Dog.bg Форуми : Каракачанска овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Каракачанска овчарка

#1 Потребителят е офлайн   nnnk Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 11-September 17

Публикувано: 11 September 2017 - 05:34 PM

Здравейте , имам огромен проблем . Имам каракачанска овчарка на 5 месеца , която не подлежи на контрол. От около 3 месеца е при нас и правим непрестанни опити да я обучим , но единственото което успяхме да постигнем е да изпълнява команда седни след 15 минутно молене, говорене, подмамване с лакомства и т.н .Но нещото което най много ме притеснява е разходките. Не мога да я обуча, страшно се дърпа от каишката а вече е доста голяма на ръст и след някои и др месец ще стане невъзможно разхождането и. Моля дайте ми съвет как да я науча , как да ми има респект , защото като останем само двете ме побърква . На отиване на разходка всичко е наред но по средата навръщане , просто полудява , скача опитва се да хапе ръмжи , при опит да и сложа каишката става страшно.....Всичко е наред докато не разучи маршута по които ходим , научи ли го се започва мъката ... и прави номера на едни и същи места горе долу.
Също проблем имаме с др кучета , лае ги като отидем да ги подуши престава за малко и после пак на ново . Чувала съм че не трябва да се обучават с бой ,защото са злопаметни, но просто вече се чувствам безпомощна много я обичам и не искам да я давам , но с това поведение ме поставя в безизходица ... Моля помогнете , дайте съвет . Благодаря !

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни