Dog.bg Форуми : От каде да си купим кили!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

От каде да си купим кили!

#21 Потребителят е офлайн   radostin21 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 250
  • Регистрация: 16-March 06
  • Gender:Male
  • Location:гр.Варна

Публикувано: 31 December 2006 - 02:05 PM

Това е мъжкият и двете женски в 5 литров аквариум по време на хвърляне на хаивер,но не им е постоянен дом живеят в 80 л.аквариум с неони хеилери и молинезии

Прикачени файлове



#22 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2006 - 02:24 PM

radostin21, ти имаш ли още от тези рибки? Това е Fundulopanchax gardneri gardneri "N'sukka". Мислех си, че никой в България не го отглежда вече.
Поздравления! bravoS

#23 Потребителят е офлайн   radostin21 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 250
  • Регистрация: 16-March 06
  • Gender:Male
  • Location:гр.Варна

Публикувано: 31 December 2006 - 02:53 PM

Предците на тези три рибки ги купих от магазин преди 7-8 години и те са ми 4-5 поколение мое производство,но винаги съм отглеждал само по един мъжки и две женски другите (излишни)ги махам.Просто ми харесва начина им на развъждане и че не всеки се хваща да ги развъжда,а и мъжките са доста красиви.Доколкото си спомням като ги купувах на аквариума пишеше"Афиосимеон Гарднери" но може и да греша или в магазина да са сгрешили.

#24 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 02 January 2007 - 04:10 PM

Да, Aphyosemion gardneri беше старото име на вида. Преди няколко години една част от рода беше преместена в нов род - Fundulopanchax. Но и до сега видът продължава да бъде известен в България със старото си име.

#25 Потребителят е офлайн   kilimaniak Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 15-January 07

Публикувано: 15 January 2007 - 06:30 PM

iskam da si kupq vidove ot rod Funduloapnchax gardneri mamfensis "Mfuni" CSK 95/5,Fundulopanchax gardneri lacustris - Lake Ejagham,Fundulopanchax gardneri gardneri "N'sukka,Fundulopanchax cinnamomeus Supe ,Aphyosemion celiae celiae "Ebonji" ,
Fundulopanchax filamentosus "Ijebu Ode",Aphyosemion australae,Aphyosemion congicum Z 82/17 ,Fundulopanchax puerzli ,Callopanchax monroviae Paynesville '97 - Blue
Callopanchax monroviae Paynesville '97 - Red ,Scriptaphyosemion geryi "Robis 1",Scriptaphyosemion bertholdi "Victoria, SL 93/51",Scriptaphyosemion schmitti "Juarzon",
Fundulopanchax fallax "Fifindi, gelb",Fundulopanchax deltaensis,Raddaella splendidum,Aphyosemion coeleste "Malinga,
Aphyosemion sp. "Oyo",Aphyosemion decorsei ,Aphyosemion exigoideum, Aphyosemion louessense, Aphyosemion striatum ,
Fundulopanchax amieti ,Fundulopanchax arnoldi ,Fundulopanchax avichang ,Fundulopanchax fallax ,Fundulopanchax filamentosus ,Fundulopanchax marmoratus ,Fundulopanchax ndianus ,

AMI TOVA E NADQVAM SE DA MI POMOGNETE MAKAR I NA ZA VSI4KITE VIDOVE , NO NQKOI PONE SE NADQVAM DA IMATE I DA SI GI KUPQ PI6ETE I CENATA NA VIDOVETE KOITO IMATE

,

#26 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 15 January 2007 - 07:12 PM

Здравей kilimaniak! Добре дошъл в нашия форум!

Ще се радвам, а и повечето потребители, ако кажеш нещо за себе си - как се запали с кили рибките, от кога се занимаваш с акваристика, какви видове и какво стопанство имаш.
Може би не си забелязал, но има специална и важна тема за обяви. Моля те, следващия път да пуснеш обявата на правилното място. И още една молба - опитай са да пишеш на кирилица. Едно от правилата на форума.

Сега на питането ти. Голямо стопанство трябва да имаш, че искаш толкова много видове. В най-скоро време ще мога да ти предложа Aphyosemion australe "Orange". След известно време ще имам и Fundulopanchax filamentosus "Ijebu Ode", Fundulopanchax puerzli, Aphyosemion decorsei "Kapou" RCA 91/1, Aphyosemion striatum GEMHS 00/34 . Имам и някои от другите видове, но дали ще имам излишни рибки ще си проличи до няколко месеца.

#27 Потребителят е офлайн   kilimaniak Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 15-January 07

Публикувано: 15 January 2007 - 09:15 PM

zdrasti vasko az sam ilia ot plovdiv.zna4i pi6a na latinica za6toto s drugata programa na balgarski s 4ervenite bukvi mnogo bavno rabotq 6te si ka4a skoro bg varianta s latinskite bukvi.ami na 27 godini sam i ot skoro se zanimavam s kili ribki nomi e stra6no interesno.napravil sam si tozi spisak i iskam postepenno da si go zap[alnq.da smqtam da napravq golqmo stopanstvo no ne s targavska cel a za udovolstvie .iskam da si vzema o6te ribki 4as po-skoro za6toto sam prigotvil o6te edin akvarium.iskami se skoro da mi podgotvi6 o6te nqkolko vida.4eto mnogo i se nadqvam da moge6 da ka4i6 o6te informaciq sa tezi vidove koito ti pisah kak giveqt,hrana i razmnogavane, usloviq za givot.pak se izvinqvam za latinicata no skoro 6te go opravq nadqvam se da ne e golqm problem.pisah ti i na e-maila no qvno nqma6 vreme da otgovarq6.e 6te sam ti blagodaren za informac b) iqta i za tova po-skoro da me zaradva6 s nowi kili ribki.mnogo vagno pi6i i cenite na koito 6te gi dava6.

#28 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 16 January 2007 - 05:29 PM

Здрасти Илия!

Хубаво е, че четеш и трупаш знания, макар и за момента само теоритични.
Колко много видове искаш, а колко нямаш от тези, които ги има в момента. Спомням си преди няколко години как се радвахме на всеки нов вид, независимо какъв е. Цена и вид нямаше значение, важното беше да е кили рибка. Но така е, времената се менят и вече хората, които се интересуват от кили рибки имат богат избор.
Следи обявите в този форум, ще ти пиша и на мейла за това, което имам в наличност.

#29 Потребителят е офлайн   kilimaniak Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 15-January 07

Публикувано: 16 January 2007 - 06:41 PM

здрасти Васко. Много ще се радвам да се сдобия с тези видове Aphyosemion australe "Orange Fundulopanchax filamentosus "Ijebu Ode", Fundulopanchax puerzli, Aphyosemion decorsei "Kapou" RCA 91/1, Aphyosemion striatum GEMHS 00/34 .Дано да е скоро ако се налага ще делим пътните не се притесняваи.

#30 Потребителят е офлайн   kilimaniak Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 15-January 07

Публикувано: 17 January 2007 - 02:51 PM

здрасти Васко.Искам да те питам за тези видове от теб ядат ли си хайвера.

#31 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 17 January 2007 - 03:34 PM

По-скоро не.

#32 Потребителят е офлайн   kilimaniak Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 15-January 07

Публикувано: 18 January 2007 - 06:10 PM

здравеи Васко!Случайно да имаш материал готов на компютара за мойте видове да го пуснеш по мрежата- Fundulopanchax gularis,Fundulopanchax gresensi "takawai",Fundulopanchax walkeri "kutunse",Fundulopanchax nigerinus "jos plateau",Fundulopanchax gardneri "gold" .Ако ли не здраве да е.

#33 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 18 January 2007 - 11:19 PM

Ето ТУК можеш да намериш информация за Fundulopanchax nigerianus "Jos Plateau". Погледни статията за Fundulopanchax gardneri. За Fundulopanchax walkeri има добра статия в един от бюлетините ни.
Как се оправяш с езиците? И кои?

#34 Потребителят е офлайн   kilimaniak Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 15-January 07

Публикувано: 19 January 2007 - 03:02 PM

ами не съм много добре с езиците.поднови ли си списъка с рибките,които имаш да ми го изпратиш да знам с какво мога да увелича колекцията си евентуално ако ми продадеш де r)

#35 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2007 - 04:50 PM

Вчера пуснах обява във важната тема за обяви. Една от най-горните три във форума. Ето ТУК. Следи я нея. И гледай датите на съобщенията.

#36 Потребителят е офлайн   kilimaniak Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 15-January 07

Публикувано: 19 January 2007 - 05:30 PM

на каква цена са чифтовете - Fundulopanchax gresensi "Takwai" NEW
Fundulopanchax sjoestedti "Niger Delta.утре само тези два чифта от Fundulopanchax ли ще изкарваш или и други а от Aphyosemion ще имали.

#37 Потребителят е офлайн   jigit76 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 27-September 06

Публикувано: 19 January 2007 - 06:44 PM

Здравей Илия!
Радва ме факта, че си толкова заинтригуван от кили рибките и ще се радвам, ако мога да ти помогна със съвети или с намирането на някои от видовете им.И аз като Васко ще те помоля да пренасочиш запитванията си в темата "обяви" на Кили форума.
По-голямата част от рибките които търсиш, сме ги имали, но по една или друга причина вече не притежаваме или са единични бройки, но ако много държиш точно на тях, ще се постараем да ти ги осигурим.
При нас във КАБ(Кили асоциация България)често се случва, повечето членове да притежават даден вид и когато някой го изпусне, знае че друг още го подържа и ще му го даде.Но в някои случаи се получава така , че всеки мисли, че останалите го имат, а то не е така.За това е добре да има колкото се може повече хора които да отглеждат тези прекрасни обитатели на нашата аква-фауна.
Успех!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни