Dog.bg Форуми : Приятели на Тибетски Мастиф

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Приятели на Тибетски Мастиф

#1 Потребителят е офлайн   angelovt Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-April 17

Публикувано: 04 April 2017 - 11:20 AM

Здравейте,
От 70 дни имам Тибетски мастиф с родословие, невероятен сладур..
Понеже не мога да намеря други собственици на ТМ или любители на породата, ще се радвам да откликнат в темата и да обсъждаме проблемите при растежа и възпитанието.
Това което от сега ми прави впечатление е че е много умен но много твърдоглав. И хапе ли хапе.. :)
Ето го на 45 дни в клиниката и сега на 70 дни в къщи ( вече е над 10кг ..)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2017 - 12:36 PM

Здравейте,
напишете малко инфо за бебето, от кой развъдник е, защото решихте точно това да е вашата порода? До колкото знам в БГ има един развъдник за Тибетски Мастиф, а четох, че един от развъдниците за акита щял да внася куче от породата. :smile:
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#3 Потребителят е офлайн   angelovt Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-April 17

Публикувано: 04 April 2017 - 03:12 PM

Бебето си е типичен представител на породата. Упорит, твърдоглав и доста умен. Всичко разбира много добре обаче си преценя кое е да и кое е не :)
Възпитават се с много любов и много говорене, като човек. С бой или с вестници не става. :)
Много здрави кучета са и с висок праг на болка личи им от малки, върви като танк из къщи и понеже е дебеличък се търкаля удря се по стените ( сам!) и т.н и т.д и ни звук ни стон..като малко багерче е.
Гризе освен дърво и цимент..и желязото на стола. Изкара ми акъла, карах му се, давах му играчки, въжета, топки и кво ли не и не та не. Гризе си желязото и не му дреме. А не е от липса на калции , а просто си обичат да си гризат и това също е характерно за тях.
Имат може би най-мощната захапка при кучетата. просто си личи че си е здраво и аборигенно куче. Психиката им е здрава, по много детайли си личи.
Това което най-много ги трогва е игнора и липсата на човешко внимание, много са привързани към стопаните. Това му е слабото място и аз така го лекувам като направи беля.
Оставям го 10 мин сам на терасата и влиза по-тих от водата и по-нисък от тревата. Липсата на внимание за тях се очертава като най-тежкото наказание.
Много мога да пиша, даже не знам как и какво. По-скоро питайте и ще отговарям.
Доста съм впечатлен от дзвера .
А това което ме потресе е че наистина са чистоплътни и не миришат. Наистина са като котките. Имал съм кучета но това е 1-вото което като вляза в апартамента няма миризма на куче.

По-принцип търсех Нюф заради дъщеря ми, но като го видяхме тоз сладур ..и го взехме.
Купих го от Кенел Балчев. Баща му е Сарлаг а майка му Тибетанго Бадра.
Но, сега се замислям за женско, като даже съм си харесал от един Руски развъдник с доста добра репутация или от Китай , чисто червено , адски красиви са.
Навсякъде пише че 2 Тибета се възпитават по-лесно от един и наистина е така май, щот като е сам ще изяде къщата и то от скука. А и като са чифт вече са глутница и пише че има по-малко проблеми с възпитанието.
Незнам засега само умувам. :)

#4 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 April 2017 - 12:09 PM

Здравейте,
идеята да внесете нова кръв от вън е страхотна :ba_025: От Китай разбира се ще бъде по-добре, но пък там е по-сложно с износа. Две кучета са много по-добре от едно. :dog: Има време да мислите... Пожелавам ви успех и не забравите да се похвалите като внесете и второто куче :smile:
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#5 Потребителят е офлайн   angelovt Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-April 17

Публикувано: 05 April 2017 - 12:35 PM

Благодаря за куража Петя! :rc_036:

Добре е също както казваш, някои от развъдниците да внесе кучета, за да се развие тази порода в България. Имат наистина уникални характеристики и са пра-отци на каракачанката, кавказката овчарка ,САО и на мастифите като група. Доста литература има по темата.
За мен едно от най-добрите качества на породата е че заради относителната изолираност на района още не са я развалили ( за разлика от Немската овчарка например! ) и гените са запазени относително чисти, което дава отражение и на здравословното състояние и на живота им. Не боледуват и живеят над 15г което за едропородно куче е рекорд.

Много бих желал да има повече Тибетци в БГ и да се обособи породен клуб.
Хората ги притеснява високата им цена, но, това също не е вярно. Родословен мастиф може да се купи до 2000 лева, което е едно нищо. ( Един телевизор струва повече ) Да, преди години струваха много, но сега цените са ок.
Реално, тези кучета се гледат най добре на открито и обичат студа. Мойто нали го гледам че се навира където духа най много или където е студено.
В Руските форуми пишат че си умирали от кеф да спи в снега и да се търкалят при -30! и нагоре..
Считам че тези кучета поради своята натурална устойчивост и неприхотливост към храна са много добри охранници и имат добро бъдеще ако се разпространят.
Доста спорове четох по Руските форуми за сравнение на охранните качества на Кавказката овчарка и Тибетеца и те се колебаят кое е по-доброто. Но, Кавказеца е доста злобно куче и не е за всеки а Тибетеца не е така.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни