Dog.bg Форуми : Кучето ме хапе (игра?)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето ме хапе (игра?) Хъски-микс Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Georgi Petrov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-September 16
  • Gender:Male

Публикувано: 12 May 2017 - 12:37 PM

Здравейте! Имаме хъски-микс (майката е хъски , а бащата софиянец :D). Сега е на месец и няколко седмици. Знам че си чеше зъбките , но като ме види почва да ми ръмжи и да ми яде панталона (и то яко ръмжене :OO). Ако искам да я погаля , тя посяга да ме хапе.
Какво да направя ?
Кученцето е женско

#2 Потребителят е офлайн   ЗСЛ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-December 17

Публикувано: 19 December 2017 - 12:57 PM

Здравейте! открихте ли решение на проблема с хапането?
PS: Това с микса е голям майтап! :D

#3 Потребителят е офлайн   ilski Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 28-March 08
  • Location:София

Публикувано: 27 February 2018 - 07:27 AM

И аз съм с малко хъски, на 4 месеца, постоянно се опитва да хапе, много упорито трябва да му се карам с НЕ, за да спре и почва да ме ближе. И след малко пак..... Има няколко играчки, които съм му взела за чесане на зъбите, даже едно пале има като е сам, постоянно го ръфа, но и мен хапе :D
От скоро започна и мен да ме хапе по панталона....

#4 Потребителят е офлайн   Warnerillug Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 21-December 18
  • Location:142512
  • Interests:Wine tasting
  • Skype:

Публикувано: 28 December 2018 - 07:12 PM

кучето ми обича да яде снега и да лиже лед. Не мога да го отуча. Сега иска да лае, но гласа му е пресипнал, иначе няма нищо друго обезпокоително. Играе както трябва, даже много. Въпроса ми е как да го лекувам? От една седмица е с пресипнал глас и му е трудно да лае.

#5 Потребителят е офлайн   Parco Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 29-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 29 December 2018 - 09:34 AM

Здравейте всички, чиито малки кучета ви хапят :)
Първо: запомнете: това е нормално, ще го преживеете до 3-6 месеца, няма да се махне бързо и от самосебе си, ако вие не помагате активно!
2.Форумът е много силно и мощно средство за взаимопомощ, вътре има много теми и случаи подобни на вашите. Потърсете, четете, и то много, а не да четете 1 минута и край. Аз четох десетки дни по 1 час на ден за да се справя с доминантната агресия на предната си НОК. Общо съм изчел и изгледал над 100 часа само за този мой проблем.
3.При всяко ваше действие - направете приблизително сравнение с хората - ако на 3 месечно кученце кажете 100 пъти НЕ - това е все едно на 2 годишно дете да кажете 100 пъти "абрадрю" - то ще ви гледа притеснено, уплашено, но не знае какво означава думата и какво искате!
За да намалите хапането на всичко/всички около кученцето, ще дам няколко съвета, които не са крайно изчерпателни, те са общи и ще ви помогнат, но ако правилно ги прилагате и последователно:
1.Нека кученцето да няма натрупана неизразходвана енергия - разхождайте го, давайте му игра с бягане (съобразено с породата и възрастта му), нека има полутвърди играчки за гризане (сменяйте ги за да му е интересно).
2.По време на игра не го провокирайте да ВИ хапе - не размахвайте около него ръцете си, краката си, а му давайте играчки за хапане.
3.При силно хапане на ръка или крачол направете: извикайте от болка с ох, ах и подайте строго команда НЕ само един път. След това ако е необходимо (при по активни кученца или при силно захапване), с 1 или две ръце натиснете кученцето към пода легнало настрани, като го задържите, а краченцата му да са настрани, а не под тялото. Така то няма опора и сила да стане, задръжте го така докато спре да се опитва да стане и се успокои. Не му викайте, на го гледайте строго и страшно, не му се заканвайте - просто да постои. Така вие му казвате "Аз не харесвам това което правиш и тук се слуша моята воля!". След няколко минути кученцето ви отново ще ви обича безкрайно и ще го показва - не се притеснявайте, създаването на "власт" над него няма да ви направи лош.
4.Има и още един метод, има руски клипове но не ги намирам. При захапване на ръката, отвръщате с имитация на хапане по врата на кученцето, хапането имитирате с ръката си - стискате пръстите си около кожата на врата и при стиснати пръсти издърпвате обратно. Идеята е да изненадате кученцето с действието си и то съвсем малко да се стресне. Не трябва да го заболи, не трябва да му "вземете акъла". Има доста добър ефект.
5.Паралелно с всичко друго, вие трябва да тренирате малкото кученце на общо послушание (лесни команди) всеки ден поне по 30 минути!

Стана дълго, дано да съм помогнал, ако има нещо - питайте насреща съм, приятно ми е да помагам!

#6 Потребителят е офлайн   Parco Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 29-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 29 December 2018 - 01:03 PM

Намерих клипа, който търсих относно корекция на хапане!
https://www.youtube....h?v=wGvB1lmsH08
Гледайте тук.

#7 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 09 January 2019 - 10:11 PM

Хубав клип , само дето никой не се замисля защо всъщност малките кученца хапят .

Лека вечер .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни