Dog.bg Форуми : Проблеми с майка и дъщеря

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблеми с майка и дъщеря Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   ScreamingMind Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 20-May 17

Публикувано: 20 May 2017 - 01:09 PM

Здравейте! Обръщам се към вас с молба за съвет...Имам женски среден немски шпиц на 5 години, а от 5 месеца и дъщеря й (не можахме да се разделим с нея). Двете живеят на двора предимно, но ги взимаме и вкъщи. Основният проблем е, че когато излезем на разходка, двете са толкова агресивно настроени към другите кучета, че просто се прибираме капнали от умора от дърпане, теглене и успокояване. Разхождаме ги на повод по разбираеми причини. На по-уединени места ги пускаме да се разхождат. Малкото, не знам по каква причина, е доста страхливо. Предполагам за това и напада да лае. Майката се беше поуспокоила в последно време и не скачаше на всяко срещнато куче. Сега обаче, ако едната тръгне да скача на някое по улицата, другата не остава длъжна и се включва и тя. Някакъв кошмар са. Майката знае няколко команди и като цяло беше що-годе изпълнителна, сега обаче се държи точно като малкото диване и не слуша изобщо. Отделно огласят цялата улица когато някой се доближи до оградата, независимо дали е четириного или двуного същество. Моля за идеи и съвети - готова съм да изпълнявам всичко. Поздрави!

#2 Потребителят е офлайн   german97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 118
  • Регистрация: 05-January 15

Публикувано: 20 May 2017 - 09:10 PM

Можете ли да се свържете със специалист, който да работи с вас и кучетата? От къде сте? Не виждам как ще се оправите сами, тъй като очевидно мислите, че живота на кучето е само храна и разходка. Не сте успели за толкова години да социализирате и възпитате подобаващо едно куче, а сте се заели и с отглеждането на второ куче. Няма как да знаете всичко или да правите всичко правилно, но е можело да опитате да понаучите до толкова, че съжителството ви да не е "кошмар". Ако толкова не ви се нрави идеята за работа с учител, то можете да започнете да разхождате кучетата си като за начало по отделно, да започнете да ги учите да се фокусират върху вас вместо върху нарочения обект, който лаят. Има добри видеа затова как може да стане това стъпка по стъпка. На английски също може да бъде намерена много информация за каквото и да било. Всичко, на което учите кучето отнема време и повторения. Та това за специалиста ще го потретя. Ако бях на ваше място просто щях да намеря начин да се свържа с добър такъв. Знам за хора, които са се мъчили да оправят даден проблем сами и са се дърпали, като им се спомене за треньор. Да,ама след работа с такъв са запявали съвсем друга песен,нещата са се подобрявали и в последствие подреждали, стига да не започне човек пак да се отнася погрешно към кучето.

#3 Потребителят е офлайн   ScreamingMind Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 20-May 17

Публикувано: 22 May 2017 - 10:16 AM

Благодаря ви за бързия отговор! Определено имам нужда да се свържа със специалист, но живея в Ямбол. Не съм чувала тук за такъв...вероятно трябва в друг град да потърся...Зная, че за кучето не е достатъчна само храна и разходка. Не съм пропускала моментите с обучение на майката(доколкото съм смятала, че 'разбирам' от това). Изпълнява команди и се държеше добре (въпреки че не съм успяла да овладея държанието й напълно). Нещата се промениха когато решихме да оставим и малкото. Беше наистина по-скоро емоционална постъпка, отколкото обмислена, но не съжалявам...обичам си и двете животинки. Бих била много благодарна, ако можете да ме насочите към специалист - ако не в моя град, то поне на близко.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни