Dog.bg Форуми : Проблем с постоянно лаене

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с постоянно лаене Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   tanya84 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-August 17

Публикувано: 02 September 2017 - 08:10 AM

Здравейте,
Преди около месец, прибрах от улицата малко кученце - сега е на около 4, 5 месеца според ветеринаря. Палето е хипер активно, ще стане едро. В началото го гледах на вътрешните стълби (живея в къща),но въпреки че го извеждам 3 пъти дневно, не успях да му изградя хигиенни навици. Принудих се да го пусна на двора,където има пространство за тичане и игра и си изразходва енергията. Проблемът е, че вечер започва да лае и не спира, а имаме съседи, на които това не им е приятно. През деня не лае, само вечер. Пускам го на стълбите - опикава ги, въпреки че цял ден е било на двора. Видях се в чудо, не знам, какво да правя. Иначе е умно - сяда, дава лапа по команда, но имам чувството, че е страшен инат и не знам, как да му коригирам поведението.

#2 Потребителят е офлайн   Destro Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 29-August 17

Публикувано: 03 September 2017 - 08:23 PM

Сбъркала си форума , тоя форум директно е за триене ! никаква активност няма

#3 Потребителят е офлайн   tanya84 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-August 17

Публикувано: 03 September 2017 - 10:15 PM

Вярно е,но и други активни форуми не намирам. Търся из старите теми тук ☺. А междувременно - кучето през деня е на двора, вечер го разхождам и прибирам на стълбите. Не лае непоносимо, но пък пикае - не знам, кое е по-малкото зло.

#4 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 04 September 2017 - 01:08 PM

Вероятно кучето се страхува през нощта и затова лае на двора. Макар че имат много по-добро зрение от нас и за кучетата тъмнината е притеснителна. Колкото до пикаенето - още е малко и вероятно не може да стиска до сутринта. Опитайте да сложите пеленка от аптеките , там където пишка - така малко ще ограничите щетите. С порастването ще се научи да стиска и да държи "спалнята" си чиста, а и на двора ще свикне и ще спре да лае безпричинно.

#5 Потребителят е офлайн   tanya84 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-August 17

Публикувано: 09 September 2017 - 07:44 AM

Показване на мнениетоaldald, в 04 September 2017 - 01:08 PM, написа:

Вероятно кучето се страхува през нощта и затова лае на двора. Макар че имат много по-добро зрение от нас и за кучетата тъмнината е притеснителна. Колкото до пикаенето - още е малко и вероятно не може да стиска до сутринта. Опитайте да сложите пеленка от аптеките , там където пишка - така малко ще ограничите щетите. С порастването ще се научи да стиска и да държи "спалнята" си чиста, а и на двора ще свикне и ще спре да лае безпричинно.

Благодаря за съвета! Реших донякъде проблема, като промених режима. Сутрин извеждам кучетата на разходка по-рано (имам и 5 годишно чихуахуа). После ги пускам на двора, надвечер ги извеждам отново и ги прибирам. Явно интервала за през нощта е все още голям за кученцето и затова не успява да стиска до сутринта. Поне се изпуска веднъж на вечер, на определено място, та ми е по-лесно с чистенето. Установих, че докато е на двора и чуе други, улични кучета, започва да лае като побъркано. Иначе, навън не им обръща внимание. Имаме и котка, с която си играе, та поне откъм социализация мисля, че няма проблем.

#6 Потребителят е офлайн   tanya84 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-August 17

Публикувано: 21 October 2017 - 06:27 PM

Здравейте отново!
Кучето е кастрирано от 2 дни - бързо се възстановява,засега всичко е ОК. Много е кротка,вероятно от преживения стрес. Въпросът ми е,дали това ще се запази като поведение или щом се възстанови напълно, ще стане същото лудо, хипер-активно куче, което беше преди кастрацията?

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни