Dog.bg Форуми : Помогнете котката ми умира

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помогнете котката ми умира

#1 Потребителят е офлайн   animallover3 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 06-December 16

Публикувано: 06 December 2016 - 09:04 PM

Здравейте, котаракът ми от около 2 седмици е отпаднал, отказва да яде и веднага щом забелязахме това го заведохме на ветеринар където му измериха температурата (около 40 градуса), първо го лекуваха с антибиотици, защото мислеха, че има нещо като бронхит, но подобрение нямаше. Преди 1 седмица му направиха изследвания (публикувам ги тук). Тогава казаха, че има проблеми с черния дроб и започнаха да го лекуват с някакви лекарства (но не ни казаха какви, освен че са за хора), подобрение отново няма, даже се влошаваше и повръщаше жълто. Продължава да отказва да се храни и е на системи. Днес обаче му направиха изследвания отново и казаха, че няма никакво подобрение от лекарствата и едвам го върнали към живите (температурата му била 33 градуса). Докторите правят каквото могат, но искам да потърся и второ мнение тук. Преди време д-р Коко от Пловдив излекува кучето ми.

Изследванията:

1. http://prikachi.com/...80/8979880y.png

2. http://prikachi.com/...82/8979882i.png

3. http://prikachi.com/...82/8979882g.png

#2 Потребителят е офлайн   д-р Деница Касабова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 16

Публикувано: 07 December 2016 - 02:48 PM

Здравейте. Надявам се, че животинчето е по-добре. След като видях изследванията мога да кажа, че тромбоцитите са много ниски, а и чернодробните ензими са високи. Заболяванията, които могат да предизвикат това са доста разнообразни- кръвен паразит(анаплазмоза-повишават се чернодробните ензими и има ниски тромбоцити; добре е да се изследват Билирубините и Алкалната фосфатаза), котешкият спин, отрова, микоплазмоза- бактерия, която поразява тромбоцитите. Като при вас е важно да се овладее разрушаването на тромбоцитите и при нужда да се влее и кръв. Антибиотикът е различен при всеки един от случаите. Ако котето има възможност да е отровено лечението е симпроматично. Дано животното се прибори.
User's Signature

Ветеринарен кабинет "Декавет", гр. София, кв. Лозенец, ул. Любата 19, тел: 098 890 6280, www.dekavet.com

#3 Потребителят е офлайн   animallover3 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 06-December 16

Публикувано: 07 December 2016 - 06:35 PM

За съжаление се наложи да го приспят. Снощи беше много зле, бяха ни казали да го държим на топло и така направихме, завивахме го, но котето цяла нощ не можеше да си намери място въпреки че едва ходеше. Тази сутрин ни бяха казали да го заведем и да го оставим цял ден под тяхно наблюдение, но когато го оставих в клетката той не помръдна, само дишаше и едва гледаше. По-късно ми се обадиха и ми казаха, че нещата не вървят на добре и сигурно ще го приспят и след това са го приспали като казват че някаква бяла течност от дробовете му е излезнала през носа. Много ми е болно :(.

А иначе казаха че са сменяли всякакви антибиотици и още първия ден му биха инжекция против отравяне. Диагнозата която ни казаха е, чернодробна недостатъчност. Като във вторите изследвания казаха че нямало никаква промяна и показателите на черния дроб били 200 ( не разбрах кое точно на ч.д.) при нормални 40.

Толкова ме е яд че не потърсих второ мнение по-рано, май не са знаели какво правят но той се влоши много изведнъж (дали е възможно да е от антибиотиците)?

Симптоми, които забелязах тази сутрин когато го водех че "премлясква" с устата, но нищо друго, а докторите установиха и че диша с корема.

Знам, че вече е пред свършен факт, но имам и други животни които не искам да ги сполети такава съдба затова ако може дайте мнение правилно ли се е работило и дали се е направило всичко възможно (както ни убеждават).

Въпросът ми е как така уж диагнозата е че черния дроб е зле, а накрая един вид се е наложило да го приспят заради това че през носа му излиза течност от белия дроб? :(

Моля давайте мнения.

#4 Потребителят е офлайн   д-р Деница Касабова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 16

Публикувано: 07 December 2016 - 06:54 PM

Здравейте. Много съжалявам. Понякога при котките е много трудно да се постави точна диагноза. Премляскването означава, че на животното му се гади. Вярвам, че колегите са направили всичко възможно. Според мен е било отравяне, за да се влоши толкова бързо животното. Ако другите Ви животни излизат навън не ги пускайте, защото ако този, който веднъж го е направил ще го направи пак. Лека вечер.
User's Signature

Ветеринарен кабинет "Декавет", гр. София, кв. Лозенец, ул. Любата 19, тел: 098 890 6280, www.dekavet.com

#5 Потребителят е офлайн   animallover3 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 06-December 16

Публикувано: 07 December 2016 - 07:18 PM

Имам предвид че последните 2 дена се влоши изведнъж, не вярвам да е натравяне защото 2 седмици го лекуват и дори през първите дни имаше леко подобрение защото яде след това вместо подобрение рязко се влоши без да е излизал. А и казаха че няма афти в устата а това било един от признаците за натравяне..


;(

#6 Потребителят е офлайн   д-р Деница Касабова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 16

Публикувано: 08 December 2016 - 09:23 AM

Колегите са видяли клиничните признаци и щом е било зле от 2 седмици, значи проблема е бил друг-не отравяне. Без подробни изследвания и ехография трудно е да се каже на 100 процента какво му е било на животинчето. Аз имах подобен на вашият случай, котето имаше тази микоплазма в кръвта-Borerelia и за съжаление това не се лекува, а се поддържаше с антибиотици и много други лекарства и системи, но за съжаление почина след месец. Котето беше възрастно, което е живяло само в къщи и излизало на терасата лятото. Тази микоплазма се пренася от гълъбите и най-вероятно от тях се е заразило. Отново съжалявам за Вашето животно.
User's Signature

Ветеринарен кабинет "Декавет", гр. София, кв. Лозенец, ул. Любата 19, тел: 098 890 6280, www.dekavet.com

#7 Потребителят е офлайн   animallover3 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 06-December 16

Публикувано: 08 December 2016 - 09:21 PM

Здравейте отново, нов проблем :( другото ми коте започна със същите симптоми, крие се, не иска да излезе, и преди малко повърна на 2 пъти слюнка, не иска да яде. Възможно ли е това което е било на котаракът който приспаха да е заразно и да се е заразила? Котката не е излизала така че това остава да е :(

Докторите като им се обадих казаха че последно са го лекували за вирусен хепатит? Но дали са били сигурни че е това май не...

#8 Потребителят е офлайн   д-р Деница Касабова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 16

Публикувано: 10 December 2016 - 11:43 AM

Здравейте. Малко повече подробности за котето- на колко години е, от къде сте си го взели, ваксинира ли се всяка година. Може да не са свързани двете неща- какво яде по принцип котето, може ли да е изяло някакъв боклук, обезпаразитявано ли е редовно, само слюнка ли е повърнало и имало ли отново повръщане, яде ли от цветята в къщи.
Надявам се, че днес е добре. Може да му измерите температурата- ректално с човешки термометър. Нормалната температура е от 37,5 до 39,3 градуса. Ако е висока и продължава да повръща го заведете за изследвания.
User's Signature

Ветеринарен кабинет "Декавет", гр. София, кв. Лозенец, ул. Любата 19, тел: 098 890 6280, www.dekavet.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни