Dog.bg Форуми : Търся съвет за намерено куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Търся съвет за намерено куче

#1 Потребителят е офлайн   knight Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 21-May 17

Публикувано: 21 May 2017 - 04:45 PM

Здравейте!
Сигурен съм, че опитни хора биха могли да ми дадът съвет как да постъпя.
Преди една седмица прибрах куче от улицата в близост до дома ми. Беше ме страх да не го сгазят колите. Горкото беше мръсно и с бълхи, на около годинка. Прегледа се и в момета е ок.
Кучето макар и много уплашено и подозрително към почти всичко се оказа голям сладур и има голяма част породистос според мен в него.
Както и да е. Пуснаха се обяви, че е намерено в 5-6 сайта, разхождам го всеки ден, но няма до сега никаква реакция от никаде. Искам да поясня, че имаша една стара кайшка като го прибрах и явно е със собственици.
Проблема ми е, че семейството се привързва към него. Не ми е проблем да се гледа в къщи, имам и голям двор. Ще се радвам на един такъв приятел. Но ако го потърсят след месец два, ще ни е трудна раздялата.
Може ли някой да ме посъветва какво да направя? Дали да не се свържа с приют и да го оставя докато не го намерят собствениците му? Проблема е, че съм чувал единствено за приютите, че поради липсата на пари-условията били много лоши.
Хем не знам, как да постъпя, за да му е добре на животинката, хем и да са щастливи хората около мен.

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 22 May 2017 - 04:21 PM

Гледайте си го. Шанса да го потърсят след толкова време е малък. Приютите са много лоша идея, да, с ужасни условия и болести. Проверете го за чип. На мен ми се струва, че дори и да е имало собственици, те не полагат особени усилия да го намерят. Законово срока, в който могат да си го търсят е 14 дни. След това можете /ако няма/ да го чипирате, регситрирате и си става ваше.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   knight Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 21-May 17

Публикувано: 23 May 2017 - 04:36 PM

Благодаря за отговора. Осава да му сложим име. Наистина в приют не ми се иска да седи. За сега сме заедно пък каквото дойде за напред.
Ще си се радвме.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни