Dog.bg Форуми : Таблетки за външно обезпаразитяване

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Таблетки за външно обезпаразитяване

#1 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 18 April 2017 - 09:19 AM

Здравейте,

Тъй като пак настъпи сезона на кърлежите, а каишката не успява да ги пребори, вече не знам кое средство е най-подходящо.
Сега вървят някакви реклами с говорещ кафяв лабрадор за таблетки, които са за Външно обезпаразитяване. Мисля, че са на фирма Байер. Търсих ги в нета, но намирам някакви други - NexGard. Някой има ли опит с едните или другите? Къде могат да се намерят и има ли траен ефект от тях? Дали пък няма да вредят по някакъв начин на кучето, след като се поглъщат?

Отделно четох за някакви медальони с ултразвук, та и за тях се чудя...Ако може да споделите мнения и за тях.

#2 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 18 April 2017 - 10:50 AM

Здравейте. Рекламата е за каишката Форесто и пипетата Адвантикс. Аз други хапчета за външно освен Некс Гард не знам. Вече 3та година взимам на кучето ми каишка Форесто и съм много доволна а тя е с много гъста козина черен аляски маламут :D През останалото време сме на некс гард също съм доволна,но то не отблъсква кърлежите а след като ухапят умират, докато каишката ги отблъсква. Има и Некс гард спректра то пак е за външно но включва и превенция от дирофилария.
Вие с каква каишка сте ?

#3 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 18 April 2017 - 11:01 AM

Хм, странно. Някак си рекламата подвежда, че става въпрос за таблетки или я бъркам с друга.

Иначе сме пробвали какво ли не, но и с каишки, и с пипети от различни марки пак намирам пълзящи или дори забити кърлежи.

В момента кучето ми е с каишка Virbac Preventef, но очевидно трябва да я сменя с друга, тъй като преди няколко дни открих един яко насмукан кърлеж, забит малко под окото й.

Тези NexGard гледам, че се предлагат в опаковка по 3 броя. Това доза за 3 месеца ли е или за 1 ?

#4 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 18 April 2017 - 12:06 PM

Да,таблетките действат върху вредителя след като ухапе кучето. Определено вземете нещо,което ще отблъсква вредителите, тъй като на таблетки кучето пак може да стои с кърлежи до едно време. Можете да прилагате Адвантикс на Байер. Не е нашийник да се пречка по врата на кучето и освен това предпазва от комари и разни други летящи хапещи мухи. Като избирам препарат против подобни гадини винаги гледам дали предпазва и от въпросните летяи гадини, тъй като кучето в един момент може да се окаже изпохапано от комари(при разходка из горите или около реки, особено вечер през лятото). Двете ни кучета са на Адвантикс и дори не ги обикалят и кацат въпросните гадини, инциденти с бълхи и кърлежи не сме имали. Нашийникът Скалибор е на по-приемлива цена от Форесто и защитава от комари, ние не сме ползвали такъв, но предполагам някой тук би могъл да каже две думи за него.

#5 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 18 April 2017 - 12:56 PM

Таблетките Некс гард се дават по 1 на месец, както е с пипетите.Лично на мен пипетите не ми харесват защото 3 дни преди и след като се слага не трябва да се мокри кучето.
Каишката Скалибор също не е лоша имам познати които са доволни от нея тя е около 54 54 лева за 6 месеца.
Каишка Форесто преди 3 дни я купих и беше 66 лева за голямо куче,което доста ме изненада защото миналата година беше 75лева.
Относно комарите от които идва тази пуста дирофилария аз давам таблетка Милпразон която е за вътрешно обезпаразитяване и предпазва от дирофилария.
Но все пак си е до куче някои са доволни от пипета други от каишка.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни