Dog.bg Форуми : Кокер и какво?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кокер и какво?

#1 Потребителят е офлайн   stefanvalja Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 30-May 17

Публикувано: 21 September 2017 - 11:00 AM

Здравейте. Бих искал и аз да разбера какво е мелезчето? :dog:
Имам контакт с човека който ми го продаде - купих го за кокер. Видях и майката- беше чист кокер.
Собственика продължава да ми се кълне, че и бащата е кокер (американски дългокосмест казва...)...
А то кученцето е "минало" отдалече покрай кокерите.... :ea_103:

Кучето е супер, много го обичаме и му се радваме... :we_070:
Но все пак, като знам че в този форум има наистина добри познавачи, бих искал да ме насочат, ако може...
Пък даже и заради една причина - храненето с гранули изисква приблизително спазване на таблица за дозиране. Колко голямо ще стане и по колко храна да му давам?...
Прикачвам снимки - от 2 месечна възраст, до сега- вече сме на 6 месеца:

Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 22 September 2017 - 09:07 AM

Здравейте,
много е сладко! Обичайте си го. Хранете го с вариант за подрастващи от средни породи. Дори и да влезе в "категория" едри, това не е тежко куче и не е проблем да го храните с варианта за средни породи. На таблиците има дажби според възрастта и актуалните килограми, освен ако не е РК.

Колкото до микса - на мен ми се струва, че няма много общо с кокер. Никой не може да каже с какво точно има общо, освен ДНК тест в чужбина. Но прилича на смес с нещо териерско или пуделско, кой знае.

Обичайте си го, страхотно кученце е.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 September 2017 - 02:29 PM

Точно това му е лошото .. или хубавото, според разбиранията, на безпородните кученца, че никога не знаеш какво ще излезе – малко, голямо, средно. НЕ можеш да предположиш външен вид, килограми, характер, поведение :)) така че – обичайте се и както е казала Samotnata се спрете на храна за подрастващи средни породи висок клас. Успех.

#4 Потребителят е офлайн   stefanvalja Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 30-May 17

Публикувано: 25 September 2017 - 08:46 PM

От няколко места, включително и от рзбирачи (които насила ми даваха гъби - да съм го учил), ми казват че е кръстоска между лагото и кокер.
Доста нашумяла кръстоска заради тези гъби, и като познавам кучкаря, който ми го продаде...- няма да се учудя....
Освен това, като гледам в гугъл снимки на кучета от тази кръстоска - сякаш на там отива работата....
Ето един пример -
обява

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#5 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 26 September 2017 - 01:31 PM

А това пък за мен е абсолютна тъпня - да смесваш две различни породи без да имаш и най-малка представа какво правиш. Те тези породи не са случайно възникнали, и не случайно са различни. Така със смесване от неразбирачи се размиват и породи и гени и не се унаследява нищо, от това което се е целяло.
С такива смески просто се пращат поколенията да заприличват на никаква порода все повече, защото ако не се затвърждават качества и черти от специалисти, природата винаги се стреми към идеалната среда - а тя е далеч от породните белези.
Гледайте си кученцето, обичайте си го, но не го възпроизвеждайте. Защото, както казах, само ДНК тест може да потвърди какви породи и каква кръв има в кучето. Останалото са догатки, които вероятно никога няма да се потвърдят или отхвърлят.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни