Dog.bg Форуми : Проблем при корела

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем при корела

#1 Потребителят е офлайн   Julko Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 03-April 17

Публикувано: 03 April 2017 - 07:43 AM

Здравейте,

Имам корела, която не е първа младост, но все още няма 10 години. Наскоро забелязах, че към края на човката й имаше кръв, но не от самата човка, В последствие като я загледах малко, корелата започна да си почиства перата около трътката й и тогава забелязах откъде идва кръвта. Не кървеше, но някак си явно си е разранила мястото и цял ден там се човърка отвреме навреме, но не пищеше следователно не я болеше. Това става в петък (31.03), но нямаше други проблеми. Хранеше се нормално, енергична както винаги. Вчера обаче от сутринта някъде тя е много, ама много тиха и кротка. Не яде цял ден, малко вода пи и само дремеше и няма сили. Баща ми каза, че в поилката сипал студена вода, може ли нещо от студената вода да й е станало? Да я е пресякло някак? Днес е същата работа и без никаква промяна. Сутринта й сипах вода на стайна температура, от която сякаш все още не е пила.

Моля ви за помощ, защото ми се къса сърцето като я гледам така. Ако някой знае с нещо да помогне, много ви моля! :(

#2 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 April 2017 - 03:56 PM

Показване на мнениетоJulko, в 03 April 2017 - 05:43 AM, написа:

Здравейте,

Имам корела, която не е първа младост, но все още няма 10 години. Наскоро забелязах, че към края на човката й имаше кръв, но не от самата човка, В последствие като я загледах малко, корелата започна да си почиства перата около трътката й и тогава забелязах откъде идва кръвта. Не кървеше, но някак си явно си е разранила мястото и цял ден там се човърка отвреме навреме, но не пищеше следователно не я болеше. Това става в петък (31.03), но нямаше други проблеми. Хранеше се нормално, енергична както винаги. Вчера обаче от сутринта някъде тя е много, ама много тиха и кротка. Не яде цял ден, малко вода пи и само дремеше и няма сили. Баща ми каза, че в поилката сипал студена вода, може ли нещо от студената вода да й е станало? Да я е пресякло някак? Днес е същата работа и без никаква промяна. Сутринта й сипах вода на стайна температура, от която сякаш все още не е пила.

Моля ви за помощ, защото ми се къса сърцето като я гледам така. Ако някой знае с нещо да помогне, много ви моля! :(


https://www.facebook...9515026&fref=ts

Един от малкото орнитолози в България. Свържете се с него .

#3 Потребителят е офлайн   Julko Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 03-April 17

Публикувано: 15 April 2017 - 11:48 AM

Нямам възможност да ида чак до София. Тя взе да се храни, но забелязах, че дишането й е станало твърде учестено и всеки ветеринар ми казва, че била болна и че папагалите трудно се лекували. С това учестено дишане в момента само най-лошото очаквам да се случи. :(

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни