Dog.bg Форуми : Проблемно бебе померан

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблемно бебе померан Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   crimson.rose Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-April 17

Публикувано: 17 April 2017 - 10:17 AM

Здравейте!
Преди седмица ми беше направен подарък мини померанче на 2 месеца (така се твърди).Много исках такова кученце и много се старая да свикне,да се храни правилно и всичко да бъде както трябва.Малко дълга ще ми е темата,но искам да обясня подробно,за д аможе някой ако се е сблъсквал с нещо подобно да даде съвет.
Кучето дойде при нас в събота с инструкции от развъдчика да се храни по 3 пъти на ден минимум с храна Роял Канин мини стартер (каза,че с това го е хранил до сега).Първия ден хапваше,пийваше вода без проблем акаше си всичко точно.Кучето изобщо не е изглеждало стресирано тича,играе,хапе.Само първата вечер плака вечерта от тогава спи като пън по цяла вечер.Следващите дни се започна с лиготии да не си изяжда гранулите,лъгахме го с малко пауч в гранулите първоначално се залъгваше.Един ден докато бях при него както беше активен изеднъж отпадна и взе да забавя движенията почна да изпада в нещо като гърч,но не да се тресе или пяна или нещо такова дори си беше в съзнание.Пона да криви лапичките за 10 секунди падна настрани аз се изплаших адски при вида му (кучето е 430грама) и го заведох в клиника,която е на 2 минути от нас.Когато бябхме в клиниката той вече беше осаферен все едно нищо няма,припадъкът или не знам как да го нарека беше в рамките на няма и минута.Лекарят каза,че му се вижда наред всичко и започна да ми изброява евентуалните неща,от които може да се прояви - епилепсия,задържане на някаква мозъчна течност,паразити - но каза че първите две се проявяват при кучета над година.Даде му един антибиотик през устата и глюкоза,от която веднага светна и стана като нов.На другия ден го заведохме на лекар при наш познат на друго място - оказа се че той трябва да яде доста повече от това количество храна,което ни беше казано да му даваме и ние от незнание защото храната беше насипна и нямаше таблица сме му давали адски малко храна.Извода,който направиха лекарите покрай симптомите беше,че е много вероятно да е хипогликимия,от недохранване заради това,че от малко глюкоза веднага живва.Взехме нова пакетирана храна ХИЛС и един пастет ако се лигави и почнахме на ново.Беше направен и тест за паразити - отрицателенПървия ден хапваше от гранулите адски трудно,обаче защото му беше трудно да ги дъвче всичко точно и след това пак ми направи един "припадък" и пак се оправи самичък.Вчер апак се лигавеше и не иска да яде и отпадна съвсем,вървеше като пиян,дадох му малко водичка със захар и все едно му заредих батериите/...Мъчих го с пастет само го ближе , гранули не иска нито ХИЛС нито РОЯЛ КАНИН,пробвах с котешки пауч явно повече му муруше и се побърка,но проблема е,че той само ближе храната,явно са ни казали,че е на 2 месеца,но той е доста по-малък първо защото всеки лекар,който го е видял до сега се учудва това куче да е на 2 месеца и второ,че той само ближе храната не лапа парченцата месо от пауча например а ги ближе...и не знам вече как ис какво да го лъжа.Днес ще го водим на лекар за 2ра ваксинка и ще питам за други пастетччета или храни за по-малки кученца защото аз имам чувството,че все остава недохранен,а това за едно бебе куче е много лошо..Моля,някой ако може с някакъв съвет да помогне.Просто ми изкарва акъла тези дни...,а е такъв сладур

#2 Потребителят е офлайн   Mechka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 25-April 17

Публикувано: 25 April 2017 - 07:45 AM

Приеми, че "развъдчикът" не е бил много коректен и е дал кученцето по-малко. Храни го по адекватен начин. Явно е, че не е захранено както трябва и би могла да опиташ с мляко, и да започнеш правилно отбиване и захранване. Иначе, още преди да дочета темата, ми мина през ума вероятността за хипогликемия. Толкова малки кучета са много чувствителни към това и ако има проблем с храненето, трябва винаги да си нащрек. Опитвала ли си да дадеш малко сварено пилешко месо? Това обикновено не отказват кучетата. Малко по малко преминавай към храната, с която искаш да храниш в дългосрочен план - пастети или гранулки.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни