Dog.bg Форуми : Промяна в поведението на кучето

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Промяна в поведението на кучето Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   ballki Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 28-January 14
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 July 2017 - 09:54 AM

Здравейте,
Имам "улична превъзходна" от 4 години.Той е най-прекрасното и любвеобвилно куче, което съм виждала. Никога не сме имали проблеми с хора,деца, котки и тн. Обожава всички хора. Дори навън, ако някой мине на по- малко от 2 метра разстояние от него, той се чувства длъжен да покаже любовта си и започва да го облизва, да го прегръща(което не винаги се посреща добре -30-килограмово, непознато куче идва и започва да скача по теб и да те облизва...) да върти неклотролируемо опашка. Никога не съм се чувствала притеснена да поканя гости вкъщи-той се радваше на непознатите повече от колкото на мен...Това обаче беше до скоро. Напоследък кучето ми започна да става много резервиран към другите хора. Вече жиеем с още 2ма човека, които той познава от бебе и дори съм го оставяла да го гледат за ден-два. Малко след преместването ни започна промяната. Държа да подчертая, че това е втората му смяна на местожителство за скромните му 4 години, но запърви път започваме да живеем с други хора. До сега винаги сме били аз, приятелят ми и Каспър(кучето ни).Та след преместването той започна да ръмжи новите ни съквартиранти, да ги избягва, а понякога се стига и до оголване на зъби. Аз продължавам на думи да се кълна, че той не би наранил човек, но започвам мислено да се съмнявам. Онзи ден при нас на поляната дойде наш приятел, който той познава от бебе и съвсем до скро му се радваше толкова много, че когато го видеше се изпускаше от радост(не преувеличавам). Каспър беше легнал на тревата и за пореден път, въпреки забраните ми, пасеше. Нашият приятел дойде и го погали по главата. Каспър оголи зъби за започна да ръмжи. Скарах му се, но не съм съвсем сигурна, че той осъзна защо беше порицан. Преди беше съвсем различен. Той е неотлъчно до мен(визирам морета, купони, разходки в парка, из града) и никога не се е държал така. Водила съм го на събирания с по 15 непознати човека и той е бил толко любвеобвилен към всеки един колкото и към мен. Наистина искам не само да коригирам поведението му за негово и на околните добро, но и да разбера от къде може да идва тази внезапна промяна.Много ще съм благодарна на всеки, който би могъл да ме посъветва
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни