Dog.bg Форуми : Сериозен кожен проблем при АмСтаф

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сериозен кожен проблем при АмСтаф

#1 Потребителят е офлайн   ubahob0102 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 09-December 16

Публикувано: 15 December 2016 - 10:55 PM

Здравейте. Обръщам се към вас, понеже вече над 8 месеца се опитваме са излекуваме Тигър от много досадно кожно заболяване. Прилагам снимки.
Пили сме два антибиотика, няколко месечни цикли със стероиди и нищо. Бяха се скрили по едно време петната докато бяхме на стероиди и решихме да спрем лечението след което пак се появиха и вече 2 месеца пак ги ползваме и няма ефект дори става по зле.
Всичко е под предписание на ветеринар, всъщност не само един.
Правили сме две или три изследвания за какво ли не, няма ясни реЗултати. Гъбички няма. Съмняваме се за дерматит... не знам и аз вече.
Храним се с Еукануба за чувствителна кожа. До днес включително давахме Кортико Стероиди по 15мг пре ден.. положението е Зле, моля за помощ.

#2 Потребителят е офлайн   ubahob0102 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 09-December 16

Публикувано: 15 December 2016 - 11:08 PM

Прикачвам снимки, първоначално петната бяха между пръстите, след като уж ги излекувахме се появиха с нова сила по колената и лактите..
Не използваме никакви препарати вкъщи от много време освен веро и сапун, кучето не яде нищо друго освен храната на Еукануба
единия крак, мисля че е на последната снимка е много зле и има и кръв..4
кучето е на 5 години
Сменихме и местоживеенето тоест и външната среда от Варна във София
Тигъра е винаги много жиЗнен и не дава признаци нещо да му има.
Доста често ближе проблемните мест

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#3 Потребителят е офлайн   д-р Деница Касабова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 16

Публикувано: 16 December 2016 - 10:28 AM

Здравейте. Правени ли са кожни проби за кърлежи? Има ли сърбеж, чеше ли се кучето? Има ли рани и зачервявания по ушите и главата, корема? Изведнъж ли се появиха раните и обезкосмяването? С какво сте хранили преди кучето? Кожните проблеми при кучетата си приличат доста по клинични признаци и е важно да се изключват един по един възможните причинители. Ако не са кърлежи, бълхи, хормонален проблем е възможно да е хранителна алергия или атопичен дерматит ( не е известен причинителя- може да е почнало с алергия към полени, треви и с времето да се е влошило състоянието; може да се провокира от силен стрес). Ако е алергия от храна трябва поне 1 месец да храните с лечебна храна, за да видите подобрение. Ако е атопичен дерматит би трябвало да му действат кортикостероидите или глюкокортикоидите.
User's Signature

Ветеринарен кабинет "Декавет", гр. София, кв. Лозенец, ул. Любата 19, тел: 098 890 6280, www.dekavet.com

#4 Потребителят е офлайн   ubahob0102 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 09-December 16

Публикувано: 16 December 2016 - 10:39 AM

Показване на мнениетод-р Деница Касабова, в 16 December 2016 - 10:28 AM, написа:

Здравейте. Правени ли са кожни проби за кърлежи? Има ли сърбеж, чеше ли се кучето? Има ли рани и зачервявания по ушите и главата, корема? Изведнъж ли се появиха раните и обезкосмяването? С какво сте хранили преди кучето? Кожните проблеми при кучетата си приличат доста по клинични признаци и е важно да се изключват един по един възможните причинители. Ако не са кърлежи, бълхи, хормонален проблем е възможно да е хранителна алергия или атопичен дерматит ( не е известен причинителя- може да е почнало с алергия към полени, треви и с времето да се е влошило състоянието; може да се провокира от силен стрес). Ако е алергия от храна трябва поне 1 месец да храните с лечебна храна, за да видите подобрение. Ако е атопичен дерматит би трябвало да му действат кортикостероидите или глюкокортикоидите.

Здравейте и благодаря за включването.
Няма зачервявания по ушите и корема.
Не се чеше почти никога, ближе местата където са раните когато секретират.
Раните се появиха постепенно като започнаха първо от междупръстите на едната лапа и обслужващия ветеринар си помисли че е осил и му направиха два три малки разреза но не намериха нищо. След това се разпространиха н двете лапи между пръстите и накрая и на 4те. Започнахме лечението и се почти изчезнаха но скоро пак се появиха и се развиха по същата схема..
Преди се хранехме с Чикопий или както се казва, сега се храним с храна с Риба на Еукануба(седмица я ползваме)която е специална за кожни проблеми (уж).
Кърлежи или бълхи е невъзможно да има побеже е нон стоп до нас и бихме видяли нещо..

#5 Потребителят е офлайн   д-р Деница Касабова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 16

Публикувано: 16 December 2016 - 11:32 AM

Няма защо. Трябва много добре да си запознат с историята на кучето и да се вземе много подробна информация за състоянието на кучето, за да се прецени каква е ситуацията. Има и кърлежи, които не се виждат с просто око ( живеят в кожата- Демодекоза, Саркоптоза). Взима се кожна проба чрез настъргване със скалпел и се гледа под микроскоп. При алергиите почти винаги има сърбеж и чесане, а вие казвате, че няма. Ако е започнало от краката и няма други засегнати участъци остават няколко варианта- бактериален пододерматит ( ако давания антибиотик не е действал или се сменя или се прави антибиотикограма от засегнатия участък и се дава поне 3-4 седмици), хипотиреодизъм ( космената покривка е суха, лесно пада козина, чупливи косми стават лениви, напълняват), автоимунно заболяване ( провокира се при стресови ситуации, след преболедуване- добре е да давате нещо за засилване на имунната система). Ако е автоимунно трябваше да се повлия от стероидите. Съвета ми е първо да направете кожна проба, за да изключите наличието на кърлежи и ако е отрицателна пробата да смените антибиотика - поне 7 дни да го приема и ако няма ефект направете антибиотикограма.
User's Signature

Ветеринарен кабинет "Декавет", гр. София, кв. Лозенец, ул. Любата 19, тел: 098 890 6280, www.dekavet.com

#6 Потребителят е офлайн   ubahob0102 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 09-December 16

Публикувано: 16 December 2016 - 11:43 AM

Показване на мнениетод-р Деница Касабова, в 16 December 2016 - 11:32 AM, написа:

Няма защо. Трябва много добре да си запознат с историята на кучето и да се вземе много подробна информация за състоянието на кучето, за да се прецени каква е ситуацията. Има и кърлежи, които не се виждат с просто око ( живеят в кожата- Демодекоза, Саркоптоза). Взима се кожна проба чрез настъргване със скалпел и се гледа под микроскоп. При алергиите почти винаги има сърбеж и чесане, а вие казвате, че няма. Ако е започнало от краката и няма други засегнати участъци остават няколко варианта- бактериален пододерматит ( ако давания антибиотик не е действал или се сменя или се прави антибиотикограма от засегнатия участък и се дава поне 3-4 седмици), хипотиреодизъм ( космената покривка е суха, лесно пада козина, чупливи косми стават лениви, напълняват), автоимунно заболяване ( провокира се при стресови ситуации, след преболедуване- добре е да давате нещо за засилване на имунната система). Ако е автоимунно трябваше да се повлия от стероидите. Съвета ми е първо да направете кожна проба, за да изключите наличието на кърлежи и ако е отрицателна пробата да смените антибиотика - поне 7 дни да го приема и ако няма ефект направете антибиотикограма.


Аз съм единствен собственик и само аз ходил с него при ветеринар и ще отговоря на каквото мога.
относно кърлежите - вземали сме кожна проба, не са казали нищо за кърлежи .
Правихме 2пъти изследвания за антибиотикограма и тогава не помогна но вече нямам спомен колко време давахме антибиотици.. възможно е да не сме давали достатъчно дълго антибиотиците.
Хипотиреодизъм - абсолютно изключено, не е ленив и не напълнява, козината не пада повече от колкото обикновено.
Относно автоимунното - в момента не даваме антибиотик. при предния цикъл със срероиди имаше сериозен напредък, сега няма, да не би дозите да са ниски или не точно съобразени... не знам..

#7 Потребителят е офлайн   д-р Деница Касабова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 16

Публикувано: 16 December 2016 - 12:00 PM

Говорете с вашият ветеринарен лекар и той ще прецени с колко да увеличи дозата, ако от тази няма ефект.
User's Signature

Ветеринарен кабинет "Декавет", гр. София, кв. Лозенец, ул. Любата 19, тел: 098 890 6280, www.dekavet.com

#8 Потребителят е офлайн   ubahob0102 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 09-December 16

Публикувано: 16 December 2016 - 01:18 PM

За съжаление той остана във Варна а и беЗ това реших да го сменя понеже явно не може да се справи с положението.
Моля за напътствия?

#9 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 23 December 2016 - 01:47 PM

Ветеринарна клиника "Добро Хрумване"-д-р Мила Бобадова
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#10 Потребителят е офлайн   nedev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 12-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Сливен
  • Skype:

Публикувано: 31 March 2017 - 06:00 PM

Показване на мнениетоubahob0102, в 15 December 2016 - 08:55 PM, написа:

Здравейте. Обръщам се към вас, понеже вече над 8 месеца се опитваме са излекуваме Тигър от много досадно кожно заболяване. Прилагам снимки.
Пили сме два антибиотика, няколко месечни цикли със стероиди и нищо. Бяха се скрили по едно време петната докато бяхме на стероиди и решихме да спрем лечението след което пак се появиха и вече 2 месеца пак ги ползваме и няма ефект дори става по зле.
Всичко е под предписание на ветеринар, всъщност не само един.
Правили сме две или три изследвания за какво ли не, няма ясни реЗултати. Гъбички няма. Съмняваме се за дерматит... не знам и аз вече.
Храним се с Еукануба за чувствителна кожа. До днес включително давахме Кортико Стероиди по 15мг пре ден.. положението е Зле, моля за помощ.


Здравейте. Моето куче има същия проблем и вече 2 години не можем да го разрешим. Правили сме изследвания чрез проби от мястото където се ближе + кърлежов тест и всички са отрицателни. До колкото разбирам, Вие сте взимали стероиди и не ви е повлияло? Само не разбирам защо през ден? На нас ни казаха, че трябва да се започни и постепенно да се увеличава дозата и съответно така да се спрат с намаляване. Тоест да не е изведнъж и да не се пропуска ден. При нас имаше успех и спряхме с разлизването, което не се беше случвало от дълго време. Проблема при кортико стероидите обаче е че не бива да се взимат дълго време, (30 - 60 дни) понеже започват други по-сериозни усложнения. Съответно в периода на приема на стероидите, спряхме с близането и раната зарасна почети на 100%. След спирането обаче отново започна това разлизване.
Според диагнозите на докторите при които съм ходил (всички в града) симптомите за това могат да са следните: Хормонални, стрес, лош навик, кърлежи, бактерии, алергия и др. Аз лично започвам да си мисля, че е алергия. От много време търся ветеринарен алерголог и все още не съм открил в България. Намерих такива в Германия и Израел. Лечението на алергията е скъпо ( до колкото разбрах в порядъка между 1500 -3000 лв, ) а вероятността за успех е 30% . Все още търся други мнения и съвети, преди да преминем към тази крачка.
Ще се радвам ако съм успял да помогна с нещо!
Споделете какво се случва с вас към настоящият момент..
User's Signature

Ниамам подпис

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни