Dog.bg Форуми : Куче живяло само

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Куче живяло само Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   ic3t0 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 16-November 17

Публикувано: 16 November 2017 - 10:00 AM

Здравейте, от скоро взех едно куче което е гледано само във вилна зона и хората са ходили да го хранят само било е на свобода, не е връзвано. Кучето е на около 2 години и половина и откакто го прибрах при мен в града мнооого трудно се научи да седи на повод, другият успех е команда седни но не винаги. Проблема е при разходките, много е страхливо страх го е от всяко нещо около него вече няколко месеца все така. Свива опашка и се дърпа, на моменти когато излизаме първите метри по улицата може да си изправи опашката нагоре но малко след това пак я свиваме и до там. Когато отиваме на някъде върви по спокойно но тръгнем ли обратно е голямото дърпане не реагира на никакви команди и нищо обсебена е от идеята да се приберем. При последната разходка след голямо дърпане се скъса каишката и кучо се прибра сам до вкъщи със скороста на светлината не реагирайки че го викам. Четох различни начини за справяне със страх и дресиране но дори когато е на повод не иска да приеме лакомство като награда, подам ли му гранула си завърта главата на страни, изключено е дори да пие вода когато е на повод. Извеждах го с друго куче по старо и мноого спокойно но ефект нулев, нашата пак си се стресира и не обръща внимание на другото куче изобщо все едно не е там. Когато е навън при команда седни сяда погалвам я седи 2 секунди и тръгва да се дърпа обратно от където е дошла. Без повод ефекта пускам я и бегом към вкъщи. Когато е вкъщи е малко по спокойна дори започна от време на време да лае по преминаващи дразнители. Някакви идеи как да постъпя и да се справя с този страх и защо е този инати отказва лакомство за награда примерно и упорито си завърта главата в друга посока,когато не е на повод взема лакомства. Всяко предложение би ми било полезно.
Благодаря предварително!

P.S. Сега се сетих да добавя, че с играчки също не се заиграва купих и различни подавам хвърлям правя се на маймуна но реакция никаква седи и ме гледа умно. Оставям играчките при нея след време я намирам понахапана вземам я пак да и я дам да си играем като я е дъвкала нещо реакция нула седи и ме гледа.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни