Dog.bg Форуми : Кучето ми предимно лежи и не се храни

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето ми предимно лежи и не се храни На кучето иглежда му студено, не се храни

#1 Потребителят е офлайн   Petarm Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 07-December 16

Публикувано: 07 December 2016 - 03:53 PM

Здравейте!
Притеснен съм за кучето ми. Имам стафордшир на 9 години. Вчера докато си легнахме вечерта, кучето беше ведро, енергично и обичайно за него много лакомо.
Днес сутринта при извеждане за разходка беше по-муден от обикновенно, но излезе все пак с ентусиазъм на разходка. След като се прибрахме се прибра и цял ден вече лежи и се е свил.
Отказа да яде суха храна, като му дадох малко салам и една пилешка паржола от начало ядеше, но вече след час и това не иска. Найстина е над нормата (около 40 кг.), но винаги се е хранил с огромен апетит и е особено енергичен, а днес само лежи.
Дали е възможно да се е простодил след като час и половина беше на вън?
И нещо друго ме тревожи - веднъж в седмицата му готвя различно месо, обикновенно с ориз. Явно от ден ми се е развалил хладилника и отворих пакет пилешки крила, да му ги сготвя и обескостя. Само че пакета беше кървясал в някаква степен, а кучето
се опита да ми го вземе от ръката. Не можа, но все пак го захапа. Възможно ли е пък месото да е било заразено и от този малък контакт да му е станало нещо за толкова кратко време?
Моля и благодаря за всеки съвет. Просто се прояви много голяма разлика в поведението от вчера вечерта до днес. Утре ще го водя на лекар, но се притеснявам да не се влоши до тогава.

#2 Потребителят е офлайн   д-р Деница Касабова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 16

Публикувано: 07 December 2016 - 04:10 PM

Здравейте. Може да измерите температурата на кучето(измерва се в ректума и нормално е от 37,5 до 39,3 градуса). Ако има температура това ще обясни защо изведнъж е станал унил и лежи. При разходката вечерта случило ли се е нещо необичайно- да се е преуморил, да е ял боклуци? Щом не е ял от разваленото месо няма как това да е причината. Кучето боледувало ли е от нещо до сега, някакви други признаци преди това?
User's Signature

Ветеринарен кабинет "Декавет", гр. София, кв. Лозенец, ул. Любата 19, тел: 098 890 6280, www.dekavet.com

#3 Потребителят е офлайн   Petarm Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 07-December 16

Публикувано: 07 December 2016 - 04:59 PM

Показване на мнениетод-р Деница Касабова, в 07 December 2016 - 04:10 PM, написа:

Здравейте. Може да измерите температурата на кучето(измерва се в ректума и нормално е от 37,5 до 39,3 градуса). Ако има температура това ще обясни защо изведнъж е станал унил и лежи. При разходката вечерта случило ли се е нещо необичайно- да се е преуморил, да е ял боклуци? Щом не е ял от разваленото месо няма как това да е причината. Кучето боледувало ли е от нещо до сега, някакви други признаци преди това?


Ще се опитам с електронен тернометър за хора да му измеря темперетурата, но явно има защото му е студено. Завих го преди два часа и още си стои завит, което да не мръдне толкова време ме притеснява. Всъщност когато захапа плика с пилешките крилца той се беше размразил и течеше, но найстина не е успя да отхапе от самото месо. Вчера вечерта беше много енергичен, днес за сутрешната разходка беше муден. Не е изял нищо при разходките и нищо необичайно не забелязах освен, че не се дърпаше толкова много.
От друга страна не е боледувал сериозно. Случвало се е да го водя на ветеринар, когато престане да яде и са му били няколко пъти инжекция, мисля че с витамини. Последно преди 4 месеца не можеше да се изхожда и му направиха няколко клизми, но днес ходи три пъти по нужда което е нормално за него. Изпражненията не са твърди, но са и далече от диария. Не знам на по-топло ли да го държа, защото спи в коридора на около 10 градуса. Ще проверя още сега дали няма да успея да го закарам някъде да го видят и дано успея.
Много е апатичен, не се радва поглежда и отново се свива да лежи. Пробвах и с консерви от стойностните марки, но не яде нищо. Вода днес пи на няколко пъти.

#4 Потребителят е офлайн   д-р Деница Касабова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 16

Публикувано: 07 December 2016 - 05:21 PM

Добре е ако спи на коридора да лежи на нещо изолиращо студа-вълнена дреха, дюшек, за да не е директно на плочките. При големите породи и на тази възраст кучетата имат проблеми със ставите и ако стои на студено това може да доведе до болки в крайниците и ставите. Добре е да му се направят кръвни изледвания-пълна кръвна картина, за да се види дали има повишени левкоцити и при нужда да се изследват и биохимичните показатели. Ако има над 39 градуса може да му дадете аналгин 1 таблетка докато го заведете на преглед.
User's Signature

Ветеринарен кабинет "Декавет", гр. София, кв. Лозенец, ул. Любата 19, тел: 098 890 6280, www.dekavet.com

#5 Потребителят е офлайн   Petarm Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 07-December 16

Публикувано: 07 December 2016 - 06:34 PM

Показване на мнениетод-р Деница Касабова, в 07 December 2016 - 05:21 PM, написа:

Добре е ако спи на коридора да лежи на нещо изолиращо студа-вълнена дреха, дюшек, за да не е директно на плочките. При големите породи и на тази възраст кучетата имат проблеми със ставите и ако стои на студено това може да доведе до болки в крайниците и ставите. Добре е да му се направят кръвни изледвания-пълна кръвна картина, за да се види дали има повишени левкоцити и при нужда да се изследват и биохимичните показатели. Ако има над 39 градуса може да му дадете аналгин 1 таблетка докато го заведете на преглед.


Много Ви благодаря д-р Деница Касабова! Толкова бърза реакция и откликване към молба за съвет за мен доказват професионализъм и отдаденост към здравето на животинките.
Успях да закарам кучето на лекар тази вечер, макар и ужасните задръствания. Той каза, че има темперетура, но не и фрапантно голяма. Не можа да каже какво му е, дали е настинка или някаква инфекция, но утре ще занеса урина за изследване.
Биха му две инжекции и 20-тина минути по-късно започна да се освежава, а току, що изяде една консерва.
Точно такъв тип съвет търсех, дали мога да направя нещо докато го заведа на лекар и дали да се притеснявам много, както правя най-често. Това с хапчето аналгин ще го запомня, недай си боже, ако се наложи.
Благодаря отново и желая всичко най-хубаво!

#6 Потребителят е офлайн   д-р Деница Касабова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 16

Публикувано: 07 December 2016 - 06:38 PM

За нищо. Радвам се, че животното е по-добре. Дано всичко е наред. Лека вечер.
User's Signature

Ветеринарен кабинет "Декавет", гр. София, кв. Лозенец, ул. Любата 19, тел: 098 890 6280, www.dekavet.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни