Dog.bg Форуми : Кастрация при женски френски булдог

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кастрация при женски френски булдог

#1 Потребителят е офлайн   Ciel Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 21-January 17

Публикувано: 21 January 2017 - 10:15 PM

Здравейте,
Имам куп въпроси и много се надявам някой, който е минал през това или е квалифициран да сподели мнение и препоръки относно кастрацията на женско френчи. Нашата любов в момента е на 6 мес и 1 седм. Обмисляме да я кастрираме преди 1вото разгонване (след разговор с вет). Но колкото повече чета за позитивите и отрицателните последствия, все повече се колебая. Първото нещо, от което ме е страх, е това, че тя е здрава, жизнена, енергична и аз трябва да я подложа на операция. Второто - упойката при нашата порода. Трето - възстановителния процес и не на последно място - евентуалните последствия - като неконтролируемото "изпускане" по време на сън или в будно състояние. Моля за съвет и препокъки хората, имащи отношение към ситуацията :)
P.S. От София сме и сме се насочили към ЦВК.

#2 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 22 January 2017 - 06:19 PM

От форумите разбрах че е добре френският булдог да се кастрира на възраст около месеца,тъй като тогава се завършва растежа при тях.
От ЦВК също ще си кажат мнението.Аз имам опит женско куче кастрирано на около 1 година,тъй като забременя по невнимание.Нейния характер не се промени,а се изпуска само когато е много ентусиазирана че някой се прибира,но това беше и преди кастрацията.Като изключим това друга промяна няма.Нейният характер не се промени и си остана сприхава,а енергия'та ѝ е безкрайна ( в момента е на 2,5 години,та за в бъдеще ще видим)
Като един голям минус обаче отчитам че вашата порода има завишен риск от хемангиосаркома ако е се кастрира.Това разбира се не означава че ще се случи просто статистика (Америка).Аз имам персийка и мен също много ме притеснява самото упояване и че трябва да се интубира животното.
Важно е да зададете всички въпроси на ветеринаря,който сте избрали,за да сте по-сигурни самите вие.

Моят съвет е да изчакате още,а дотогава да я пазите много от мъжки кучета.
Успех!

#3 Потребителят е офлайн   Кака Тонка Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 14-November 16
  • Gender:Female

Публикувано: 30 January 2017 - 11:02 AM

Не виждам причина едно жизнено, щастливо куче да бъде кастрирано.Освен,ако разбира се няма медицинско предписание за това.Нашата Чарли е на 7 месеца и й предстои първо разгонване, разговарях с лекаря ни и днес това ми е в главата..Мисля, просто в тези дни да не я извеждам сред другите кучета, с котио другарува и така да я опазим.Незнам дали съм права,но това мисля за нашата госпожица.

#4 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 07 March 2017 - 12:35 AM

Показване на мнениетоCiel, в 21 January 2017 - 11:15 PM, написа:

Здравейте,
Имам куп въпроси и много се надявам някой, който е минал през това или е квалифициран да сподели мнение и препоръки относно кастрацията на женско френчи. Нашата любов в момента е на 6 мес и 1 седм. Обмисляме да я кастрираме преди 1вото разгонване (след разговор с вет). Но колкото повече чета за позитивите и отрицателните последствия, все повече се колебая. Първото нещо, от което ме е страх, е това, че тя е здрава, жизнена, енергична и аз трябва да я подложа на операция. Второто - упойката при нашата порода. Трето - възстановителния процес и не на последно място - евентуалните последствия - като неконтролируемото "изпускане" по време на сън или в будно състояние. Моля за съвет и препокъки хората, имащи отношение към ситуацията :)
P.S. От София сме и сме се насочили към ЦВК.


Здравейте! Поздравления за решението ви. ЩЕ си спестите много разправии и ненужни отрицателни емоции във връзка с това разгонване. (казвам ви го от опит)
Първото ми куче кастрирахме на 10м. (момче) Никога не съм съжалявала за това.
Второто - женска булдочка кастрирахме на почти две години. На третия ден след операцията се хвърли в басейна да плува.. Кастрацията не е осакатяване, а едно необходимо добро. Операцията е рутинна и мисля, че в клиниката която сте споменали ще се справят и с упойката и със самата операция. Взимате си кучето будно и на крака!!! След 7-12 дни свалят конците и до 3 дни сте забравили за операцията, а кучето си е все така здраво, енергично и жизнено.
Проблеми с това "изпускане" нямаме, но тя и по принцип няма много хигиенни навици I dwete s drugata buldo`ka si pikat na red (tq ne e kastrirana)



User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 07 March 2017 - 12:45 AM

Показване на мнениетоКака Тонка, в 30 January 2017 - 12:02 PM, написа:

Не виждам причина едно жизнено, щастливо куче да бъде кастрирано.Освен,ако разбира се няма медицинско предписание за това.Нашата Чарли е на 7 месеца и й предстои първо разгонване, разговарях с лекаря ни и днес това ми е в главата..Мисля, просто в тези дни да не я извеждам сред другите кучета, с котио другарува и така да я опазим.Незнам дали съм права,но това мисля за нашата госпожица.


Не сте права. Периода на разгонване доста стресира женските кучета. (а и стопаните им и другите кучета около тях) Ако кучето няма да се ползва за разплод няма абсолютно никакъв смисъл да му се причинява това ежегодно разгонване. През този период повечето кучета отслабват, козината им започва да линее и капе прогресивно, ако пък и има някакъв кожен проблем той се обостря. Много от кожните проблеми са свързани с хормоните и това е единствения начин да се предотвратят и елиминират (при нас се случи така с първото ни куче)
Да не говорим, че повечето кучета бягат през този период. Разгонването продължава две до три седмици и се състои от два етапа, произтичащи от типичните белези по външните полови органи и по характерното поведение на кучката.
- предварително разгонване /продължителност- средно 10 дни, индивидуално 3 до 16 дни/
- същинско разгонване /продължителност- средно 10 дни, индивидуално- 4 до 12 дни/
Първото разгонване при първата ми булдочка продължи над 30 дни (20 дни кървене) Беше невероятен стрес за всички ни и най-вече за животното. Не можех да я изведа спокойно, защото я обграждаха всякакви кучета (домашни и бездомни). После пък тя започна да ги търси - абе ад. Козината окапа, тя отслабна и заприлича на радиатор - само се чудеше как да се измъкне от апартамента..
Та "тези дни" може да се окажат много повече от колкото си мислите. Да не говорим, че се разгонват два пъти годишно.. Абе кошмар е :)

User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Ciel Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 21-January 17

Публикувано: 14 March 2017 - 01:05 PM

Благодаря много на всички, които отговориха!! И се извинявам за забавения отговор! Кастрацията мина успешно и успяхме да я направим преди 1вото разгонване. Имаше за нас стабилен стрес и притеснения, но най-вероятно е нормално (като добавим, че ни е и първо куче) :)))) Сега остана само да порасне козинката на коремчето :) Междудругото избрахме друга - по-малка клиника с прекрасно отношение на докторите и към нея, и към нас!

#7 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 05 April 2017 - 08:45 PM

Показване на мнениетоCiel, в 14 March 2017 - 02:05 PM, написа:

Благодаря много на всички, които отговориха!! И се извинявам за забавения отговор! Кастрацията мина успешно и успяхме да я направим преди 1вото разгонване. Имаше за нас стабилен стрес и притеснения, но най-вероятно е нормално (като добавим, че ни е и първо куче) :)))) Сега остана само да порасне козинката на коремчето :) Междудругото избрахме друга - по-малка клиника с прекрасно отношение на докторите и към нея, и към нас!


Радвам се, че всичко е минало добре при вас. Козинката ще израсне и дори белег няма да има. Сега следете внимателно теглото на кучето и ако започне да пълнее, може да минете на храна лайт, макар, че при нас не се наблюдава такъв ефект, при нито едно от кастрираните ни кучета :)
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни