Dog.bg Форуми : Простреляна котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Простреляна котка

#1 Потребителят е офлайн   Wanheda Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 19-August 17

Публикувано: 19 August 2017 - 01:03 PM

Здравейте,пиша тук,защото в момента нямам възможност за по-адекватна реакция.. Преди 2 седмици котката ми изчезна,беше разгонен,разхождаше се по двора,но никога не излизаше на улицата,защото е страхлив.Т.к. е много красиво животинче решихме,че някой го е откраднал или съседите са го отровили,защото имаше подобна практика преди години.
Както и да е,днес котето се прибра,буквално измършавял сплъстен с дупка на врата, с диаметър около 5мм..Раната е просто дупка и отдолу се вижда розово месо,няма гной,щом прибрахме животното,пи много вода и се нахрани,гали се и мърка,нослето му е мокро,не дава признаци нещо да не е наред.По същество,преди понеделник не мога да го заведа на ветринарен лекар и искам,ако мога да направя нещо за него да го направя,не знам как и с какво да промия раната,не знам дали трябва да сложа марличка или не,ако може някой запознат да ме насочи какво да направя,също така около дупката козината е сплъстена,а си познавам животното и просто няма да седи да я изрежа и не знам дали мога като за начало да го разкисна някак..Предварително се извинявам,ако е грешен подфорума.

#2 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 August 2017 - 06:41 PM

По описанието ми се струва, че не е простреляна, а претърпяла поражения ор битка, но можете да промиете раната с Риванол, ако не друго. Хубаво е и козината около нея да се поизреже, за да е чисто около "дупката"
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни