Dog.bg Форуми : Питбулче на 6 месеца - разболя се!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Питбулче на 6 месеца - разболя се!!! Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Binevout Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 14-December 16

Публикувано: 26 March 2017 - 08:32 AM

Искам да помоля някого за помощ със съвет или каквато и да е друга информация!
Имам женски пит на 6 месеца , всичко беше нормално до преди 2 дни(24.03.2017).
Вчера сутринта отивам в стаята му да го извеждам , направи ми впечатление че този път не ме посрещна на вратата.
Сипах му в купичката храна ,но отказа - винаги си хапва с голямо настроение и няма търпение да му сваля купичката.
Оказа се трудно подвижно , докато правеше крачки гръбнакът му бе изкривен на една страна , и сякаш нямаше сили да се държи изправено.
Моментално звъннах на доктора , качих го на колата и го закарах в кабинета.
Оказа се че освен тези проблеми има и температура 39.4.Сложи му няколко инжекции - антибиотик , аналгин и още нещо - забравих го.
В следващите часове , кученцето се поотпусна , взе да се разхожда из стаята и до края на деня ядеше нормално по график.
Гръбнакът му се изправи и има правилна позиция , но продължава да върви трудно , вчера изобщо не пожела разходка , което е не мислимо за него.
Тази сутрин , успях да го разходя , струва ми се по-добре от вчера , но има някакви болки , върви по-бавно и неуверено.

След час имам среща с доктора в кабинета му , каза че ще повторим терапията с инжекциите от вчера , щом било по-добре днес.
Доктора не успя да ми даде диагноза , попитаме дали не било бито кучето :eg_033: :eg_033: :eg_033: , приличало му на бито или претоварено.
За бито гарантирам че НЕ Е!!!
Единствената физическа сила която прилагам към него е - да го дръпна с повода когато , тръгва да се радва на хора или кучета.
За претоварено много ме съмнява - всички дни протичат по един и същ начин - следобедната му разходка винаги е около 2 часа , ходим няколко километра , водя го до университета , където няма хора и има оградено пространство - хвърлям му пръчки , гоним се , бягаме и така.
Нищо необичайно не се бе случило предния ден за да се претовари.
Да поясня ,че си спи само в стаята , може би е паднало от някоя мебел и се е ударило , няма как да чуя и разбера през нощта.
Започвам да си мисля че е набарало някаква отрова при разходките - по принцип не е куче "прахосмукачка" , но на няколко пъти му се карам за това че опитва изпражнения , които аз не съм видял че са на пътя му.

Кучето ми е - ваксинирано , храня го с гранули - в четвъртък 23.03 спрях 14 дневен цикъл с калции , на 21.03 му дадох хапче за глисти и тении , а на 22.03 му дадох хапче nexgard spectra - за дирофилария, кърлежи бълхи и т.н.- това хапче му го давам за пръв път и трябва да се дава всеки месец на една и съща дата.
Ако някой има идея , какво се случи с кучето ми , нека сподели!
Благодаря!

#2 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 March 2017 - 01:11 PM

Здравейте,

няма как кученцето да се е натровило и да го боли гръбнака и да куца. Най-вероятно има дискова херния, но не се наемам да поставям диагноза, просто изказвам предположение, базирано на описанието ви и личен опит.
Защо сте давали на кучето калций ? Той се дава, само ако е установена липса на такъв с изследване, не се дава "за здраве".
Намерете добър лекар, който да направи рентгенова снимка на кучето. Възможно е и да е просто някаква временна травма, но и нещо по-сериозно.

#3 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 28 March 2017 - 12:22 PM

От къде сте? В малките населени места обикновено няма нито един свестен ветеринар, който вместо да прегледа кучето по правилния начин(ако се налагат изследвания, снимки и т..н.) да предприема някакво лечение на обезболяващи за временно замазване на положението, което не е ясно какво е. Не оставяйте да ви съсипват кучето и да ви вземат парите. Разпитайте за други ветеринари, отидете като трябва и в друг град при ветеринар, който се е справял с по-заплетени казуси от подстригване на котки.
Случая определено изисква адекватно лечение затова не губете време.

#4 Потребителят е офлайн   Binevout Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 14-December 16

Публикувано: 28 March 2017 - 04:02 PM

Здравейте!
Благодаря за отзоваването!
Кучето всъщност се оправи още на следващия ден , не знам как но .... както дойде това нещо така и си отиде :be_107:
В неделя(вторият ден) , му направих 6 разходки за по 10мин , не се отделях от него цял ден.Състоянието му се подобряваше , със всяка следваща разходка и вчера вече си беше старото,здраво куче.
Всъщност от вчера вече го разхождам по график.
Може би наистина да се е претоварило нещо или да е паднало от някоя мебел в стаята.
От доктора не мога да се оплача , човека отдели много внимание , звъня ми късно вечер и рано сутрин да пита как е кучето.
Каза ми че трябва да му прави изследвания , но като му казах че състоянието му се е подобрило значително , решихме да изчакаме още един ден.И както казах вчера всичко бе по старо му , все едно нищо не е ставало.
Ами това е по случая , благодаря пак на отзовалите се !
А това с калциите - как така не се дават?
Моята информация е че не се дават само ако се храни с ветеринарна храна , в противен случай 10 или 14 дни по една таблетка после 10 без да му се дава нищо.
В момента му давам мултивитамини всеки ден по 2 таблетки , следва период без прием на нищо и после пак калции и т.н.

#5 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2017 - 09:53 PM

Стара тема, но хубава в отговор на вашите въпроси
http://forum.dog.bg/...учетата/
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни