Dog.bg Форуми : Проблеми след кастрация

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблеми след кастрация Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Roni1320 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 12-July 16

Публикувано: 16 January 2018 - 03:13 PM

Здравейте. Имаме си кученце 13кг на 1.5г. Имаше перфектни хигиенни навици, беше много послушен. Никога не ни е пипал вещите, винаги е внимавал нещо да не събори и да не ни нарани по някакъв начин. След като родих преди 4 месеца решихме да го кастрираме, защото беше агресивен към мъжки кучета и непознати хора. Ееее освен, че кастрацията му не ни помогна, нещата се влошиха. Започна да се напикава вкъщи всеки път, когато излезем без него, всеки път, когато не получи това,което иска. Освен това, най-страшното е, че ако искам да изляза без него и се опитам да го дръпна от вратата той започва да ми се зъби и да ме ръмжи. Досега не е хапал,но вече и това очаквам. Когато ми се озъби аз се страхувам от него. Незнам вече какво да правим. Прави си каквото иска, казвам "НЕ", но той продължава все едно ме няма. Започна да се качва и по масата и да взема храна. Говорих с ветеринаря. Казва ми прави това на инат и никакъв съвет. Жал ми е вече за него. Нямаме финансова възможност за дресьор. Ще съм благодарна на всеки един съвет,който дадете, защото положението вече излиза извън контрол. Най-вече съм притеснена от това ръмжене,защото утре може да е не срещу мен, а срещу детето. :( Нямаме и роднини, на които да го дадем.

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 18 January 2018 - 06:05 PM

Проблема няма нищо общо с кастрацията. Проблема е поведенчески. Трябва ви треньор, който да ви каже какво се е объркало и как да го оправите. Не е толкова скъпо, защото треньорите взимат на час. Може да проведете един час този месец, друг другия и т.н.
Мисля, че специалист ще ви помогне много. Наистина!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни