Dog.bg Форуми : Моля за помощ :)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за помощ :)

#1 Потребителят е офлайн   yolichkaa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 02-February 14
  • Gender:Female

Публикувано: 29 December 2017 - 09:23 PM

Здравейте. Не съм сигурна дали съм публикувала темата на правилното място, за което се извинявам. На кратичко ще ви въведа в моят казус. Преди известно време си взех малко кученце померан от един развъдник. До колко е такъв не се наемам да кажа. Не беше планирано да си взимам още едно куче, но беше любов от пръв поглед. Случайно го видях в интернет на снимка, отидох да го видя на живо и след няколко дни размисъл си го взех. В самата обява пишеше, че има всички ваксини, европейски паспорт и родословие. Когато вече го взимах ми се даде само една книжка, в която се отразяват ваксините. Попитах за паспорта - жената ми отговори, че нямало такова нещо в обявата, можело да съм се объркала (в последствие проверих - европейски паспорт пише,че има не само моето куче, но и всички останали техни кучета). Попитах за родословието и жената ми отговори, че то се издавало допълнително и се заплащало допълнително за цената от 100лв. Пътувах близо 6ч. да си взема мъника, така, че се съгласих с нея и не исках да си развалям настроението. Когато отидохме на ветеринар се оказа,че схемата на ваксините е някак объркана, сложихме всички ваксини, защото реално имаше само две, чип, външно и вътрешно обезпаразитяване (което до момента не му беше правено) извадихме паспорт и така. Реших и да извадя въпросното родословие, чух се с жената и от мен поиска следните данни: Име на кученцето, дата на раждане и имената ми. Днес е пристигнало въпросното родословие в еконт с наложен платеж, но истината е, че изобщо си нямам на идея как трябва да изглежда и как да съм сигурна, че е автентично. По това, което прочетох до сега в интернет разбирам, че е задължително да се въведе или номер на чип или татуировка. Нито за номер на чип бях попитана, нито кучето има татуировка. Попринцип за мен е важно, че ми е живо и здраво кученцето (да чукна на дърво), много си го обичам и за мен не е от кой знае какво значение дали е родословно или не, но защо да не получа нещо, което ми се полага. Просто не искам да си давам парите за лист хартия без никаква стойност. Моите въпроси сега са няколко:
1. Може ли да има родословие без номер на чип?
2. Има ли реално такава практика да се доплаща за родословие, което така или иначе ти се полага?
3. Какво трябва да пише на родословието и няма ли някакъв начин да се провери дали не е фалшиво?

Развъдника иначе е доста популярен, струва ми се, че имат доста продадени бебета, не намерих лоши отзиви за тях. При интерес мога да споделя на ЛС от къде е точно. Благодаря предварително за помощта! :dog:

#2 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 30 December 2017 - 09:45 PM

Ако напишете името на развъдника, сигурен съм, ще Ви отговорят на всички въпроси!
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни