виждаш всеки ден за по час. Ами това си е чист тормоз, по зле от затворник. Като искаш куче или го гледай като хората, или го дай някой да го гледа.

П.п. Това е живо същество, не е плюшена играчка. Има си своите нужди. Така, че я пак помисли, и виж дали няма кой да я гледа нормално, защото това твойто не е нормално !



То по тази логика,всичко хора които си гледат кучетата в апартаменти трябва да извикаме ЗОО полиция така ли ?
Най е лесно да се упреква някой,като не се знае цялата история,защотото нямам намерение да започвам да обеснявам къде ще се гледа,колко човека си играят с нея и т.н Писах тук за съвет от къде да започна,защотото е малка и искам да си гледам както трябва,но май направих грешка. Всеки почва с упреците без да знае ситуацията,жалко.

Аз не съм Ви упрекнал,а Вие ако желаете съвет /не държа да е от мен,защото тук пишат и други хора с опит/ обяснете как стоят нещата...
Аз ако напиша че ползвам един повод за 5 кучета ще ме посъветват да си купя още четири,нали? И откъде да знаят хората,че той всъщност е основен,а след него те/кучетата/са закопчани с допълнителни??.. Давам пример...
Пишете пак ще се убедите,че никой не Ви обижда.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#696 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 24 September 2012 - 01:30 PM

"Нямам възможност да я гледам вкъщи,затова е в една доста просторна стая и всеки ден ходя при нея да я виждам за по полвин един час"
Куче не заслужава да живее изолирано ,да кукува само и да го посещават веднъж дневно за половин час.Това не е нормално. Това не е добра практика на отглеждане. Това е затворник.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#697 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 24 September 2012 - 01:32 PM

Показване на мнениетоLiutenicza, в 24 September 2012 - 11:49 AM, написа:

И аз имам въпрос свързан с куче и деца. Моя куч е на 7 месеца, ~35kg и чат-пат му се случва да си играе с комшийските деца. Играта е свързана с хвърляне и гонене на предмети, след което децата почват да гонят кучето, като се опитват да му вземат предмета. След поредица от финтове, накрая го събарят като в ръгби мач и му взимат предмета, след което всичко се повтаря. Притесненията ми в случая са, че макар да е 3 пъти по тежък от тях, с тези събаряния винаги има вероястност да го повредят. От тук идват и другите проблеми. Ако случайно някога му причинят болка, каква е вероятността да не иска повече да се доближат деца до него ? И също така колко е полезна тази игра от към възпитателна гледна точка, защото я прилагам и когато сме сами,при команда "Давай" започваме да се "гоним" и след команда Мирно, застива на едно място и спокойно си взимам предмета. Може ли да е проблем при започване на обучение за Апорт да бърка дали трябва да донесе или да не дава да му се вземе?!?

Това с гоненето и апорта не е само Ваш патент - много стопани го правят.И не само преди,дори след като кучето започне с радост да донася хвърлен или показан предмет,не го правете.
А за децата - няма по-красива гледка от тази описана от Вас,само гледайте наистина да не стане беля.Кучето Ви знае правилата на тази игра много добре и поведението му го показва,а опастност от нараняване винаги съществува.Не ги оставяйте без контрол.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#698 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 24 September 2012 - 04:17 PM

Показване на мнениетоFlawless, в 23 September 2012 - 07:14 PM, написа:


Не му харесва непознати да се надвесват над него и да го прегръщат......Една група пискащи деца го обградиха да го галят и той изръмжа..


Всяко "уважаващо себе си" куче не одобрява подобно отношение спрямо него. Много зависи какво е отношението на семейството към него и на това как е научен, но ако вие не правите така то съвсем нормално е да не му харесва! Съвсем естествено е когато някой иска да погали кучето първо да се остави да бъде подушен, а не да се надвеси над него или да тръгне да го прегръща без въобще кучето да го познава..

#699 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 24 September 2012 - 04:31 PM

Показване на мнениетоjujkavn, в 24 September 2012 - 04:17 PM, написа:

Показване на мнениетоFlawless, в 23 September 2012 - 07:14 PM, написа:


Не му харесва непознати да се надвесват над него и да го прегръщат......Една група пискащи деца го обградиха да го галят и той изръмжа..


Всяко "уважаващо себе си" куче не одобрява подобно отношение спрямо него. Много зависи какво е отношението на семейството към него и на това как е научен, но ако вие не правите така то съвсем нормално е да не му харесва! Съвсем естествено е когато някой иска да погали кучето първо да се остави да бъде подушен, а не да се надвеси над него или да тръгне да го прегръща без въобще кучето да го познава..

Права сте,но не съвсем - в големият град кучето трябва да понася както присъствието,така и /понякога неочаквани /поздрави от непознати,а това се постига с .....знаете какво.
Под поздрави разбирайте среща и погалване по време или след разговор със стопанинът.
А това за "уважаващите се" кучета все едно не съм го прочел...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#700 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 24 September 2012 - 09:49 PM

хаха :)))
И все пак както хората, така и животните заслужават респект.. Това имах в предвид..

  • (37 Страници) +
  • « Първа
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни