Dog.bg Форуми : Моля за съвет

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за съвет

#1 Потребителят е офлайн   bobi78 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-September 17

Публикувано: 27 September 2017 - 08:23 AM

Здравейте, моят сладур Чоки (6 годишен) има следният проблем. Когато се движи по-бързо започва да тече от нослето прозрачна течност(нещо като хрема) която пречи на кученцето да диша нормално, започва да киха, да духа нослето и понякога се стига до обратно кихане (Reverse Sneezing). Помислих че може да е настинал и се посъветвах с вета. Той ми каза да му дам за три дни антибиотик, и пак да му се обадя. След приема на антибиотика нищо не се промени.Кученцето няма температура, храни се нормално, пие вода, весел и игрив е. Обадих се отново на вета и се уговорихме да го заведа на преглед (след две седмици защото бил на някакъв семинар). Наложи се да изчакаме защото тук няма ветеринар.По пътя за клиниката успях да запиша видео на дребосъка.
https://www.youtube....h?v=vh3e0KfTfDY
Прегледа го, но не можа да постави диагноза.Каза да се уговорим за нов преглед за да му постави пълна упойка и да види в нослето за чуждо тяло и също така да му направи рентгенова снимка. Аз отказах не само защото се страхувам от упойката, но и за това че ако имаше нещо в нослето то досега трябваше да тече не прозрачен секрет ами гной и кръв. Попитах дали не е някаква алергия защото дребосъка киха (няма кашлица) и ми отговори че е невъзможно.Даде ни едни противовъзпалителни хапчета и си тръгнахме.
Вече шест дена пием хапчета а няма никаква промяна. За това се обръщам към Вас за помощ и съвет от ветеринарните доктори от форума.Предварително Ви благодаря.

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 30 September 2017 - 11:41 AM

Да уточня - не съм лекар.

Бих подложила кучето на упойка за да се прегледа хубаво носа и да се види на рентген дали няма някакви изменения в носната кухина и пр. Така поне ще сте сигурни какво е/не е, след като го имате черно на бяло.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни