Dog.bg Форуми : Проблеми с постоянно гризане

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблеми с постоянно гризане Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   TSoul Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 15-September 17

Икона за мнението  Публикувано: 15 September 2017 - 09:07 AM

Здравейте,

Запознайте се с Айрис. Тя е темпераментно бордър коли на 9 месеца и борец - изтърсака на кучилото, която едвам спасиха.

Качена снимка

Работя и ми се налага да оставям Айрис сама по 9 часа на ден. Заради това я разхождам сутрин по час-час и нещо, вечер по час-час и половина и преди лягане я разхождам допълнително за 15 минути. Разходките ни включват главно гонене на топки, упражнение на команди и често бяга активно с други кучета. Идеята ми е да я изморя възможно най-много преди да отида на работа и отделя достатъчно време след, за да компенсирам престоя й сама. Отглеждам я в апартамент.

За съжаление обаче имаме няколко поведенчески проблеми:
  • Изгриза ми стените и ъглите вкъщи.
  • Опустоши ми дивана и фотьойла, което продължава и до днес.
  • На моменти е като прахосмукачка навън. Ако не съм до нея, започва да яде всичко навън.
  • Не играе с играчки сама, докато съм вкъщи. Заиграва се единствено, ако аз се заигравам с нея.

Специално за гризането вкъщи - главният проблем е, че не мога да го коригирам като поведение. Когато съм вкъщи - слуша и не прави нищо нередно!

Наясно съм, че бордър колитата са супер енергични, затова влагам доста време, за да мога да я изморя. Успявам да отделям време както за активни разходки, така и за обучение на команди. Когато започна да гризе, си помислих, че проблемът е в разстящите зъби, но зъбите й израснаха. Говорил съм си с другите собственици от кучилото, но те нямат никой от гореизброените проблеми. Допускам, че правя нещо грешно... След последното гризане на стени разви остър панкреатит и лежа във ветеринарна болница цяла седмица.

Бих искал да помоля за съвет. Повечето хора казват, че се кротва след година и половина, но не искам да разчитам, че нещо се случва от само себе си. Допускам, че правя нещо грешно, с което да окуражавам това поведение.

Благодаря ви много!

#2 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 September 2017 - 02:48 PM

Здравейте,

бордър колито е последната порода, която бих избрала да отглеждам в апартамент. Предвид темперамента и предназначението на тази порода мисля, че е необходимо разходките да са по-дълги.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни