Dog.bg Форуми : Счупване на нокът на палец.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Счупване на нокът на палец.

#1 Потребителят е офлайн   Martin Yordanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 06-April 16

Публикувано: 09 January 2018 - 07:31 PM

Нокътя на палеца на кучето ми се сцепи на две, нямаше кой знае какво кървене.Кучето стъпва без проблем на лапата, бяга, играе и тн. Проблема е, че нокътя нито пада, нито зараства, разкървява се леко след игра и разходка. Пробвах да промия раната с кислородна вода и грануфарм но кучето веднага започва да я ближе. Вече 5 дена раната стои отворена, почти не кърви, леко загноява и започвам да се притеснявам. Ако някой е имал подобен проблем, ще съм благодарен да сподели, как е процедирал. Не съм го водил на ветеринар понеже не се разбира много-много с тях и няма да ги остави да работят, а и аз им нямам особенно доверие (говоря за тея в Ямбол).

#2 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 19 January 2018 - 12:50 PM

Ние имахме такъв проблем и макар че не стигнахме до гной, нокътя се пукаше все по-навътре с разтежа. Накрая ветеринар го изряза до дъно - боли, защото сряза и живеца.
Може и да не се разбирате с ветеринарите, но е хубаво те да извършат процедурата и да сложат нещо за възпалението - дали локално или инжективно, за да не се наложи после да режете пръста.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни