Dog.bg Форуми : Проблем при възпитание, при ходене до тоалетна

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем при възпитание, при ходене до тоалетна Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   d.georgievv Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 23-November 16

Публикувано: 23 November 2016 - 04:10 PM

Добър ден.

От 2 седмици имам куче. Купил съм пелени и спрей за обучение. Отначало го научих, само там се изхождаше. В 90% от случаите го хващам на момента и го наказвам, когато не е на пелената. Но сега е на моменти... Веднъж на пелената, веднъж на килима, веднъж на плочките... Не знам на какво се дължи това. Сигурен съм, че правя всичко както трябва.

Друг въпрос.
От 13:00 до 18:00 няма никой вкъщи. Затварям го в много голяма клетка, с играчка за дъвчене. Обаче изпада в голяма паника. Скимтене, лай, а'бе паника голяма, въобще не иска да остава сам дори и извън клетката. Прочел съм темата за страх от изоставяне, нищо не помага. Дали за месец, два ще свикне или? И дали може да си навреди?

3 месечен питбул. Иначе му осигурявам достатъчно игри и разходки.

#2 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 05 January 2017 - 07:47 AM

Проблемът с изхождането се решава при започването на разходките, пишеш, че го извеждаш достатъчно, би трябвало да нямаш проблеми от подобно естество, ако го извеждаш по 4-5 пъти. Не забравяй, че породата е енергична, рецептата при мен беше:разходки, изразходване на излишната енергия, печелене на доверие по различни начини, в зависимост от характера и темперамента на кучето.Във форума има достатъчно теми за справянето от изоставяне, не забравяй, че кучето е само от 2 седмици при теб, трябва му време.

#3 Потребителят е офлайн   Binevout Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 14-December 16

Публикувано: 05 January 2017 - 09:12 PM

Да споделя скромен опит , със същата порода на същата възраст:
Според едва ли скимти през всичките 8 часа , първо се прави на инат и привлича внимание , после се уморява и заспива.
Нека не забравяме че по този начин кучето най-вероятно демонстрира инат и да не го жалим много.
Правилната реакция според мен е - никакво внимание , карате си работата както обикновено и толкова , ако проблема остане вече не знам как трябва да се реагира.
Аз постъпих така - от първата вечер моето кученце спи само в отделна стая.От третата вечер на татък само си отива когато му се доспи вечер.
Аз също работя по 8 часа и стои само през деня , няма проблеми , дори не разхвърля стаята си вече.

Колкото до изхождането , според мен на 3тия месец няма как да стане да се научи , много бързо забравят наученото.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни