Dog.bg Форуми : Бебе френски булдог с Гиардия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебе френски булдог с Гиардия Помогнете!

#1 Потребителят е офлайн   anipetrova92 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 08-August 17

Публикувано: 08 August 2017 - 06:09 PM

Здравейте,преди 2 седмици си взех бебе френски булдог .Когато я взех бях във Варна,още на следващия ден я водих в една клиника,където й дадоха една пастичка за вътрешното обезпаразитяване и я напръскаха със спрей за козинката.Казаха да я наблюдавам ,дали с изпражненията ще изхвърля глисти и Слава Богу,нямаше.аз се успокоих и се зарадвах.След това се прибрах в София,заведох я в клиниката на Дойран,където предложиха преди да й поставят 1-ва ваксина,да й направят троен тест за 3 болести - Парвовироза,Гиардия и още една (която я забравих как се казваше) . Та ,след този тест ми казаха че на Гиардията има една бледа чертичка,която показвала наличието на този паразит в кученцето.Искаха да почнат да я лекуват с инжекции и хапчета,но аз исках да я заведа и на друго място за още една консултация.Заведох я същия ден в Зоо Център в Борово,казах йм че са й правили този тест и те също предложиха да започнем лечение за 8 дена с едни хапченца,които са антибиотик - Сторможил 2.Увериха ме,че след тези 8 дена,ще се е оправила.Пропуснах да кажа,че преди да започнем лечението с антибиотика,тя имаше ужасно разстройство и на ден акаше около 15 пъти...страшно много...Та,започнахме лечението,на 2ден още,акото се втвърди и аз се зарадвах,че ще се оправи.Минаха 8-те дена,отидох отново при ветеринарката,пуснахме й още един тест,да се види дали се е оправила и отново излезе бледа чертичка срещу Гиардията.Отчаях се..Казаха ми,да продължа същото лечение с въпросния антибиотик още 5 дена,като заедно с него ни дадоха и една пастичка ( пробиотик) .Та,днес ни е 2-ри ден от втория курс на лечение,акото й още не е много твърдо,аз съм още така отчаяна и просто не знам какво да правя вече...Моля,ако някой е имал такъв проблем със своето кученце ,да сподели или да препоръчате някой добър ветеринар,при който мога да отида за да се справим с този проблем.

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 10 August 2017 - 11:14 AM

Гиардията е доста упорит паразит, чревен. Случвало се е животни да се лекуват над месец, не се отчайвайте.
Лекувала съм котки от гиардия и за тях ми бяха дали специално лекарство за гиардията.
Успех и спокойно, ще се оправите но бавно.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни