Dog.bg Форуми : Проблем с котка, моля за съвет

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с котка, моля за съвет

#1 Потребителят е офлайн   esenya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Обичам да обичам

Публикувано: 20 February 2017 - 11:03 PM

Здравейте, имам голям проблем с моята котка, много се надявам ми дадете съвет, какво да правя.
Баба Пипи е на 15 години, взета от улицата преди години. Много се обичаме, но тя винаги, още от малка беше много дива.
Не точно агресивна, но дива. Доста години живееше сама и когато усетеше, че има чужд човек в нас се скриваше, докато "натрапника" не си отиде. Социализира се, едва когато взех още едно животинче в къщи. Груба в игрите, които не минаваха без хапане и дране, но е и любвеобвилна - идва, когато иска, без много галене (мачкане - изобщо), ако прекалиш - си тръгва, може и някой зъб или нокът да получиш. Почти никога не излизала от вкъщи, само за кастрация, вратата на клетката беше избита, от диво мятане и ужас, че ще излиза. Купихме специална, укрепена клетка с болтове и специално затваряне на вратата за да не може да я избие. Така успях да я заведа на ветеринар да я кастрира. Това беше 2012 година, тогава и направих пълни изследвания, гледаха я на ехограв и всичко беше наред с нея. Никога не е имала здравословни проблеми.
Написах всичко това, опитвайки се да опиша горе-долу характера на моята котка, за да обясня и проблема.
От известно време насам забелязах, че започна да слабее без причина, а апетитът и си е същият. Яде котешки гранули и на нашата храна налита, хапва добре, а отслабва.
Тази събота с много труд с братовчед ми успяхме да я напъхаме в кутията за да я заведа на преглед. Направиха и кръвни изследвания и я гледаха на ехограф. Проблемите са в следствие на възрастта, а именно в черния дроб.
Веднага неможе да се каже дали случващото се е някакъв възпалителен процес или (не дай Боже) туморно образование, защото са необходими и други изследвания. Като начало се назначи лечение с антибиотик, добавка за проблеми с черния дроб и витамини, за да се види как лекарствата ще повлиаят на черния дроб и евентуалния възпалителен процес до следващия преглед, които е след 20 дни.
Тук идва моя огромен проблем. Коткака ми е много агресивна и вече два дни с братовчед ми мъчим да даваме лекарствата, но безуспешно. Опитах в началото да ги стрия на прах в храната (пастет), но не го яде. Двамата се борихме, аз я държа, той се опитва да и ги набута в устата, но тя буйства - хапе, дере, плюе, държи хапчетата в устата и ги изплюва. И двамата сме нахапани и издрани сериозно. И тя в крайна сметка от цялата борба и стрес, накрая и повръща.
Незнам какво да правя, нензмам дали я описах добре, но тя винаги е била такава.
Моля ви, дайте ми съвет, ако имате опит с подобни котки (невярвам, че само моята котка е с такъв проблем), как успявате им давате лекарствата?
Много съм притеснена за нея, а същевременно не успявам да се справя с нея за да и помогна!
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни