Dog.bg Форуми : Помощ за намерено гладувало кученце

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ за намерено гладувало кученце Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   ErikLea Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 31-October 17

Публикувано: 31 October 2017 - 09:13 AM

Здравейте,

Преди седмица намерихме кученце, очевидно гладувало доста време. Обезпаразитихме я външно и вътрешно и я захранваме внимателно сутрин и вечер. Породата вероятно е смесена, на видима възраст 3-4 месеца. Въпреки че я храним 2 пъти на ден ( в началото по 5 пъти по малко ) с бебешки гранули, тя се нахвърля върху храната като невидяла ръмжи и лае всеки, който я доближи докато яде. Аз внимателно я галя по гърба и ѝ говоря за да свиква че има хора докато яде. Чудя се кога ще започне да се успокоява и да не е толкова стръвна към храната? Научих я да сяда по команда, но всеки път рискувам да ми отхапе пръстите като и давам наградата. Кучето расте едро и с доста масивни челюсти и се притеснявам да не ухапе някой, докато се храни. За сега не е правила опити да хапе - освен на игра - но предпочитам да съм подготвен.

Какво бихте ме посъветвали в тази ситуация? Старото ни куче, което почина на 14 години преди месец беше много кротко и съвсем различно от това пале. Тия дни ще я водим на ветеринар за ваксини и чипиране, но ми се иска да събера повече мнения на хора с опит.

Поздрави

#2 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 03 November 2017 - 08:06 PM

Бездомните бързат да ядат, за да не им го изяде някой ;) Може и цял живот да си остане бързаче. Когато сипвате храна, оставете я да се нахрани спокойно, не й висете на главата и не я пипайте. Ако вас най ви гали непрекъснато, докато се храните - също няма да ви е приятно. Щом сяда по команда - карайте я да сяда, докато ставите купата, похвалвайте я и и давайте "команда" да яде. Отдалечавайте се бавно и спокойно. Когато давате награда има начини да го правите без да ви хапе. Вие вероятно подавате хапката хваната с 2 или 3 пръста и тя в устрема си да я лапне бързо, ви гризва. Подавайте наградката върху отворена длан или ако искате да я яде бавно - например като я учите на задръжка или на ходене до вас - в свит юмрук с леко отворени палец и показалец- така че да не може да я докопа със зъби, а та се опитва да я стигне с език.

#3 Потребителят е офлайн   ErikLea Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 31-October 17

Публикувано: 14 November 2017 - 08:33 PM

Благодаря.
Извинявайте за късния отговор. Нещата се промениха до толкова че вече при игра и тренировка не хапе по пръстите, много е внимателна и се учи бързо. Големия проблем е с храната. Дори да не я пипам тя ръмжи като се движа наоколо, днес даже се хвърли към мен. Прочетох някои съвети за това какво да направя, дано помогнат. За сега с играчките няма проблем , носи ги и ги дава. Но това с храната си е проблем с който ще се борим. Благодаря още веднъж за отделеното време.

#4 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 24 November 2017 - 03:12 PM

https://drsophiayin...._the_food_bowl/

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни