Dog.bg Форуми : Хранене на малко лабрадорче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене на малко лабрадорче Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Rastalien Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 29-April 17
  • Gender:Male

Публикувано: 29 April 2017 - 06:26 PM

Здравейте!
Тези дни смятам да се сдобия с нов приятел. От известно време чета наши и чужди форуми относно хранене (предимно) и възпитание на Лабрадори.
Но виждам много противоречиви мнения. Някои казват Royal Canin била 1 от топ марките за кучешки храни.. други казват че била само заревица и не била полезна за кучо.
Видях и други марки Orijen, Acana.. за които не видях лошо мниение, НО идва пак голямото НО.. не са ми по джоба. Иска ми се малкия сладур да се храни с полезна храна.. видях една Eukanuba.. за нея не видях много информация колко е "качествена" само разбрах че била среден клас.. Друга която е на по сносна цена беше Happy Dog.. За съжаление премиум и супер премиум храните не са ми по джоба :( Все пак живея в България.. и аз ям кренвирши по 5-6лв за килограм.. как да давам по 15лв за кг.. за кучешка храна :(
Ако имате идеи ще съм много благодарен да ги споделите..
Обмислях и готвена храна (разни патешки шийки, фенери с ориз), но мислех да започна с този тип хранене като поотрасне малчугана.

п.п. Сега рових още из форума и видях що годе добри мнения и за Bosch.. която ми допада като цена за кг. Разбирам че не може да се сравнява с Acana да речем.. но достатъчно здравословна и качествена ли е.. Разбрах че разни Педигрита и такива "рекламирани" храни са пълен боклук.. за това съм толкова объркан вече :(

На всички отзовали се Благодаря предварително!

#2 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 29 April 2017 - 08:28 PM

Здравейте. Роял канин лично според мен не качеството не отговаря на цената.
Истината е че Храните на Acana i Orijen са едни от най-качесвените,но са си скъпички.Хубавото при тях е че самата храна е по концентрирана и количеството за деня е доста по малко от това на храни среден клас.И така излиза горе долу като пари еднакво.
Bosha e среден клас храна горе долу добра. При всяко куче самата храна се отразява по различен начин.
Лично аз докато кучето ми беше малко хранех с Pro plan. След това минахме на Nutra Nuggets и после минахме на Акана.Съвета ми е като разглеждате храни гледайте и грамажите за ядене на ден.
Среден клас храни са ###### , Josera имат доста разновидности.

Не ви препоръчвам храни като Pedigri , Darling, Dog chow , и Любимец

#3 Потребителят е офлайн   Rastalien Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 29-April 17
  • Gender:Male

Публикувано: 30 April 2017 - 12:03 PM

Благодаря за бързия отговор.. едната от храните които ми препоръчваш не се изписва марката излиза ми като @№!@№$@№%
Ясно че и в грамажите има разлика, но пак Акана и Орижен идват почти двойно като цена.
Като цяло единствено за тях не намирам лошо мнение. За почти всяка друга марка има и добри и лоши оценки.. Някои казват че Bosch и Josera били добри.. други казват че били подобни на Педигри и насипните в супермаркетите. На кого да вярвам вече не знам :(
Смятам да взема на малчугана Bosch за начало и евентуално да му добавям някоя шийка и бульон (хляб, ориз) като съответно намалям гранулите.
И макар и без опит установих че всяка храна има някакъв вид добавки вътре (химии), които за мен лично е по добре да се избягват.. евентуално ще се мине на готвено и остатъци от домашна храна (по възможност без подправки).

На малкия дзвер освен въпросните гранули трябва ли да се дават разни витамини калции ? Или тези храни си имат всичко необходимо. Просто ме посъветваха да му давам допълнително калции докато отраства. Добра идея ли е това ?

#4 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 30 April 2017 - 02:37 PM

Храната която исках да напиша е Брит :)
За калция мисля че е добре да му се дава.Лично аз не съм давала тъй като давах висок клас храна. Ако храниш с готвено мисля че трябва да му се дава и някакви добавки.Най- добре се посъветвай с ветеринар. Също така знам че трябва да се изчисляват калориите.Мисля че имаше тук във форума рецепти за натурално хранене.
Внимавайте най вече с шоколада и кафето
Също така с грозде,дъвки,авокадото също е токсично за кучетата,лук и чесън също

#5 Потребителят е офлайн   Rastalien Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 29-April 17
  • Gender:Male

Публикувано: 01 May 2017 - 09:58 AM

Ясно, за готвеното ще трябва явно още доста да се чете.
А какво ще кажете за гранулите.. коя марка бихте избрали вие Eukanuba, Bosch или Josera :)

#6 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 01 May 2017 - 07:48 PM

Давала съм Josera за малко тъй като се бавеше поръчката на храната която давам и моето куче не искаше да я яде Mисля че Eukanuba е по добрата. Моя съвет е преди да се спрете на дадена храна. Първо вижте колко грама на ден трябва да яде сравнете с някоя по висок клас също с грамажите, изчислете за месеца и така ще разберете колко пари и за колко време ще стигне един чувал.

#7 Потребителят е офлайн   Freaky_Styley Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 05-May 17
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 May 2017 - 07:51 PM

Аз след такова изчисление на разходите за месец и доста четене се спрях на Acana Puppy & Junior :)

#8 Потребителят е офлайн   Rastalien Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 29-April 17
  • Gender:Male

Публикувано: 17 May 2017 - 09:47 AM

Здравейте отново!
Малкия сладур вече е при мен.. малко рано ми го дадоха на 14.04 е родено..
И сега не знам какво да го правя. Бил е хранен със консерви педигри. Аз му купих Адванс пупи 1 килограм.. Опитвам да слагам малко гранули в консервата да го приуча да яде гранулите, но отказва.. само ближе.
Втори ден вече вода не пие :( Не знам какво да го правя, започвам да се притеснявам вече :(
Поръчах му и човал Бош джуниър с агнешко и ориз, но не знам как ще го накарам да ги яде. Той само на тази консерва се спуска да ближе.
Моля за съвет, тъй като от всичко изчетено разбрах че тези педигрита не са изобщо за препоръчване, а сладура друго неще :( И вода не пие ;( ;(

п.п. Втори ден е с растройство.. дори сега видях някакви червени петанца в акото.. да не е кръв :( Много съм притеснен вече да го карам ли на ветеринар.. казаха ми че било хубаво поне седмица да постои при новия стопанин да свикне преди да се заведе на ветеринар ?

#9 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 17 May 2017 - 08:17 PM

Няма какво да чакате.Заведете го на ветеринар за да видите от какво е разстройството. Да му премерят температурата и т.н. Пишете после какво е станало.

#10 Потребителят е офлайн   Rastalien Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 29-April 17
  • Gender:Male

Публикувано: 17 May 2017 - 08:51 PM

Днес ходихме на ветеринар. Направиха му тестове за някакви стомашни вируси.. не съм запознат и не можах дори да им запомня имената, оказа се че всичко е както трябва. Няма температура. Тежи 2кг и 20гр. на 32 дни.
В изпражненията намериха "яйце" на някакъв стомашен вирус.. биха му 3-4 инжекции и тези дни ще ходим още 2-3 пъти пак за инжекции.
За храненето ни дадоха някаква "гастро" храничка като пастет.. и ни казаха да я разреждаме с глюкоза ако не иска да я яде и да му я даваме със спринцовка евентуално, тъй като бил още прекалено малък и тепърва ще се учим да ядем. Казаха да му даваме по 1 чаена лъжичка от тази храна през 2-3 часа. Не знам, на мен ми изглежда много малко, но щом докторите казват най-вероятно му е достатъчно.
До някъде и аз съм виновен, че го взех толкова мъничък.. бях просто голям мераклия.. но и човека който ми го даде явно трябваше да изчака още.. както и да е.
За водата.. явно и там ще се учим.. с пръстче в купичката с вода за да ближе пръста и малко по малко и водичка.. или пак със спринцовка.

п.п. Сега го видях е повърнал май :( И пак спи.. всичко на всичко е буден за по 10-20 мин и пак заспива.. по цял ден е така.

#11 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2017 - 06:31 AM

Не се притеснявайте докторите си знаят работата.Нормално е да спи то е съвсем мъничко. Отделило се е от майката и е нормално. По принцип знам че се взимат след като навършат 40 дни.Следвайте съветите на лекаря наблюдавайте го и всичко ще мине добре. И не му давайте педигри както сега така и занапред.

#12 Потребителят е офлайн   Rastalien Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 29-April 17
  • Gender:Male

Публикувано: 18 May 2017 - 09:16 AM

Интересно че ни дадоха Kattovit Gastro (котешка храна), но предполагам докторите си знаят работата.
И да.. за напред никакво педигри, колкото и хубаво да му мирише.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни