Dog.bg Форуми : проблеми при разходки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

проблеми при разходки Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   dog123456 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-September 17

Публикувано: 30 September 2017 - 07:04 PM

Здравейте. Имаме 3 месечна НОК у дома, взехме я преди около месец. Кучето научи команди "седни" и "при мен за два дни, както и дай лапа , за лапата си я обучават щерките ми. Тренираме всекидневно с лакомства. Ако не изпълни команда , е подадена в неподходящ момент, изключително рядко.
Започнахме да излизаме след ваксините от скоро.
Проблемите ни са следните:
Трудно излизаме , запъва се на вратата ,както и трудно се прибираме, дърпа се последните метри до входната врата на входа.
При тези запъвания , забравяме всякакви команди и ако не сме на каишка при прибиране се гоним. Гоня я поради страх да не я сгазят докато се кандардисваме...
Веднъж излязло , кучето върви на моменти редом , с и без каишка , или се отдалечава за да души и върши неща , но винаги се отзовава на "при мен" и сяда автоматично, единствено изключение да не си чува името е при среща с други кучета, и ако не ме погледне на име, не подавам команда. Това е докато сме в район далеч от блокът ни. В момента в който усети че ще се прибираме , си забравя името. Минем ли входната врата на блока , отново слуша , влиза в асансьора , сяда по команда , влизаме у дома и мием лапи. Същото е при излизане, докато минем вратата на апартамента,или се теглим с каишката , или се приканваме с лакомство.
Моля ви за съвети как да коригирам това поведение , аз ли бъркам , кучо ли го е страх от нещо не мога да разпозная.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни