Dog.bg Форуми : Бебе чау чау яде изпражненията си!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебе чау чау яде изпражненията си! Помогнете!

#1 Потребителят е офлайн   anipetrova92 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 08-August 17

Публикувано: 16 November 2017 - 08:18 AM

Здравейте,от 2 дена съм притежателка на бебе чау чау,момченце на 47 дена.В 16ч преди 2 дена се прибрахме вкъщи,след 6ч се изпишка за първи път и чак на другия ден в 11:30ч се изака за първи път,изпражненията бяха страшно много и по-меки.И това беше за цял ден.На следващия ден бебето се изака първо в кухнята,после докато почистя там,се беше изакало и в коридора,като там беше цяла купчина,но проблема и въпроса ми е ,че го видях наведен там и се облизваше,което логично ме накара да си помисля,че е хапвал от там :( Моля ви,кажете ми вашите кучета имали ли са такъв проблем,как ги оттучихте,кога спират да го правят и изобщо наказва ли се кученцето след подобно нещо ? Ще съм ви благодарна,ако помогнете със съвети :)

#2 Потребителят е офлайн   dog123456 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-September 17

Публикувано: 17 November 2017 - 10:47 AM

Много кучета "практикуват" хапване на изпражненията си. Моето също ;) . Чел съм много теории , не знам коя е вярна. Масовата е че кучетата си набавят "вещества" които им липсват от акотата /става въпрос за акота от коне, крави и прочие тревопасни/. Другата е че поради късия смилателен тракт/на кучето/ , в изпражненията има останали хранителни вещества , които те надушват и следователно изяждат. По мое наблюдение третата е най меродавна :кучетата наблюдават реакцията ни след като се изакат - ние не сме щастливи , и обикновенно им се караме. След това почистваме. Кучето прави следната връзка : Когато акото го няма , няма проблем, и започват да ги хапват за да няма караница. Веднъж опитали , вероятно им се услажда. Освен това хапването на акотата им е заложено генетично. Ако имат малки , или болни в глутницата , акотата се изяждат за да не бъдат намерени от хищници.
Яденето на акото не може доведе до здравословни проблеми при кучето.
За съжаление , след това идват да ни ближат , нас и децата ни , и т.н. което никак не е хигиенично. Чел съм също доста примери как да ги отучим от това. Еми скришно пак си хапват ако не сме наблизо , и мислят че не ги виждаме. Наказанията не помагат , а бързото приближаване до кучето , води до неговото бягство , защото то знае че е сгафило , и допълнително води до неизпълнението на команди ела , остани на място и прочие... По тази причина , ако не сме на каишка се правя че не виждам , и започвам да я викам все едно искам да наградя за изпълнение на команда "ела тук". На каишка , задължително "Не" последвано от дръпване с каишката ако не отстъпи до 3 секунди от акото. Много собственици пишат , че след 8 мия месец до една година , това папкане престава.
Горенаписаното са мои виждания , наблюдения и проучвания в нет-а ,а аз не съм опитен във взаимоотношенията с кучетата.
Успех.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни