Dog.bg Форуми : Намерен прилеп

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Намерен прилеп

#1 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2017 - 03:46 PM

Здравейте! Вчера намерих прилепче - беше се навряло на възможно най-неподходящото място - в дамската тоалетна. Прибрах го в кутия с дупки, за да може да диша. Нощта изкара в офиса ми, а днес от сутринта съм му сложил кутията на перваза, за да излети, но то не иска и не иска. Зная, че сега прилепчетата спят зимен сън и може би това е причината да си кротува в кутията. За да не му е съвсем студено в тези ниски температури, намерих още една кутия, по-голяма и от по-дебел картон, в която също пробих дупки и изрязах едно прозорче, през което Батман да излети, ако иска. С втората кутия покрих първата, за да не му е съвсем студено.
Обясниха ми, че трябва да го оставя някъде в мазе или таван, неотопляеми и с отворен прозорец, но в София е много трудно да намеря такива помещения, още по-малко безопасни.
Довечера мисля пак да си го прибера в стаята, тъй като температурите навън много падат и ме е страх да на загине от студ.
Не съм му давала храна, но то и няма никакви буболеци, които да мога да му предложа.
Дали някой би могъл да ми даде съвет за адекватни действия от моя страна така, че прилепчето да оцелее до пролетта, без да нарушавам естествения му жизнен цикъл? И, евентуално, дали и с какво да го храня?

Благодаря Ви предварително.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2017 - 09:18 PM

Свържете се с "Дивите животни"
https://m.facebook.c.../?locale2=bg_BG
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни