Dog.bg Форуми : Парвовироза / Паровироза

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Парвовироза / Паровироза

#1 Потребителят е офлайн   Border_Collie_Ruby Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-May 17

Публикувано: 09 May 2017 - 09:37 AM

Здравейте, отварям тази тема, за да ви разкажа за моето куче. Взехме я на 70 дни от един овчарник, без ваксини и без обезпаразитяване. Живееше в сравнително лоши условия, хранеше се от земята и пиеше вода от един мръсен каменен съд, предполагам същия от който пие и стадото овце, както и другите кучета в стопанството. Четири дни след като я взехме, забелязахме че спря да яде и видимо не се чувстваше добре. Заведохме я на ветеринар, поставиха диагноза паровироза/парвовироза. Оставихме я на лечение в клиниката 4 нощи. Там беше в инфекциозно отделение, изолирана от другите животни. На системи и антибиотик, започнаха да я захранват и да й дават комбинация от пробиотици и хапчета против повръщане. Правиха й кръвна картина всеки ден. Взехме си я супер щастлива, жизнена и гладна. Препоръчаха ни специална медицинска храна за възстановителния период.
Пиша ви тук, за да дам надежда на хората, които изпадат в подобна ситуация. Изчетох каквото има написано в интернет по темата и за жалост историите бяха с лош край, което много ме натъжи. Има надежда, болестта се лекува, но за мен е сигурно, че престоя в клиниката помогна да се оправи. Лечението не е евтино, но си заслужава, за да оцелее кучето.
Няма опасност за човека или за други животни (имам две котки). Много е важно да се почисти много добре с разтвор от белина и вода, за да се убие заразата. Кучето развива имунитет към тази болест и няма как да се зарази отново след като го върнете в дома. По време на инкубационния период (около две седмици) има опасност други малки неваксинирани кучета да се заразят. Затова отделете кучето от други малки и дезинфекцирайте с белина.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни