Dog.bg Форуми : Могат 2 кучета да живеят сами на вилата без постоянно присъствие на хора

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Могат 2 кучета да живеят сами на вилата без постоянно присъствие на хора

#1 Потребителят е офлайн   Антония777 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 15-August 15

Публикувано: 30 January 2017 - 06:41 PM

Здравейте

Имам голям казус вкъщи. Имам едн домашно куче, което е териториално и не преде с други мъжки кучета. С две думи - намерихме едно кученце в храстите на не повече от 1 месец. В момента е в апартамента на родителите ми, за през зимата. Майка ми не го иска и не го иска там, а и той ще стане , явно много голям. Не можем да постигнем консенсус какво да правим с него. Имаме вила, на която ходим рядко. Дворът е огромен и в съседство няма други къщи. Баща ми и мъжът искат като порасне кучето през лятото, да вземем още едно от съседа ни - женско, с което малкият се познава и да ги оставим да живеят на вилата сами, като съседът, чието куче е другото, ще ги храни всеки ден. Така се гледаха и предишните ни кучета, които живяха там по 14-15 години - кучетата никога не бяха връзвани - по цял ден тичаха на двора и дори не искаха да влизат в колибките си - нито през лятото, нито през зимата. Баща ми и мъжът ми смятат,че това е най-доброто за кучетата - да тичат на свобода.
Аз, обаче, не съм сигурна в това - за мен кучетата са социални животни и не могат да живеят сами , затворени в този двор, без постоянно човешко присъствие и според мен , ще страдат от това.
Обаче, сега ще направя опит да взема кучето у дома при другия мъжки, с който се познават и за сега няма прпоблеми, защото намереното е на 6 месеца, но още отсега виждам два проблема - първо, осиновеното расте като гъба и е вече 22 кг, дърпа и не мога да водя и двете кучета заедно на разходка, не само заради дърпането, но и заради това,че големият, който е 12 кг и без това си има проблеми с мъжките, а сега пази бебето, което е 20 кг и е още по-трудно. Дори, треньорът, при който ходихме на обучение, ме предупреждава, че, познавайки моето куче, ще се видя в Чудо с двамата и вкъщи и на разходките.
Какво правим, ако , наистина не се получи. Приемлив ли е вариантът двете кучета сами на вилата.
Моля, за Вашите съвети.
Благодар

#2 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 30 January 2017 - 10:07 PM

Защо не опитате да намерите дом на въпросното куче, а не да пребивава в някакъв двор, радвайки се повече на съседа, който го храни от колкото на вас, собствениците на въпросния двор, където кучето е заточено да бездейства.А пробвахте ли да смените треньора?

#3 Потребителят е офлайн   Антония777 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 15-August 15

Публикувано: 30 January 2017 - 10:24 PM

[quote name='german97' date='30 January 2017 - 10:07 PM' timestamp='1485806874' post='1161655']
Защо не опитате да намерите дом на въпросното куче, а не да пребивава в някакъв двор, радвайки се повече на съседа, който го храни от колкото на вас, собствениците на въпросния двор, където кучето е заточено да бездейства.А пробвахте ли да смените треньора?
[/quo

И това ми мина през ума - да намеря дом на кучето, но аспектите са два. Първо, ще опитам да си го гледам аз с другото куче и чак ако не се получи ще мисля за дом. Относно дома, там проблемите са следните - първо - дом на безпородно трудно се намира, второ, но най-важното - добри стопани, също трудно се намират. Кучето е прекрасно, поне за сега, страшно се привързах - той е толкова позитивен, умен и хитър, енергичен , закачлив и добър, че трудно ще се разделя с него. А, пък като знам колко съм придирчива - дали ще се гледа добре, дали ще е щастлив там, където отива, дали ще го хранят качествено като мен, дали ще го му дадат това, от което има нужда и т.н. Относно треньора, за сега ще пробвам сама да видя накъде отиват работите и ако преценя, че има надежда да се справя, ще помисля и за друг треньор. Те , треньорите са повече за стопаните, отколкото за кучетата. Ако, аз самата не успея , то никой треньор няма да ми помогне с магическа пръчка.

#4 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 02 February 2017 - 09:51 AM

Показване на мнениетоАнтония777, в 30 January 2017 - 06:41 PM, написа:

Здравейте

Имам голям казус вкъщи. Имам едн домашно куче, което е териториално и не преде с други мъжки кучета. С две думи - намерихме едно кученце в храстите на не повече от 1 месец. В момента е в апартамента на родителите ми, за през зимата. Майка ми не го иска и не го иска там, а и той ще стане , явно много голям. Не можем да постигнем консенсус какво да правим с него. Имаме вила, на която ходим рядко. Дворът е огромен и в съседство няма други къщи. Баща ми и мъжът искат като порасне кучето през лятото, да вземем още едно от съседа ни - женско, с което малкият се познава и да ги оставим да живеят на вилата сами, като съседът, чието куче е другото, ще ги храни всеки ден. Така се гледаха и предишните ни кучета, които живяха там по 14-15 години - кучетата никога не бяха връзвани - по цял ден тичаха на двора и дори не искаха да влизат в колибките си - нито през лятото, нито през зимата. Баща ми и мъжът ми смятат,че това е най-доброто за кучетата - да тичат на свобода.
Аз, обаче, не съм сигурна в това - за мен кучетата са социални животни и не могат да живеят сами , затворени в този двор, без постоянно човешко присъствие и според мен , ще страдат от това.
Обаче, сега ще направя опит да взема кучето у дома при другия мъжки, с който се познават и за сега няма прпоблеми, защото намереното е на 6 месеца, но още отсега виждам два проблема - първо, осиновеното расте като гъба и е вече 22 кг, дърпа и не мога да водя и двете кучета заедно на разходка, не само заради дърпането, но и заради това,че големият, който е 12 кг и без това си има проблеми с мъжките, а сега пази бебето, което е 20 кг и е още по-трудно. Дори, треньорът, при който ходихме на обучение, ме предупреждава, че, познавайки моето куче, ще се видя в Чудо с двамата и вкъщи и на разходките.
Какво правим, ако , наистина не се получи. Приемлив ли е вариантът двете кучета сами на вилата.
Моля, за Вашите съвети.
Благодар


Могат.



Кучетата са достатъчно благородни, за да изтърпят всякачовешка простотия. И достатъчно нещастни, да попаднат в ръцете на идиоти, задаващиподобен въпрос и живеещи с такава мисъл.




User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни