Dog.bg Форуми : Добър ветеринар в София

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Добър ветеринар в София

#1 Потребителят е офлайн   Атлас Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 03-January 17

Публикувано: 03 January 2017 - 12:43 PM

Здравейте,

препоръчайте моля, добър ветеринар, който е достатъчно запознат с породата.
Интересува ме единствено да обръща достатъчно внимание и да има познания, свързани със специфичните за породата проблеми.
В момента посещаваме една малка клиника, но не съм сигурна, че имат компетенциите, да се правят добре, ако възникне някаква ситуация.

Причината е, че кучето ни е внос, последното му обезпаразитяване беше ден преди пътуването, на първичния преглед, 2 дни след обезпаразитяване, при положение, че пише какъв препарат е прилаган, те искаха отново да обезпаразитяват. Т.е 5 дни след третирането, искаха отново да го направят. Явно, за късмет, сме го протудили и ни се размина, но дори не помнеха, че са предложили подобно нещо. Сега отново искат да го обезпаразитяват, а дори не е минал месец от процедурата. Вижда ми се странно и не особено професионално.
Имала съм куче и преди, но никога не сме практикували обезпаразитявания през 5 дни?
За справка, животното няма дори 4 месеца...

#2 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 21 January 2017 - 10:39 AM

При малки и подрастващи обезпаразитяванията се правят по схема, обикновенно двукратно или трикратно(в зависимост от опаразитеността) през 14 дни и след това се минава на ведньж в месеца .Не съм от София, но мои познати с френски булдоци посещават клиниката на д-р Борисов , Добро Хрумване , ЦВК (вече за по специфични процедури или изследвания )
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Враца_Баце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 18-January 16

Публикувано: 24 January 2017 - 08:26 PM

Доколкото разбирам, кучето не е с паразити, та това с 14-те дни е доста пресилено. Когато е установено наличие на паразити, тогава се дава пак след 14 дни, ако ли не, веднъж на два месеца. Да се прави вътрешно обезпаразитяване всеки месец е равносилно на бавно, но сигурно съсипване на животното. Доколкото знам, тенията се развива за 3 месеца, та достатъчно е веднъж на 2 месеца( най-малко ) да се обезпаразитява.

#4 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 25 January 2017 - 05:48 PM

Дали е с паразити или не , не става ясно , защото не е правена фекална проба и е обезпаразитявано преди да дойде при новите си стопани (т.е. те не са наблюдавали изпражненията след даването на препарат )
Ако говорите за кучешка тения (която се развива за 32 до 80 дни) много малко е вероятно кученцето да я има , едва ли е хранено с органи на животни с ехинокок.Вече друг вид паразити са по често срещани при малките и ако има се налага обезпаразитяване по схема ,както е написано по горе -" в зависмост от опаразитеността
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Атлас Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 03-January 17

Публикувано: 14 February 2017 - 06:04 PM

Пропуснала съм да спомена, че кучето вече беше обезпаразитено по схема. А и все пак, става въпрос за 2 дни, не за 14.
Както и да е, при въпросният д-р Борисов също ходихме, кабинетът му изобщо няма да коментирам. Не виждам как човек, който уважава и цени професията си, би могъл да работи в подобни условия, но това е мое мнение. Проведе изключително грешно лечение, не видя очевидни неща, където другаде видяха веднага и освен това дадохме немалка сума за това. Определено няма да повторя каквото и да е посещение при него.
За момента, мисля че намерихме нашият лекар и се надявам да не го посещаваме често.
Благодаря за мненията.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни