Dog.bg Форуми : Купуване на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Купуване на куче Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Georgi Petrov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-September 16
  • Gender:Male

Публикувано: 06 April 2017 - 12:42 PM

Здравейте хора! :) (Ако темата не е за тук я преместете)
Та решихме да си купим кученце.(В близките месеци ) Спрях се на Кокер шпаньол или пък да осиновим от приют.
Питах майка ми дали може и тя отговори......че може , но след това каза , че ще пика и сере навсякъде и т.н.
Аз и казах , че кученцето ще се научи , че но нетолкова бързо , но тя уш неможела да издържи (въпреки че ако кученцето си извърши нуждата някъде и аз почиста тя няма да разбере :D ) - просто за нея е най-важното да не пика и сере вътре
И сега от къде ще купим кученцето - аз и казах от развъдник , защото там е единственото място където може да се купи куче от тази порода , а не пороподно..., но като и казах какви са горе-долу цените нейното изражение беше: :ud_009:
Пък и да допълня тя каза , че е по-добре да си купим от обява :zz_020: аз и обясних , че там са болни и че идват от puppy mills също така и казах че в развъдника хората си гледат кучетата с любов и че искат да запазят породата..., но не :( - тя просто си мисли че е по-добре да си купим от обява :( :zz_020:
После казах , че може да осиновим, но тя казва те са нямали хигиени навици и че са пълни с бълхи :dry: (което не е вярно в повечето пъти...)

П.С Това е развъдника за който и говорих (намира се в Гърция) http://venilil.com/index.html
Иначе куценцето ще го взимаме към лятото , така че все още обмисляме идеята за куче.. :smile:

#2 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 07 April 2017 - 01:14 PM

Хигиенните навици и инвестицията в закупуването ще са ви най-малкия проблем. Кученцето е живо същество, което освен, че си има свои нужди, има вероятност освен за храна да давате пари за ветеринар и лекарства, ако се разболее или за треньор, ако не можете да се справите с обучението например.
Истинският развъдник(не кварталния развъждач) не лъже за ваксините и обезпаразитяването на кученцата. Също така повечето кученца от обявите са "готови" за новия си дом на 40 и по-малко дни според собственика си, тъй като по негови думи се хранили самостоятелно(с какво са захранени е друг въпрос). Истината е, че в този момент за кученцето е добре все още да е с майката и братята и сестрите си, за да не се пропусне развитието на определени умения в този период. Твърде ранното откъсване от тази среда може да е в основата на поведенчески проблеми у възрастното куче. Също така ако не се лъжа едно 12-седмично кученце с необходимите ваксини,поставени още докато е било в развъдника вече ще може да бъде извеждано и приучвано към хигиенни навици направо навън, а не на пелени,в банята,на терасата и т.н. Така много по-бързо ще разбере идеята с ходенето до тоалетна навън. Не знам дали на стопаните нещо им е куцало в приучването към хигиенни навици, но знам за кучета, които са взети на по 40 дни и вече са на по 9 месеца и все още имат твърде чести инциденти с ходенето до тоалетната.
В едно кучило не всички кученца струват една кола пари. Има и пет клас кученца, които не са подходящи за водене по изложби, но са здрави и са представители на породата. Прочетете по този въпрос и разпитайте развъдниците, цената им е приемлива.
Независимо коя порода изберете първо вижте дали такова куче би паснало на вашето ежедневие и характер. Повечето породи са енергични и една разходка на повод за по час не им стига. Трябва да ангажирате ума им и да им осигурявате достатъчно игри и упражнения. За кучетата от приют се отнася същото. Проучете дали няма някакви здравословни или поведенчески проблеми(страх от нещо,агресия и т.н.) и преценете дали можете да се справите с конкретното куче.
А относно бълхите по кучетата от приюта. Да ви кажа, че доста кученца от обявите са гледани в толкова чудни условия, че на 40 дни са пълни не само с бълхи, ами и с глисти, с няколко думи полуизядени отвън и отвътре,вече успели да изостанат с растежа си и т.н.

#3 Потребителят е офлайн   AriesWildChild Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 25-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 January 2018 - 09:25 PM

Приютите са пълни с очарователни кучета, не подпомагайте индустрията, която ги осакатява и държи като експонати в клетки. Осиновявайте!
Кучето ще ви обича без значение от породата и външният си вид. Можете ли да кажете същото за себе си?

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни