Dog.bg Форуми : Кучето ми ме ухапа

Към съдържанието

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето ми ме ухапа Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Gluharche_01 Икона

• Група: Потребители

Публикувано: 08 January 2018 - 01:14 PM

Здравейте, нова съм във форума, но имам нужда от съвет. Имам куче Дакел, женска на 7г. Проблема е, че е агресивна и онзи ден ме ухапа зверски по носа докато я галех и ми скочи. Ясно ми е, че ще мине, но имам и дете на 2г. и не знам какво да правя. Страх ме е. Да я дам ли някъде? Трудно ще ми е да я превъзпитам. Мъчно ми е, защото я обичам, гледано куче, любителка съм на дакелите, имам и мъжко на 5, но то е много добро и ме слуша. Никой няма да я вземе, защото е стара, нямам и къде да я отделя. Моля ви дайте ми съвет. Благодаря.

#2 Потребителят е офлайн   dmm Икона

• Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом

Публикувано: 10 January 2018 - 08:42 AM

Защо да не можете “да я превъзпитате”?
Потърсете опитен човек, който познава поведенията на кучетата и може да види кучето ви и вас и да ви даде съвети как да работите заедно и какви грешки сте допуснали до момента. В интернет също може да търсите инфо и да четете съвети и мнения. В този форум има материал за четене за месеци напред. Разровете се в него. Има ли желание човек, намира начини да си реши проблема.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#3 Потребителят е офлайн   iamphand Икона

• Advanced Member
  • PipPipPip

Публикувано: 10 January 2018 - 12:47 PM

Как ще е стара? Женско куче от дребна порода - може да живее 15 години. Трябва да положите усилия. Това не е играчка - да я захвърли човек, ако се счупи, или ако омръзне. Ако не успеете да се справите, носите отговорност да й намерите нов дом.

#4 Потребителят е офлайн   Gluharche_01 Икона

Публикувано: 10 January 2018 - 04:08 PM

Не ме нападайте. Ясно ми е, че не е играчка, както казах имам и друго, той не е такъв съответно въпроса за възпитанието, не винаги е проблем, а темперамент на кучето. Ясно, е ча няма да я изхвърля, говорих с доктора й, каза ми, че първо трябва да я кастрирам щом проявява агресия, плюс това, ча най-вероятно ме е ухапала от ревност, заради детето ми. Тя наистина е привързана много към нея. И да опитвам се от инцидента насам да я превъзпитам и да разбере, че няма как дя ме измести. Благодаря ви.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни