Dog.bg Форуми : Търся помощ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Търся помощ Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   kriskros Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-June 17

Публикувано: 25 June 2017 - 02:28 PM

Здравейте, имам проблем с Пинчер(като това,но мъжко и с малко по - дълги крака) (не знам как се води точно, пясъчен Пинчер класик може би). Ще разкажа всичко което знам и съм забелязал без да се отклонявам от проблема.

Кучето се казва Макс и настина е на максимум. Има силен характер. Когато бях извън дома за 5-6 месеца,когато се прибрах сестра ми беше си взела куче. Много сладко,диво и се радва. Вече кучето е на 2 години и в последните месеци забелязвам, че нещо не ме харесва особено.

Какво съм забелязал:

Влиза и излиза първи.
Облизваше повече от обикновено (като навик му се получило може би).
Когато влезна в другата стая,където обикновено стои веднага тръгва да си пази храната или да я изяжда на сила просто отива или яде или се прави, че яде.
Трудно изпълнява команди, знае какво му се казва ама се прави на луд.
Без знание кой, като го нямало цял ден дори не познат като влезне вътре скача като кенгуру. Много малки случай ще лае агресивно някой или да хапе.
Чуе ли някакъв шум от входа или около терасата лае.
Лично при мен каишката дърпа яко напред (добре ходи му се все пак не ходи до тоалетна вътре разбираемо е,но се усеща, че той води)
Не знам дали е важно, но каишка не е на врата, а хваща цялото тяло.
Главно агресията е към мен. Но посяга да хапе и майка ми, може би този който му казва, че това не може.
Трудно изпълнява команди. Особено при команда "ела" много трудно може да дойде, ако нямаш какво да му предложиш. (не знам от страх ли или).
Разнася си храна, понякога просто си я държи до себе си. Особено като съм около него си я пази.
Когато го галя по главата усещам как си напъва нагоре и се получава напрежение и понякога се оттеглям, че може да посегне да захапе.
Много е горд и има поза на Питбол :)
едит: Ушите повечето пъти са назад.

Историята:

Живея с майка ми и сестра ми в панелка, малко жилище. Обикновено стоя в другата стая и отивам оттатък където се намира стая плюс тераса, но терасата е мини кухня с хладилник, плот и мивка(нищо необичайно в панелка). Така, в стаята която стоя, не се прави чак толкова на луд колкото когато отида в другата стая( да речем, че си пази територията).

Когато му давам храна в купичката(и тя е в другата стая) всичко е наред, но след като съм я дал нямам право да я пипам, че започва да ръмжи, но вече направо си напада. Нямам право да докосвам майка ми и сестра ми, че го хваща лудите. Когато спим, винаги е при тях, само когато аз остана сам в вкъщи идва при мен да легне. Понякога когато спя през деня може да дойде да гледне при мен въпреки, че не съм сам вкъщи.

Когато легне в моето легло и реша да слезе от него му казвам "долу" и изпълнява понякога когато не иска да изпълни командата отивам до леглото и започва да ръмжи, но слиза от леглото. Наскоро забелязвам, като се вторачим и съм го докоснал усещам точно 1 секунда как му се променя изражението и си дърпам рязко ръката иначе ще ме захапе.
Тука трябва да отбележа, че като хапе не хапе с пълна сила, кръв няма. Леки синини, не и голяма болка, моментна(може би от страх да не ме заболи) просто кажа но, чеше си зъбите в мен.

Нямам навика да седна на маса с останалите да ядем заедно. Но понякога сядаме и хапваме заедно и той обикновено си стои на дивана никой нищо не му прави забележка нали е от семейството. Като седна и има храна на масата иска да вземе всичко, даже ми се бута в скута ми и се държи агресивно. Може и да ме захапе в такъв момент лае и ръмжи.
За малко да забравя, като яде някой на масата и тя е на една педя по - висока от дивана и той напъва да получи нещо за ядене.

Имали сме други две кучета, но такива проблеми не сме имали. Името му е като олицетворение.

Какво обмислям, но не знам дали е правилно:

Да не се качва по леглата и диваните и да не спи с нас. Даже като се държи не възпитано да го оставяме в коридора сам. Да преместя купичката в стаята в която стоя, може да ме възприема като съперник, но като е при мен да се осъзнае къде се намира.

Не сме го били, но може да е изяждал някой чехъл.


Какво бихте ме посъветвали, как да го третирам, че се намирам във военна зона като отида да си взема нещо за хапване.

Може леко да съм споделил повече от нужното.
Прочетох първата тема на под форума относно агресията, но предпочитам да получа мнения отколкото да действам по мое.

#2 Потребителят е офлайн   kriskros Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-June 17

Публикувано: 27 October 2017 - 12:47 AM

jknlio

#3 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 03 November 2017 - 07:49 PM

От всичко, което прочетох, кучето Ви е объркано, точно колкото сте и Вие. То се чувства застрашено и несигурно, вие подавате разнопосочни сигнали и всичко се оплита съвсем.
Аз съм привърженик на положителните методи в обучението, но положителни или не - те трябва да са последователни. Всички в домакинството трябва да ги следват - без компромиси и без отстъпки. Командите, както ги наричате, ще са наистина команди, когато са изпълнени, ако не в 100% то поне в 99% от случаите. Няма команда ЕЛА, при която кучето не идва, защото няма какво да му дадете. В началото на всяко повикване трябва да имате почерпка, при някои кучета става много лесно и с игра, но при вас няма такива отношения.
Пазенето на купата с храна е неприемливо, но при вас е следствие от цялото ви ежедневие - има много методи за постигане на доверие. Трябва да изисквате от кучето и да го възнаграждавате, когато изпълни исканото и да ги "наказвате" когато поведението му не ви харесва. Под наказание не разбирам бой. Има миролюбиви начини да покажете надмощие - от игнориране до заявяване на територия.
Не се вторачвайте в кучето - предизвиквате го - какво очаквате да направи? Ако искате от него купата, леглото си, някое друго място - застанете между "собствеността" и кучето и не отстъпвайте. Няма вариант да посегнете с ръка, то да заръмжи и вие да "избягате". Това е пинчер, не е каракачанка.
Преценявайте състоянието на животното - честото облизване, прозяването са признак на притеснение - не са момент да го притискате. Извръщането на главата е отказ от конфронтация, оттеглянето и заобикалянето също.
Много разхвърляно стана, но ПЪРВОТО нещо е изграждане на доверие. Вие, майка ви и сестра ви сте неговите хора, неговия гръб, неговата сигурност. Вие трябва да сте готините, при които той да идва с желание, да изпълнява с желание "командите". не може да се страхувате от него, нито да го плашите. Създавайте му положителни емоции. Викайте го и го черпете, ако трябва цялата дневна дажба давайте от ръка в началото. Или пък когато му сипете в купата, с нещо много по-вкусно го викайте. Нека да знае, че храната идва от вас и не сте заплаха. Местенето на купата при вас не е добра идея. когато яде той трябва да се чувства защитен, а не заплашен. Когато искате да го свалите от леглото, пак го викайте и го черпете долу. През цялото време трябва да се уверен и последователен.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни