Dog.bg Форуми : Подходяща порода ли е хъскито за нас

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подходяща порода ли е хъскито за нас

#1 Потребителят е офлайн   patrisiia Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 26-October 16

Публикувано: 26 October 2016 - 12:04 PM

Здравейте, надявам се да съм постнала темата на правилното място :) Та, приятеля ми и аз решихме да си вземем куче (не на момента, но искам да се информирам предварително) и искам да знам дали хъски е подходяща порода за нас.
Живеем в средно голям апартамент във Варна. И двамата сме студенти, но можем да си позволим да предоставим на кученцето 30-40минутна разходка рано сутрин и игра в градинката за кученца точно до нас и около час и половина - два разходка вечер. Живеем на няколко метра от градинка за кучета, където винаги има евентуални партньори за игра и на около 10мин път от морската градина на Варна. Повечето от мебелите в апартамента са със метални крака, които не могат да бъдат изгризани. Аз имам опит в обучението и отглеждането на своенравни кучета - вкъщи имаме 2 ротвайлера (+още две кучета) с чието отглеждане съм се занимавала активно. Тъй като се преместих заради университета много ми се иска да си имаме кученце, а и винаги съм искала хъски. А да, и космите не ме притесняват - с толкова кучета и две котки вкъщи съм свикнала. Пода на апартамента е теракот, който е лесен за почистване, в случай на бели, каквито несъмнено ще има в началото.
Не сме си вкъщи около 4-5часа на ден.
Мислите ли че бихме се справили с отглеждането на куче от тази прекрасна порода и има ли неща които трябва да знаем преди да се сдобием с такова (освен вече описаните)? Благодаря предварително!

#2 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 26 October 2016 - 10:43 PM

Хъски нямам, но е известно, че това е една енергична порода с по-особен нрав. Относно разходките мисля, че за да е щастливо съжителството и за двете страни, като за начало трябва да ангажирате животинката с повече физически упражнения от пускане в заграждение за кучета. Ако не сте спортни натури или ще трябва да станете такива или ще ви е тежичко :ab_041: . Не разчитайте много на тези компании в градинката, тъй като ще попадате на типове, чиито кучета не харесват женски, мъжки, досадни и т.н. кучета, та в последствие все повече и повече ще ви се налага да разчитате на себе си за игра с кучето, а не на другите кучкари. При вас не знам как е, но из нашите кучешки площадки все стават едни боища, едни чудесии, заради някакви псевдокучкари :tb_195: . Въпреки че рядко стъпвам там, все ставам свидетел на подобни сцени. Обмислете и варианта за куче от приют или някое нежелано и зле гледано от стопанина си на път да попадне на улицата. Четете и гледайте да изградите желаното поведение у кученцето преди то да се е "някак самовъзпитало". Не е зле да работите с треньор, защото хъскито не е ротвайлер, не ги поставяйте под един знаменател и не пренебрегвайте с лека ръка обучението :ab_041: . Естествено, че си зависи от индивида, но е по-вероятно да попаднете на хъски, което хваща гората при първа възможност и вие го гоните с часове от колкото на такъв ротвайлер и двете при условие, че правите някакъв опит за обучение, но явно не толкова ефектен, колкото с добър треньор. А вие едва ли ще можете да разчитате поведението на кучето като треньор с дългогодишен опит, та нека бъдем реалисти :ab_041: . Дадох примера с "хващането на гората", тъй като идването по команда явно е една от най-трудните за едно хъски :ab_041: .

#3 Потребителят е офлайн   paraboloid Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 02-February 17

Публикувано: 02 February 2017 - 12:59 PM

Хъскито е особена порода и не е за всеки. То е по-скоро приятел, а не - подчинен. Свободолюбиво, вироглаво, непокорно, по характер повече прилича на котка, отколкото на куче. Всъщност най-много пролича на нещо средно между котка и вълк. Затова и го обожавам!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни