Dog.bg Форуми : Бременна съм, а кучето изобщо не ме слуша.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бременна съм, а кучето изобщо не ме слуша. Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Roni1320 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 12-July 16

Публикувано: 19 July 2017 - 01:02 PM

Здравейте. Ще започна с това, че съм бременна вече в 8ми месец. С приятеля ми решихме, че ще се опитаме да се справим със задачата да отгледаме бебето и кучето заедно, но (разбира се има и "но"). Кучето ни е на година и 2 месеца, средна порода и слуша само приятеля ми. Наясно съм, че за него един е алфата и това не съм аз. Когато е с него се разхождат без повод, той е послушен, рядко лае, подчинява се на всяка команда, уважава го. За съжаление аз съм тази, която основно се занимава с него (разходки,хранения,игри). Той изобщо не ми се подчинява. Когато направи нещо лошо започвам да се карам,обяснявам, но Рони най-нагло ме поглежда и продължава с изпълнението на белята. Разходките с него са истински ужас, кошмар. Разхождам го с повод ( просто немога да си позволя да го пусна). След ужасната разходка от около 30-40 мин, имам чувството че ръцете ми ще се откачат от неговото дърпане, та той не върви, той се влачи, дърпа .. ужасна картинка. Ако срещнем друго куче, кошмарът става още по-голям. Без значение мъжко или женско е, Рони започва да лае, козината на гърба му се изправя и аз по никакув начин немога да го укротя. Опитвала съм ВСИЧКО. Карах се, опитвах се да го успокоя, разсейвах го .. НИЩО НЕ ПОМАГА! И сега най-големият ми ужас .. Ако видим деца или дете просто подивява. Ако не е на повод ще изяде детенцето .. Става неконтролируем. Притеснена съм, защото незнам как ще остана сама с него и бебето. Много го обичам и искам да успея да се справя. Разбирам, че проблемът е в мен, но незнам къде греша. Опитвам да съм строга, карам се, сърдя се. За удрянето, удряла съм го 2-3 пъти и то като беше малък. Моля ви дайте съвети как да се справя с тези проблеми.

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 20 July 2017 - 02:39 PM

Обърнете се към треньор, който на място да ви гледа какво бъркате и да ви научи да комуникирате с кучето правилно. Само така ще се справите с проблема и ще бъдете спокойни занапред.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни