Dog.bg Форуми : Лястовиче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Лястовиче

#1 Потребителят е офлайн   ^pretty^ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 292
  • Регистрация: 28-December 06

Публикувано: 02 January 2007 - 12:27 AM

Здравейте!
Искам да се присъединя и към вашия форум за пернатите ни другари!
Първо Честита нова година!
А сега да ви разкажа една история,която се случи през това лято(не помня точнокога,но беше преди сепртември)
И така,веднъж отидохме на пикник както обикновено,но този ден ссе оказа нЕобикновен!
точно пред врата на манастира,който се намира на това място,започнахме да чуваме звуците на лястовичетата,коита бяха се задомили на под верандичката!Да приятно беше..но изведнъж усетихме,че чуваме писукане по близо до нас и тогава?!Точно да го настъпя и леля извика--"Виж,птиче!"!тогава аз се обърнах и видях на 2см до кръка си-малко лястовиче,паднало от нечие гнездо!
Аз доста се почудих докато го взема,защото ме беше страх да не разнася някаква болест,но съвеста ми щеше да ме изяде,ако го бях уставила там,само и без храна и вода,там-в онзи студ в планината през нощта-НЕ!Неможех!Взех го и го притиснах да себеси в дланта си!Така се разходихме из манастира и после седнахме на пикник!Там аз и братчето ми наловихме скакачето и го нахранихме с две-три такива!
По късно у дома му направих в една съсвем малка кошничка легло със завивка(като гнездо)и му измих едно шишенце от какпки да му капвам по малко вода.Намерих му и пинсета,че да го храня!и така се гледахме ден-два!Но ето,че радостт ми от това че може би ще спася животта му и мечтата ми по един или друг начин започва да се усъществява(защото аз мечтая да направя приют за животни,в който да лекувам всякакви такива),се замрачи от тъмни облаци!
Птичето започна да не писука толкова често както преди и започна весто да ляга так по комерм както обикновено лягат птиците,започна да сяда и да се обяга назад в "гнездото" си!Това ме притесни,но нямахше какво да направя!продължих да го гледам така докато една сутрин се събудих,но...то вече беше...мъртво!!
Много съжелявам за това и днес,но..
по-късно,когато се успокойх от плача си,се замислих от какво може да е починало и прецених,че е от eдни бъжгели( b) ),които му дадох да яде предния ден!Незнам дали е оттях,хванах ги пак в планината заедно с още доста мухи!но факт е че то умря!
на същия ден го погребахв градинката си(кадето е и кученцето ми-дядото на Прити),увито в един пърцал!
Сега се утешавам с това,че поне съм се опитала да го спася,защото ако беше останало там спорд мен щеше да умре много по мъчително!

Това е една от историките ми-тъжен край,но..

Вие какво мислите?
От това може ли да е умряло?
И на птичето трябваше ли да му давам вода-аз му капчех(в устата по 2-3- капки по 5-6 пъти на ден и го хранех през 1-1,5 ч на ден(без през ноща)?
Мъничето ми беше на около 2-3- седмици,когато го намерих!

поздрави и дано вашите подобни историй завършват с по-добър и по-щастлив край!
User's Signature

*Love Pretty* http://pinchi-love.f...hpbb2/index.php --Всичко за домашните любимци!! - Вече с много повече информация!! Хвърлете по едно око.

#2 Потребителят е офлайн   nikigeen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3727
  • Регистрация: 25-August 06
  • Gender:Male
  • Location:Кюстендил

Публикувано: 02 January 2007 - 05:16 PM

Здравей,
Мисля ,че най добре би било тогава да го оставиш където си го намерила .Доста често се случва,когато са излюпени повече пилета в едно гнездо,като поотрастнат да започнат да изпадат,но родителите ги хранят и на земята ,а щом е било лято е нямало да умре от студ .Единствено някой хищник би могъл да го изяде.Да не забравяме ,че ние хората сме най-големите врагове ,дори и за самите нас си.
Но не се притеснавай,каквото му е писано.Такива неща постоянно се случват в природата
User's Signature

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл

#3 Потребителят е офлайн   amadina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 193
  • Регистрация: 31-October 06

Публикувано: 02 January 2007 - 10:11 PM

Здравей pretty
Твоята история ми напомни какво ми се случи и на мен преди 2 години. Сега като си помисля доста го изтормозихме птичето- но имало късмет и оживя. Бяхме на х. Бъндерица в Пирин. Вечерта валя силен дъжд и на сутринта намерихме премръзнало лястовиче- от тези с тъмносиньо и червено на главичката. Не можеше да лети . Групата тръгваше, нямаше време за мислене и пилето се озова в джоба ми. Ако някой е качвал Вихрен откъм Казаните знае за какво става дума. Тежък преход / но си струва! / и с пиле в джоба си беше голяма емоция. В най напечения момент когато наклона беше такъв, че лазех на 4 крака и избягвах да гледам встрани , то изскочи от джоба и кацна на ръба. Добре че жената зад мен запази самообладание , пресегна се и беглеца беше върнат обратно на топло. А си беше доста студено, макар и лято и зад нас мъглите направо ни гонеха по петите. И така лястовичето качи вр. Вихрен и 2 дена беше с нас навсякъде -за радост на децата от групата. Посети Сандански, Мелник и Рупите- вози се с автобус , яде хляб, бисквити и баничка- особено му се услади последното. Пи вода от спринцовка и спа до възглавницата ми. Намерихме му приемно семейство на село докато заякне- но то си имаше други планове. В Самоков най неочаквано ни остави, а може би усети себеподобни. Както си стояхме , уж не можеше да лети, аз си се разхождах с него на пръста почти непрекъснато , така се изстреля, направи няколко красиви и големи кръга и се скри в клоните на едно дърво. И така си беше най добре за него. Може би ако беше останало нямаше да оживее. А може би не трябваше да го взимам изобщо , но и аз като теб не можах да го оставя...

#4 Потребителят е офлайн   ^pretty^ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 292
  • Регистрация: 28-December 06

Публикувано: 02 January 2007 - 10:28 PM

А сега се сетих как така леля ми калико ми като се разхождали по главната в Пловдив,изведнъж видяли едно пиленце да лежи полумъртво на земята!Било вичи порасноло,но стояло вкучинено и те го прибрали в количката на бебето.
Вървяли така окол час и изведнъж както си говорели и..хоп..птичето литнало!Било се стоплило,защото го били зовили и..отлетяло!
Е все пак има и добри спомени с малките ни приятелчета!Не че спомент от краткото отглеждане на малкото лястовиче беше лош,не!Просто беше с лош край! s)
User's Signature

*Love Pretty* http://pinchi-love.f...hpbb2/index.php --Всичко за домашните любимци!! - Вече с много повече информация!! Хвърлете по едно око.

#5 Потребителят е офлайн   djokova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 966
  • Регистрация: 07-October 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 January 2007 - 08:43 PM

И аз имам подобен спомен ,само че свързан с моя папагал ;) стария.Веднъж докато оправях клетката я поддигнах и без да видя че папагала е на дъното NNN angelpik я дигнах съвсем ,той излетя направи няколко кръга и се скри на дърво на околу 15 метра от нашата тераса .Ами сега oleeee oleeee oleeee !Наложи се да си тръгвам ,по това време птичето не беше у нас дойдоха да ме вземат ,за да се прибирам.После ми разправяха ,че както си седели на терасата някаква зелена топка е паднала върху клетката и е стреснала другия папагал , cl) cl) всички се въоръжили с метли и квото видят бум-тряс, бум-тряс bash bash ......оживя!Прибра се геройски и гладен l) l) История с щастлив край! w)

Радвам се ,че сте прибрали птичетата,бих постъпила по съшия начин big_duel happydence cry2

#6 Потребителят е офлайн   ^pretty^ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 292
  • Регистрация: 28-December 06

Публикувано: 15 January 2007 - 07:03 PM

ЕХО каде сте бе птичари?! l) w)
User's Signature

*Love Pretty* http://pinchi-love.f...hpbb2/index.php --Всичко за домашните любимци!! - Вече с много повече информация!! Хвърлете по едно око.

#7 Потребителят е офлайн   djokova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 966
  • Регистрация: 07-October 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 January 2007 - 08:55 PM

Тук сме ... пишем,ама ;)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни